O KETÓZE

Jedná se o přirozený stav, kdy tělo využívá jako zdroj energie především vlastní tuk. Tím se zabrání nedostatku sacharidů. Spotřeba sacharidů pro navození ketózy je přibližně 50 g denně. Přirozená ketóza, do které je možné se dostat nízkým příjmem sacharidů, je zcela bezpečná. Tělo má stabilní, kontrolovanou hladinu cukru v krvi a ketolátek.

VÝHODY KETÓZY

V poslední době přibývá dobře zdokumentovaných lékařských studií o nízkosacharidových dietách. Potvrzují, že jsou při spalování tělesného tuku úspěšnější než diety, které zároveň snižují i příjem bílkovin a tuků. Oceníte, že nebudete mít „vlčí“ hlad, ani neztratíte svaly. Vznikající ketolátky navíc dodávají dvakrát více energie než sacharidy. Především však rychle a snadno zhubnete. Metabolismus se při těchto redukčních programech nezpomaluje, ale naopak zrychluje.

Chrání svalovou hmotu a životně důležité orgány.

Ketóza není zdraví škodlivá, naopak, štěpením tuků dodává tělu potřebnou energii výhradně z vlastních tukových zásob. Chrání svalovou hmotu a životně důležité orgány v těle.

Léčba epilepsie

Ketóza se úspěšně používá k léčbě mozkových onemocnění, např. Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba. Studie také již přibližně 100 let ukazují vynikající výsledky u pacientů léčených na epilepsii.

Nutriční ketóza

Nutriční ketóza snižuje objem glukózy v krvi, která je k dispozici rakovinným buňkám. Je prokázáno, že má pozitivní vliv na zpomalení růstu nádorů.

Léčba kardiovaskulárních onemocnění

Nutriční ketóza se úspěšně používá k prevenci a léčbě Metabolického syndromu a obezity, ke snížení rizika cukrovky 2. typu, kardiovaskulární onemocnění, zlepšení kožních onemocnění.

NUTRIFOOD PRODUKTY

Vyberte si svoje oblíbené nutričně vyvážené potraviny.

Kontaktujte naše specialisty

Každý člověk je jedinečný, a proto musí být jeho redukční dieta přizpůsobena jeho potřebám. Naši certifikovaní výživoví poradci vám přizpůsobí redukční nebo výživový program NUTRI FOOD PLAN na míru s ohledem na váš zdravotní stav.