BÁLINT REPKA

Před:

127kg

Po:

110kg

Rozdíl:

17kg

„Teď už vím, že váhu neudrží jen saláty a maso – jak jsme se dočetli v mnoha článcích a jak jsem si dosud myslela. Nyní se cítíme dobře. Samozřejmě jsou dny, kdy si sladkosti dovolíme, ale jen s mírou.“

NENÍ TO JEN O STRAVĚ

Kromě toho, že Bálintův bratr zhubl s NUTRI FOOD PLAN, zhubla s námi i Bálintova přítelkyně, jejíž hubnutí ho motivovalo, a proto se rozhodl přidat se k ní.

Hned na začátku mu náš odborník na výživu vysvětlil, že je nutné změnit životní styl, jinak by se jednalo o neúspěšné pokusy a jojo efekt.

„Vždycky jsem se snažil, několikrát jsem zhubl a podařilo se mi rychle zhubnout, ale Gabika mě hned na začátku varovala, že to bude jen další z mnoha pokusů, pokud se nerozhodnu změnit svůj životní styl,“ vysvětluje Bálint, jak si uvědomil, že nejde jen o dietu.

Problém představoval i přirozený pohyb

A přestože neměl žádné zdravotní problémy, při své původní váze 127,3 kg musel výrazně zhubnout. „Chtěl jsem zhubnout spíše preventivně a už jsem měl pocit, že i přirozený pohyb mi dělá čím dál větší problém.“ Přestože Bálint neměl žádné zdravotní problémy, bylo jen otázkou času, kdy se postupně začnou nějaké objevovat, a navíc podvědomý tlak na psychiku z nemožnosti volného pohybu není příjemný ani pro tělo.

VÝBĚR SPRÁVNÉHO PROGRAMU JE KLÍČOVÝ

Bálintovi se také líbil výběr dvou pro něj nejvhodnějších programů hubnutí a také plynulý přechod mezi nimi pod dohledem nutriční specialistky NUTRI FOOD PLAN Gabiky Huber.

„Protože mám dvě zaměstnání a vykonávám manuální/fyzickou práci, zahájili jsme program MAN. Po čtyřech týdnech jsme přešli na program PLUS. Do té doby se snížila i moje váha a Gabika vyhodnotila, že se fungování metabolismu upravilo natolik, že jsme mohli snížit příjem kalorií,“ těší se Bálint z odborného vedení naší poradkyně.

ZAČÁTKY, MOHOU, ALE NEMUSÍ BÝT NEJTĚŽŠÍ.

Prvních několik dní je při hubnutí vždy kritických, kdy mnoho lidí může pociťovat značný hlad, neochotu vzdát se starých návyků nebo nedostatek sebekázně, nebo prostě nechuť jíst nové vhodné potraviny. S potravinami NutriFood MRP však mohou být i začátky příjemné.

Bálint popsal své začátky takto: „Proto se mi podařilo dojít až do úspěšného konce. Neměl jsem žádné problémy. Zeleninu mám opravdu ráda a dostatek tekutin mi také ulevil od hladu. Stejně jako moje přítelkyně mám nejraději karamelový, čokoládový, sušenkový, banánový a vanilkový koktejl a koktejl s bílou čokoládou. Z polévek byla nejoblíbenější kari polévka.“

Kromě toho mu velmi pomohla přítomnost odborníka na výživu během celé diety: S mým odborníkem na výživu mám jen dobré zkušenosti. Během celé diety mi hodně pomáhala. Všechno bylo vždycky tak, jak řekla.

ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL JAKO CESTA KE ZDRAVÉ HMOTNOSTI

Bálintovým problémem byly především opakované pokusy o zhubnutí s následným jojo efektem. Uvědomil si však, že zdravá postava a zdravé tělo nejsou primárně o dietách, ale o rozumném stravování. „Jsou to tři měsíce, co jsme přestali držet dietu, a naše stravovací návyky se zcela změnily. Jíme pravidelně, snídaně je velmi důležitá. Gabika nám vysvětlila rozdíl mezi zdravými a nezdravými cukry. Teď už vím, že váhu neudrží jen saláty a maso – jak se píše v mnoha článcích a jak jsem si myslela. Nyní se cítíme dobře. Samozřejmě jsou dny, kdy si sladkosti dovolíme, ale jen s mírou.“

Na závěr Bálint zmiňuje ještě jednu věc: „Na světě pravděpodobně neexistuje jednodušší strava. Kdo neví, jak tuto dietu dodržovat, tak žádnou jinou.

K tomuto tvrzení se přikláníme podobně. Potraviny MRP společnosti NutriFood jsou velmi chutné, najdete v nich širokou nabídku a mnoho klasických pokrmů upravených do zdraví prospěšné podoby. Navíc hubnete pod dohledem odborníka, který vám vždy ukáže, co je pro vás při hubnutí nejlepší.

EXPERT ADVISES