BARBARA LAKÓ

Před:

100kg

Po:

80kg

Rozdíl:

20kg

„Kde začít? Na webových stránkách NUTRI FOOD PLAN, kde si můžete vybrat výživového poradce podle toho, odkud jste. A pak to jde.“

INSPIROVÁNO OKOLÍM

„Polovina mé rodiny zhubla díky programům na snížení hmotnosti NUTRI FOOD PLAN. Měla jsem pocit, že mi už nic nepomáhá, ale moje kmotra tak přesvědčivě mluvila o programu hubnutí NUTRI FOOD PLAN, že jsem se do něj pustila sama. Dlouho jsem přemýšlela, jestli se mám podělit o svůj příběh a fotky, protože nejsem moc pyšná na to, jak jsem vypadala před dietou.“ Barbara popisuje začátky své velké změny. Její fitness transformace se dostala na úroveň – 20 liber s pomocí potravin MRP NutriFood a také našeho odborníka na výživu.

PODKOPANÉ ZDRAVÍ JAKO BRZDA HUBNUTÍ.

Jak jsme již naznačili v úvodu a jak jistě mnozí z vás vědí, hubnutí je někdy výrazně obtížnější a omezené kvůli zdravotním problémům. Své o tom ví i Barbara: „Mám hypotyreózu (nízkou činnost štítné žlázy), takže hubnutí bylo také obtížnější, snadno jsem přibírala.“ A jak to dopadlo? Nízká činnost štítné žlázy také zpomaluje produkci hormonů produkovaných štítnou žlázou, trijodtyroninu a tyroxinu, což může ovlivnit způsob, jakým tělo zpracovává tuky, následně tento jev vede také k vysokému cholesterolu nebo ucpávání tepen.

Barbara však nechtěla jen zhubnout, ale také nabrat svalovou hmotu. „Od té doby, co trénuji, jsme zvolili program Plus, abych vydržel tréninky. První dva týdny byly těžké, ale protože jsem byla připravená na příznaky hladu, věděla jsem, co mám očekávat. Při dostatečném příjmu tekutin a zeleniny se to dá vydržet,“. Barbara klade důraz na tolik diskutovaný správný pitný režim.

ZA VŠÍM HLEDEJ SVOU MYSL

Důležité je také správné nastavení mysli a Barbařina odpověď na otázku o její nejoblíbenější potravině MRP NutriFood dokazuje, že měla jasno ve svých prioritách: „Pro mě nebylo důležité mít oblíbené jídlo, účel světí prostředky. Chtěl jsem jen dosáhnout svých cílů.“ A že se jí to povedlo skvěle.

Za svůj úspěch vděčí Barbara především svému odhodlání, sebemotivaci a vytrvalosti, ale je třeba zmínit i její oporu – výživovou poradkyni Dianu Dunaiovou ve spolupráci s Gabrielou Huberovou. „Kde začít? Na webových stránkách NUTRI FOOD PLAN, kde si můžete vybrat výživového poradce podle toho, odkud jste. Dianu mám moc ráda, potěšilo mě, že mě ve sportu podporovala. Diana je také zběhlá ve fitness sportech, takže mi byla schopna dát doporučení ohledně stravy i po skončení diety. To je ta profesionální část. Kromě toho je to velmi přátelská a empatická žena, mám ji ráda jako kamarádku.“

ZMĚNA HMOTNOSTI = ZMĚNA POSTOJE

Barbara však přiznává, že taková změna je udržitelná pouze tehdy, pokud změníte i svůj přístup: „V mém životě došlo k absolutní změně, to mohu říci. Od té doby trénuji až 6krát týdně, mám další cíle. Je důležité pravidelně jíst a také pravidelně pít. Zmizely také chutě na sladké způsobené změnami nálady.“

Právě díky tomu a hubnutí pod dohledem konzultanta nedochází k obávanému jo-jo efektu. Během hubnutí si vytvoříte zdravé stravovací návyky, zdravý životní styl a odborník na výživu se postará o to, abyste postupně vhodným způsobem přešli z dietních jídel na pravidelnou zdravou stravu.

Takže vidíte, že Barbara dokázala změnit trojciferné číslo na stupnici na dvojciferné za neuvěřitelné méně než 4 měsíce. Uděláte to také?