BARBORA PAVLÍKOVÁ

Před:

101.40kg

Po:

81.70kg

Rozdíl:

19.7kg

„Zdravotní problémy a pocit neatraktivity mě přivedly k dietě.“

Nebyl jsem vždycky „velký“. Nástup do práce, nepravidelné stravování – doslova přejídání se a s tím spojené zdravotní problémy si prostě vybraly svou daň a odrazily se na mé váze. Také dvě těhotenství zanechala na postavě stopy. A to nemluvím o problémech s dýcháním a bolesti operovaného kolena.

Nikdy jsem neodolala sladkostem a moučným jídlům.

Takto jsem „snědl“ až tři čísla nad svou tělesnou hmotnost. Jednoho dne za mnou přišel bratranec s návrhem, že bych měl vyzkoušet tuto formu diety. V rodině s ním mají dobré zkušenosti a jen pozitivní ohlasy. Říkám si – blíží se mi třicítka, jaký lepší dárek si mohu dát? Začněte pro sebe něco dělat, jezte zdravěji a hlavně se naučte pravidelně jíst. A jako bonus vypadají lépe a atraktivněji. Tak proč ne.

Vyzkoušela jsem mnoho diet, ale vždy jsem přibrala zpět.

Našla jsem kontakt na výživovou poradkyni ve Skalici – Eriku Liteckou. Napsal jsem jí a domluvili jsme si úvodní konzultaci. Po podrobném pohovoru a vstupním vyšetření jsme společně usoudili, že pro mě bude nejlepší plná náhradní dieta. Erika je mladá, milá dívka, která si prošla podobnou cestou, a to mě motivovalo ještě víc. Z konzultace jsem odcházela plná energie a odhodlání shodit kila.

Ačkoli…

Také jsem se bála, jestli to vůbec dám. Znáte to, žaludeční nevolnost a dávivý reflex, který je věčně v pohotovosti. První týden byl pro mou hlavu i tělo trochu šok. Pouze tři porce NutriFood denně? Jak to vydržím?? Ale přesvědčil jsem se, že to jde. Ani jsem nevěděl, že mám nějakou vlastní silnou vůli. Naštěstí mi jídlo chutnalo. Koktejly byly všechny skvělé, polévky mi také chutnaly, až na jednu, ale tu nebyl problém vyměnit. Po první kontrole jsem sama nevěřila, že už jsem zhubla. Moc jsem se těšila na další kontrolu a na to, jak budou kila navíc klesat. Samozřejmě jsem se na Eriku obracela i v krizových situacích, ale vždy mě podpořila a poradila mi. Koneckonců sama úspěšně absolvovala dietu NUTRI FOOD PLAN. Pomohla mi vrátit se na správnou cestu a nevzdávat se. Mohl jsem jí kdykoli napsat, zavolat. A když jsem si nebyla jistá, vždycky mi ochotně poradila, poradila, jak jídlo vylepšit atd.

Po prvním měsíci si lidé kolem mě začali všímat změn, které byly opravdu patrné. Přišly první komplimenty a moje sebevědomí se začalo probouzet. Samozřejmě mě podporovala rodina a přátelé, kteří měli radost z mého úspěšného hubnutí a dodávali mi tu správnou energii do další práce.

A tak dny ubíhaly, týdny ubíhaly a kila mizela. Pak přišel přechod na pevnou stravu, kde jsem se naučila jíst zdravěji a lépe. Nakonec přišel den, kdy jsem vypil svůj poslední koktejl. Poslední kontrola. Ty dny neuvěřitelně rychle uběhly, váha šla krásně dolů, zdravotní problémy pominuly. Cítím se skvěle a konečně mohu říci, že jsem schopna postavit svého čtyřletého syna. Běžíme, šílíme a děláme to bez přestávky a bez toho, abych se zadýchala a neovládla. A abych byla upřímná, těší mě i komplimenty od lidí kolem mě a moje nově nabyté sebevědomí.

Co dodat na závěr?
Nebojte se do toho jít. V první řadě si uvědomte, že to děláte pro sebe a své ZDRAVÍ. A je to opravdu „chutná“ změna. Opravdu není třeba se bát. Tuto změnu životního stylu doporučuji všem.

Moc děkuji své výživové poradkyni Erice Litecké, která mi byla oporou a je to skvělý člověk, který vás dokáže dokonale motivovat. V neposlední řadě děkuji všem, kteří mě posunuli k mému cíli. (N., J., H.)

Barbora