HELENA JANOTÍKOVÁ

Před:

70kg

Po:

62kg

Rozdíl:

8kg

„Nevěřila jsem, že by dieta v mém věku mohla být úspěšná.“

Společnost, pro kterou jsem pracoval, ukončila činnost a já nemohl najít novou práci. Někteří možná vědí, že přijde důchodový věk a všechny firmy „chtějí mít mladý dynamický tým“. Musel jsem odejít do předčasného důchodu, byl jsem velmi naštvaný. Problémy pokračovaly. Po 38 letech krásného manželství jsem ovdověla. Přidaly se drobné zdravotní komplikace a zdálo se, že do důchodu odchází i můj optimismus a životní energie. Naštěstí jsou nyní opět zpět!

Láska mých dvou dospělých synů, snachy a dvou vnuků, které miluji nade vše, i když jsou na druhé straně zeměkoule, mi velmi pomohla znovu nastartovat ubývající energii. Čas strávený s nimi mi pomohl. Obnovili jsme naše pozvání a návštěvy, vařili dobroty, pekli pohoštění a užívali si společné chvíle. Chata, práce na zahradě, ale také grilování a rožnění se staly mými oblíbenými činnostmi. Konečně jsem si uvědomil, že být v důchodu není nemoc, že je skvělé být mezi svými přáteli a dělat to, co mě baví a těší. V tomto období jsem svou váhu nijak zásadně neřešil. Důležité bylo, že jsem se vracel do optimistické pohody. Teprve po nějaké době jsem si uvědomila, že přidávám oblečení, které nenosím, a odkládám ho na konec skříně. A kupuji nové kousky ve větších velikostech.

Pomoc přišla neplánovaně.
Úplnou náhodou jsem se prostřednictvím svého přítele seznámila s úspěšnými absolventy redukčních programů NUTRI FOOD PLAN. Vyprávěly své příběhy o tom, jak zvládly -10, ale i -20 kg nadváhy tak živě, že jsem si hned zkusila představit, co by taková nízkokalorická dieta udělala se mnou.

Ptal jsem se sám sebe – zvládl bych to ve svém věku?
Zpočátku jsem váhal, ale jen proto, že nikdo z nich nebyl tak starý jako já, všichni byli mnohem mladší. Hrdě se chlubili fotografiemi „před“ a „po“ redukčním programu. Musím říct, že po zhubnutí vypadaly opravdu skvěle! Díky jejich životním příběhům jsem si uvědomila, jaká je moje realita, co všechno mě přivádí do mdlob, když se shýbám na zahradě k motyčce nebo jdu po schodech. Mým strašákem začínal být také zvýšený cholesterol a zvýšený krevní tlak. A co moje oblíbené oblečení vzadu ve skříni?

Rozhodl jsem se, že jdu do toho!
Jsem rád, že jsem to udělal. V minulosti jsem zkoušela několik diet, ale moje váha se vždy v určitém bodě zastavila a nikdy se mi nepodařilo překročit tuto hranici.

S dietou NUTRI FOOD PLAN jsem po 4 týdnech bez problémů dosáhla o -8 kg nižší váhy a moje BMI se posunul z nadváhy do normálu! Mé obavy se nepotvrdily, vyšší věk při NUTRI FOOD PLAN to vůbec nevadí, pomalejší metabolismus se zrychlí a kila půjdou pryč stejně jako u mladších. Bonusem je, že vás okolí chválí, že vypadáte mladší. A já to tak opravdu cítím. A můj lékař je také spokojený.

Celá tato moje proměna vlastně ani moc „nebolela“. Nutričně vyvážená náhradní strava NutriFood je pestrá a chutná, poskytla mi potřebnou denní dávku vitaminů, minerálů, stopových prvků a všech tělu prospěšných látek. Ano, nemůžete jíst neomezené množství, ale výživový poradce vás povede a poradí vám, jaké potraviny můžete jíst. Připravila jsem si bílou a zelenou zeleninu podle své chuti a zkombinovala je s nízkokalorickými těstovinami FIT. Na tato jídla se nevztahovala žádná omezení. A to je vlastně druhý velký bonus diety NUTRI FOOD PLAN. Jako z „donucení“ najednou zjistíte, kolik super chutných a zdravých zeleninových jídel existuje z chřestu, špenátu, brokolice, cukety, zelených fazolek, salátu, okurek. A ten skvělý pocit, že čím více toho sníte, tím lépe pro vás a vaše zdraví.

Programy NUTRI FOOD PLAN, ale zejména výživoví poradci, kteří pravidelně dohlíželi na můj jídelníček, odvedli opravdu skvělou práci a chci jim za vše poděkovat. To se mi podařilo díky jejich přístupu, pravidelným kontrolám a konzultacím s nimi.

Ještě jednou děkuji, ať se vám daří! A pro ty, kteří se nemohou odhodlat – nenechte se odradit věkem, tato dieta je opravdu vhodná i pro ty, kteří už „dávno překročili dvacítku“.

Helena Janotíková