Bezlepkové potraviny NutriFood MRP

V současné době nabízíme řadu nutričně vyvážených potravin Nutri Food MRP označených jako bezlepkové – vhodné pro pacienty s tímto onemocněním.

3,10 € / kus

Popis

Celiakie je imunitně zprostředkované zánětlivé systémové onemocnění způsobené lepkem (glutenem) obsaženým v některých obilovinách (pšenice, ječmen, žito a oves). Celiakie má heterogenní klinický obraz a postihuje především tenké střevo.

Nejčastějšími příznaky celiakie jsou: bolesti břicha, průjem, nadýmání, zvýšená plynatost, pocit tlaku v břiše, celková slabost, úbytek hmotnosti, depresivní stavy a další psychické změny,
u dětí podvýživa, opožděný růst, malý přírůstek hmotnosti, opožděný sexuální vývoj.

Celiakie je často doprovázena dalšími autoimunitními onemocněními a komplikacemi, např. zánět štítné žlázy, jater, tlustého střeva, cukrovky 1. typ, systémový lupus, výrazný nedostatek vitaminů (hlavně vit. skupina B a vit. rozpustné v tucích (A, D, E, K), železo, kyselina listová, kožní projevy, anémie, bolesti kloubů a další.

Celiakie je závažné, ale léčitelné (nebo lékařsky zvládnutelné) onemocnění. Jedinou možnou léčbou celiakie je celoživotní bezlepková dieta.

V naší nabídce nutričně vyvážených potravin NutriFood MRP najdete také potraviny označené jako bezlepkové – vhodné pro pacienty s tímto onemocněním.

Výrobky NutriFood MRP nelze zakoupit bez úvodní konzultace s odborníkem na výživu NUTRI FOOD PLAN, ani prostřednictvím internetu nebo třetí strany.

Jedna porce nutričně vyváženého krmiva NutriFood MRP obsahuje 33 % doporučené denní dávky všech vitamínů, minerálů a stopových prvků.

Mezi našimi potravinami a produkty v této kategorii najdete:

Vanilková rýže

Vaječná omeleta se sýrem a příchutí slaniny

Tyčinka s příchutí hořké čokolády v hořké čokoládě (plnohodnotná náhrada jídla)

Tyčinka s příchutí bílé čokolády a citronu (plnohodnotná náhrada jídla)

Polévka s rajčatovou příchutí

Polévka s příchutí hrášku

Polévka s pórkovou příchutí

Polévka s kuřecí příchutí

Mléčná čokoláda s karamelovou příchutí (plnohodnotná náhrada jídla)

Mexické tacos

Koktejl s vanilkovou příchutí

Koktejl s příchutí tropického ovoce

Koktejl s příchutí sušenek a smetany

Koktejl s příchutí lesního ovoce

Koktejl s příchutí bílé čokolády

Koktejl s karamelovou příchutí

Koktejl s jahodovou příchutí

Koktejl s čokoládovou příchutí a mátou

Koktejl s čokoládovou příchutí

Koktejl s banánovou příchutí

Houbové rizoto

Kontaktujte naše specialisty

Každý člověk je jedinečný, a proto musí být jeho redukční dieta přizpůsobena jeho potřebám. Naši certifikovaní výživoví poradci vám přizpůsobí redukční nebo výživový program NUTRI FOOD PLAN na míru s ohledem na váš zdravotní stav.