LENKA BABICOVÁ

Před:

147.40kg

Po:

92.10kg

Rozdíl:

55.3kg

„Absolutní vítěz národní soutěže LÍNIA 2017!“

Všechny mé problémy začaly, když mi bylo asi 16 let. Když jsem se zranil, zjistili mi jinou kombinaci alergií a začal jsem užívat předepsané kapky a léky. Během půl roku jsem se z normálního dítěte stala obézním. Po vysazení léku se hmotnost stabilizovala. Další šok pro mé tělo přišel po střední škole, kdy se u mě objevila porucha menstruačního cyklu a musela jsem navštívit gynekologa, který mi doporučil brát antikoncepci, aby se tento zdravotní problém odstranil. Byl jsem mladý, tak jsem souhlasil. Obávala jsem se, že kvůli své nadváze úplně ztratím menstruační cyklus, a toužila jsem mít v budoucnu děti. Po vystřídání několika typů antikoncepce léčba zabrala, ale přinesla jeden z mnoha vedlejších účinků, a to další nárůst mé hmotnosti o 30 kg. Dále jsem ani nesledovala, jak pomalu roste ručička na váze.

Když jsem konečně s radostí zjistila, že čekám dítě, měla jsem už neuvěřitelných 120 kg při výšce 178 cm. Ve třetím měsíci těhotenství následoval další problém, když jsem zkolabovala v práci a okamžitě jsem se dostala do rizikového těhotenství kvůli problémům se srdečním rytmem. Další půlrok sezení doma mé váze nepomohl. Během těhotenství jsem přibrala neuvěřitelných 145 kg. Porod byl komplikován císařským řezem a následovaly dva měsíce velkých problémů s hojením rány, protože tuk v pase komplikoval celý průběh léčby a rekonvalescence.

Dnes mám krásné zdravé dítě a spolu s manželem velmi toužíme po co nejrychlejším narození sourozence. Proto jsem se rozhodl pro radikální změnu ve svém životě. Nechci už vystavovat sebe ani své dítě riziku tím, že bych otěhotněla a zažila to, co už jsem jednou zažila. Proto jsem se zavázala k redukčnímu programu VLCD a k nahrazení stravy nutričně vyváženými potravinami NutriFood. Velkou podporu mi poskytla moje maminka, která se rozhodla držet dietu se mnou.

Od dubna chodíme k výživové poradkyni Zuzce Čičmanské, která je po celou dobu naší proměny velmi milá, vstřícná, povzbuzující a podporující. Po dlouhé době začínáme mít oba pocit, že žijeme nový život. Mamince se podařilo zhubnout úžasných -33 kg a ve svých 55 letech je stejně pohyblivá a pružná jako ve 30 letech. Zatím jsem zhubla fantastických -55,3 kg, cítím se naprosto úžasně a stále nejsem na konci. Pokračuji v hubnutí. Tuto obrovskou změnu registrují i lidé kolem mě. Když mě potkají přátelé, kteří mě dlouho neviděli, nemohou uvěřit, jak jsem se za pár měsíců mohla tak změnit. Mé odhodlání být opět štíhlá, zdravá a bez drog vítězí nad všemi překážkami. Každé ženě, která si při vyslovení pojmu morbidní obezita řekne, že je vše ztraceno a nelze to změnit, doporučuji, aby vyhledala pomoc v podobě výživového poradce a nechala si poradit, jak účinně a zdravě zhubnout.

Lenka Babicová