MAREK BACHRATÝ

Před:

113kg

Po:

78kg

Rozdíl:

35kg

„Proč jsem zhubla? …ale pro LÁSKU!“

Můj život provázela různá období „přijatelné“ váhy a vysoké nadváhy. Když se mi podařilo shodit nějaké to kilo, řekl jsem si: „Dobře, může to být“. Ale nikdy mi na tom nezáleželo. Vždycky byla důležitější práce a s ní spojený stres a různé další problémy.

Skutečné „chci zhubnout“ přišlo až s důležitým životním rozhodnutím – vdát se. Moje, nyní již manželka, tehdy souhlasila a já se najednou díval do zrcadla bez „růžových brýlí“. A to byla moje největší motivace – jednak překvapit rodinu, ale také sám sebe. Ukázat, že dokážu překonat takové překážky, jako je večerní přejídání, nezdravá strava, den za dnem bez pohybu a tak dále.

Hledal jsem nejrychlejší způsob, jak zhubnout, až jsem našel – poradnu v OC Laugarício Trenčín, kde jsem nutriční specialista po počáteční diagnóza řekla „hrozné věci“. Naučila jsem se nejen jaká je moje váha, to jsem věděl, ale hlavně jaký je můj vnitřní tuk a jaký je můj metabolický věk.. Hodnoty mě nepříjemně překvapily: 67 let a BMI 33!!! A to mě opravdu dostalo. Tak jsem si řekl, že začínám nový život.

Pravidelné kontroly u výživového poradce v poradenském centru, vhodný program hubnutí s nutričně vyváženými potravinami NutriFood a později cvičení ve fitness centru a výsledky se brzy dostavily. A tak jsem si mohl splnit své vytoužené přání – vzít si svou lásku v novém a krásnějším těle.

Dokázali jsme to!

Mých 113 kg se postupně snížilo díky změně stravy a pravidelnému cvičení. Okolí si brzy začalo všímat změn na mém těle, ale cítil jsem je i zevnitř. Ve svatební den mi váha ukázala 78 kg. Můj metabolický věk byl 25 let a já jsem byla neuvěřitelně šťastná, že jsem to zvládla. Ale největší odměnou pro mě byla hrdost v očích mé ženy.

Děkuji odborníkovi na výživu Mgr. Eva Deckárová z poradenského centra v Trenčíně, který mě doprovázel během mé proměny a byl mi nápomocný a podporoval mě během celého procesu hubnutí. Doporučuji všem, kteří chtějí změnit svůj životní styl a shodit nadbytečné kilogramy, aby se obrátili na odborníky – dietology, protože takové konzultace a pravidelné kontroly jsou součástí zaručeného úspěchu.

Dnes se cvičení a zdravá výživa staly mým životním stylem. Můj zdravotní stav se také výrazně zlepšil. Už nemám problémy s dýcháním ani s tlakem. Cítím se skvěle fyzicky, ale hlavně psychicky. Zvýšené sebevědomí a získaná sebedůvěra mají trvale pozitivní a motivující účinek pro pokračování v této změně.

„Kde je důvod, tam je i cesta.“

Mark