MARTIN A GABRIELA TÓTHOVI

Před:

125kg

Po:

87kg

Rozdíl:

38kg

„Dokázali jsme to! A první výsledky se dostavily velmi rychle.“

Jsem mladý, štíhlý, atraktivní a zdravý muž, který má krásnou, štíhlou, atraktivní a zdravou ženu. Než jsem však dospěla k této větě, prošla jsem si také vzestupy a pády v boji s nadbytečnými kily. Přibral jsem až 125 kg. Moje váha se skládala převážně z tuku (tehdy jsem říkával, že jsem silný chlap). I když jsem mohla sportovat, měla jsem velké břicho, nosila jsem šaty velikosti 58 až 60 nebo XXXL a objevily se první zdravotní komplikace. Tady někde pomalu a neodvratně začal konec mého starého já.

Hodně jsem jedl, nezdravě a nepravidelně.

Bývala jsem hubené hyperaktivní dítě s odřenými koleny a lékaři mi čas od času museli píchat injekce B12ta, abych nebyla vyhublá. Později mi jídlo příliš chutnalo a od té doby je moje váha jako na houpačce. Vždycky jsem trochu zhubla, pak zase přibrala a od puberty se to jenom hromadí. „Nafoukl“ jsem se na 136 kilo. Samozřejmě jsem se chtěl líbit holkám, a tak jsem hodně sportoval – posilovna, běh, kolo, hokej, hokej, až se moje váha ustálila na 125 kilogramech. Protože jsem jedl hodně, nezdravě a navíc nepravidelně, nemohl jsem váhu snížit ani při tak aktivním sportu. Ničila jsem si kolena a někdy jsem měla pocit, že dostanu infarkt, když jsem nemohla dýchat.

Můj kolega se mi neustále posmíval, abych zhubla.

Přiznám se, že jsem se ještě zadýchával, do toho se přidalo pár infarktových stavů mých vrstevníků a začal jsem přemýšlet. A pak najednou přišel den, kdy jsem po badmintonu, který hrajeme s kolegou, skočil na činky. Váha ukázala ono definitivní číslo 125 a kolega mi nakukující přes rameno zvýšeným hlasem a nesmírně pateticky oznámil: „Ty umřeš!!!“. Když jsem se na něj se smíchem podíval, dal mi vážný návrh – sázku. Pokud do roka zhubnu 30 kilo, vyhraji sadu kvalitních značkových rumů z Kuby v hodnotě 400 eur. No nekup to! Na kvalitní sběratelské rumy se neumírá.

Přišel jsem domů a moje žena okamžitě začala hubnout společně a shodit přebytečná kila, která máme. A to už není náhoda! Byla nešťastná a v podstatě stále smutná z toho, jak vypadala po těhotenství a narození našeho syna. Nosila nadměrně velké oblečení a vždy chodila v černém. Tak jsme si vážně slíbili, že to uděláme společně. Myslím, že dnes jsme oba opravdu pochybovali nejen o sobě, ale i o sobě navzájem. Přišli jsme na kliniku pro hubnutí a nevěřícně zírali na usměvavé tváře odborníků na výživu, kteří nám tvrdili, že to zvládneme. Nebyli jsme jediní, kdo nemohl zhubnout a kdo se rád vymlouval na to, že je to „dědičné“, že je to způsobeno špatným metabolismem nebo že přibíráme i z obyčejné vody. Podle nich byl náš problém s váhou řešitelný, což nás oba povzbudilo. A tak jsme začali první den našeho nového života bez tuku. Neříkali nám, že se nemožné stane za tři dny, ani neslibovali zázraky na místě, ale ujišťovali nás, že první a nejdůležitější krok, tedy rozhodnutí, už máme za sebou. Vzali jsme si s sebou hotová jídla v podobě koktejlů, polévek a hlavních jídel a začali společně hubnout. S odstupem času mohu potvrdit, že to nebylo těžké, ale krize přišla na oba. Na mé ženě hned na začátku a později na mně. Při pravidelných kontrolách nás podporovali výživoví poradci a radili nám, jak zvládat různé situace a stavy. S manželkou jsme si vážně slíbili, že to zvládneme. Také nás to posílilo v manželství, máme se rádi a stojíme při sobě ještě víc.

Dokázali jsme to! A první výsledky se dostavily velmi rychle.

Velkou výhodou je, že tato forma diety není založena na půstu. Některá jídla NutriFood jsme si opravdu oblíbili a naučili jsme se fungovat s běžným přísunem potravin. Do té doby jsme vždycky žili velmi rychle i co se týče stravování, hodně jsme pracovali na sladkostech a různých pochutinách. Začali jsme jíst hodně zeleniny a objevili jsme nové chutě, které jsou vynikající a já lituji, že jsem je nezkusila a nepoznala dříve. Ale co bylo nejdůležitější – kila šla skutečně dolů.

Za 5 měsíců jsme oba společně zhubli asi 76 kilo.

Moje zdravotní problémy se zlepšily a moje žena získala pěkné křivky. Kupuji své ženě šaty (nosí šaty a sukně, které dosud nenosila) velikosti 38. Zhubla jsem 38 kilo. Dnes sportujeme 6 dní v týdnu. Ráno si nařídíme budík a v 6.00 si oblékneme běžecké oblečení, nazujeme tenisky a jdeme společně uběhnout 5 km. Příští rok se zúčastníme půlmaratonu a za rok závodu Spartan. Oba vypadáme opravdu dobře a cítíme se opravdu dobře. Jsme sebevědomí, vyrovnaní, šťastní a máme neuvěřitelné množství energie.

A co můj kolega a naše sázka? Samozřejmě se mi po celých pět měsíců posmíval, že jsem nezhubla a že to určitě nedokážu a že to nezvládnu. Teď už šetří, aby naši sázku naplnil. Mou největší výhrou však zůstává mé nové „já“ bez zdravotních komplikací a ve velikosti M.