ANTHONY MENDEL’S PULL

Před:

102.10kg

Po:

71.30kg

Rozdíl:

30.8kg

„Toužil jsem získat zpět svou kondici, postavu a zdraví.“

Zaneprázdněná matka
Vždycky jsem pracovala minimálně ve dvou zaměstnáních a vedle toho jsem se věnovala spoustě dalších činností. Jsem učitel, v srdci akademik a hudebník. Což je v mém případě smrtící kombinace. Protože moje práce je mým koníčkem. Umění – věda – výuka. V překladu to znamená, že pokud zrovna netvořím nebo nevybírám repertoár, tak cvičím nebo o něm alespoň něco píšu. Ani jedno léto jsem nestrávil tak, jak jsem měl. Takže je tu neustálý spěch.

Tak to šlo dál, dokud mě nezastavilo rizikové těhotenství v roce 2010. Pobyt doma bez cvičení mi způsobil problémy s obezitou. Na začátku roku 2017 jsem si uvědomila, že „dieta“ (jak jsem ji zkoušela předtím – nejíst moučná jídla, 90denní dieta, nejíst po 17:00, rýžová dieta…) nefunguje. Po sedmi letech jsem si řekla, že mám dvě děti, že už kojit nebudu. Diety, které znám, už na mě nezabírají a běhání mi pomáhá, ale necvičím tolik, jak bych chtěla. Zavolala jsem tedy kamarádce, která měla zkušenosti s hubnoucím programem NUTRI FOOD PLAN, a s požehnáním manžela a podporou rodiny a přátel jsem se rozhodla, že se ho budu držet 100 dní.

Co jsem od toho očekával? Hodně.

Chtěla jsem se vidět tak, jak jsem se viděla dřív. Ale hlavně jsem nutně potřebovala řešit zdravotní problémy, které mi obezita způsobovala. Míval jsem velké problémy s žílami na nohou, bolesti zad, nekonečné ženské problémy a nemusím říkat, že i psychické problémy. Největší „mínus“ pro mě nebylo ani tak to, že jsem si v obchodě nemohla koupit to, co se mi líbilo, ale opravdu jen to, v čem jsem se cítila dobře. A pak jsem byla zoufalá, protože jsem už byla na prvním schodišti a my bydlíme až na čtvrtém.

Chtěl jsem to „dát“.

Před třemi lety jsem začal znovu běhat, ale velmi střídmě. Ještě jsem ani pořádně nezačal a už jsem se potýkal s dalšími zdravotními problémy. Šest měsíců jsem trpěla oboustrannou artritidou kyčlí, která se obtížně léčila. Takže jsem byl opět omezen v pohybu. Moje vůle byla silná, dokonce jsem běžela jeden ze svých oblíbených závodů – ČSOB Maraton. Mám rád akce, které povzbuzují lidi ke sportování takovým způsobem, že máte opravdu dobrý pocit už jen z toho, že se zúčastníte a dojedete do cíle. V roce 2016 jsem na něm uběhl svých prvních 10 km. Byl to pro mě rekordní čas, ale skončil jsem poslední, což mě trochu mrzelo. Opravdu jsem toužil získat zpět svou kondici, postavu a zdraví. Tak začala moje cesta s NutriFood.

Cíl 100 dní.

Během této doby jsem byla s dětmi 2 týdny v Tatrách na léčení, 2 týdny s rodinou a přáteli na dovolené v Chorvatsku a vlastně celou dobu jsem vařila a připravovala jídlo pro děti 5-6krát denně (mají speciální úspornou dietu). Jak to šlo? Žádné ochutnávání čehokoli, co bylo mimo dietu, žádné prohřešky. Krize během dnů žen byly následující. Ne však hlad, jen chutě. A výsledek? Zcela dobrovolně jsem ji držela 107 dní samotné diety a dalších 30 dní přechodné a stabilizační fáze hmotnosti, a to zcela bez sladkostí. A co je zvláštní – ještě mi ani nechybí.

Změnil jsem své stravovací návyky a žiji zdravěji.

Během diety jsem ani jednou neměla hlad. Myslím, že i chutě na jídlo se lze naučit ovládat. Ale jak řekla moje kamarádka Marika, díky níž jsem se dozvěděla o NUTRI FOOD PLANE. naučil: „Musíte chtít tuto změnu ve svém životě víc než cokoli na světě a musíte na ni být psychicky připraveni!“ A asi jsem to moc chtěla. Celkově jsem se „přeladila“ na zdravější životní styl a upravila své dosavadní stravovací návyky. Souhlasím s tím, že byste neměli jíst, dokud neumřete hlady. A hlavně, člověk nesmí jíst nic jen proto, aby si naplnil žaludek. Teorii jsem znala už dříve, ale nyní jsem všechny své poznatky o zdravém stravování začlenila nejen do svého jídelníčku, ale i do jídelníčku celé své rodiny. Důležité je, že si jídlo vychutnáváme a užíváme si chvíle s jídlem, ale zdravým. Pozornost věnovanou jídlu jsem povýšila na prioritu a vrací se mi v podobě, která mi nejen neškodí, ale plní svou funkci a pomáhá mi žít plnohodnotný a kvalitní život.

Lidé mě pravidelně zastavují a ptají se mě, jak jsem dosáhla postavy, kterou mám teď. A moje odpověď je jednoznačná: „Správnou stravou a cvičením.“ Tato dieta sice funguje i bez cvičení, ale právě s cvičením máte jistotu, že tukové buňky, které se již jednou v těle vytvořily, již nedostanou šanci. Zpevníte si svaly a celé tělo, a tak bude výsledný efekt ještě lepší. A to nejen ten estetický, ale především zdravotní.

Přeji všem, kteří se odhodlají k tak velkému kroku ve svém životě, aby se jim splnilo vše, co od něj očekávají, a aby pro výsledek udělali naprosto VŠECHNO od teď až navždy.

Vše pro zdraví, přátelé,
Antónia Ťahún – Mendelová