KATARÍNA MEDVECKÁ

Před:

120kg

Po:

100kg

Rozdíl:

20kg

„Před porodem jsem byla obyčejná žena, která se „ztratila v davu“.“

Během těhotenství jsem přibrala více než 30 kg a blížila se k obávané stovce. Utěšovala jsem se, že po porodu zhubnu, ale nestalo se tak. Po nějaké době jsem znovu otěhotněla a scénář se opakoval. Když pak děti vyrostly, starostí přibývalo a já jsem na sebe nějak zapomněla. Po nějaké době jsem si začala uvědomovat, že s přibývajícím věkem přibývají i kila. Ručička stupnice se nekompromisně zastavila na hodnotě 120. Důsledek nadváhy na sebe nenechal dlouho čekat a projevil se v podobě nemocí. Nejhůře to odnesly nohy/kolena. Vzhledem k tomu, že pracuji jako kuchařka a jsem stále na nohou, začala mě moje nemoc v práci vážně omezovat.

Proto jsem se rozhodla zhubnout. Vyzkoušela jsem různé diety a cvičení. Úspěch se dostavil, ať už větší či menší, ale vždy byl jen dočasný. Došlo to tak daleko, že jsem musel vyhledat odbornou lékařskou pomoc. Moje kolena však byla tak špatná, že ani dlouhodobá ambulantní léčba nepomohla a po konzultaci s lékaři mi byla doporučena operace kolene.

Tehdy jsem od lékařů dostala nekompromisní a jednoznačnou podmínku, že pokud chci ještě normálně chodit, musím pro začátek zhubnout alespoň 20 kg a pak se rozhodne, co bude dál.

Termín kontroly mi byl stanoven za 4 měsíce. Protože pracuji jako kuchařka, věděla jsem, že to nebude snadné zvládnout, ale věděla jsem, že když zhubnu, budu se určitě lépe pohybovat. Cestou domů od lékaře jsem plakala, ale zároveň jsem si začala uvědomovat pravdu, že pláč mi nepomůže. Po svých předchozích zkušenostech jsem také věděla, že to sama nezvládnu, a proto jsem vyhledala odbornou pomoc v poradenském centru NUTRI FOOD PLAN se sídlem v Trenčíně.

Objednala jsem se na úvodní konzultaci, kde mi bylo provedeno diagnostické měření na přístroji IN BODY a Max Pulse. Odborník na výživu mi podrobně vysvětlil můj zdravotní stav z hlediska výživy, vody, minerálů, ale samozřejmě i nebezpečného vnitřního tuku, který v mém těle způsoboval zánětlivé reakce. Velmi mě motivovala a podpořila tím, že mi řekla, že pokud opravdu zhubnu, existuje možnost, že na operaci vůbec nepůjdu.

Na základě výsledků odborného vyšetření mi navrhla redukční a výživový program, aby se moje váha snížila. Pod odborným dohledem a profesionálním přístupem jsem zvládla také vánoční pečení a zdobení. Pravidelné kontroly v poradně mě motivovaly a výsledek se postupně dostavil. Pečlivě jsem sledoval výsledky kontrolních měření, které mi vždy posílala e-mailem.

Klesala mi váha, zlepšovala se výživa, měla jsem víc energie, chodila jsem s manželem na procházky a těšila jsem se, že bolest kolen postupně ustupuje.

Po 4 měsících jsem s velkými obavami šla na kontrolní lékařskou prohlídku, kde měl být stanoven termín operace. Vyjádření lékaře po prohlídce bylo to nejlepší, co jsem mohl slyšet. Nejenže mě pochválil za výsledek, ale také mě hodně povzbudil do dalšího zápasu s kily navíc. Největší radost mi ale udělal, když odložil operaci kolena.

Chtěla bych povzbudit všechny, kteří mají zdravotní problémy, aby se nad sebou zamysleli, nezoufali si, že to nejde… všechno jde, jen je potřeba silná vůle, motivace a výsledek se dostaví…

Můj příběh prozatím končí, ale můj boj stále pokračuje. Než však odložím pero, ráda bych poděkovala své rodině, manželovi, který se mnou pravidelně docházel do poradny NUTRI FOOD PLAN, svým lékařům za to, že mi otevřeli oči a „nakopli“ mě do nového života, a velký dík patří výživové poradkyni Mgr. Evě Deckárové za její odbornou, profesionální práci a lidský přístup.

DĚKUJEME!

Katarína Medvecká