MICHAL TOKOŠ

Před:

148kg

Po:

85kg

Rozdíl:

63kg

„Od dětství mě trápily problémy s váhou, ale kdykoli jsem se potýkala se stresem, řešila jsem ho jídlem. Byly to jen zdravotní problémy a opakovaná důrazná varování mého lékaře, že musím zhubnout, jinak díky své pohodlnosti skončím doslova na inzulínu.“

OD DĚTSTVÍ MĚ TRÁPÍ PROBLÉMY S VÁHOU…

… ale kdykoli jsem byla ve stresu, řešila jsem to jídlem. Teprve zdravotní problémy a opakovaná důrazná varování mého lékaře, že musím zhubnout, jinak díky své pohodlnosti skončím na inzulínu, mě doslova „nakoply“ k rozhodnutí začít bojovat s nadbytečnými kily. Pokusů o změnu váhy bylo nespočet, ale dobrý pocit z jídla vždy převládl. Potřeboval jsem někoho, kdo by mi poradil a držel nade mnou pevnou ruku.

O možnosti hubnout zdravě a pod odborným dohledem jsem se dozvěděla od své kolegyně, která podstoupila hubnutí s programem NutriFood MRP, který je součástí NUTRI FOOD PLAN. Nejdřív jsem jen sledovala, jak se jí daří, a později jsem se odvážila spojit se s výživovou poradkyní Gubrickou.

Vzhledem k mým zdravotním problémům, jako je cukrovka a vysoký krevní tlak, a na základě parametrů naměřených během úvodní konzultace , jsem Paní Gubricková doporučil program Plus s tím, že jsem měl 4 jídla denně. MRP NutriFood a jedno pevné bílkovinné jídlo.To mi poskytlo nejen dostatek energie, ale také všechny potřebné živiny. Později jsem přešla na program Stabilize . Byla jsem nucena si jídlo připravovat a začít přemýšlet, co si dám na talíř.

ZAČÁTEK BYL TĚŽKÝ , ZATÍMCO MÉ TĚLO SI ZVYKLO NA NOVOU STRAVU.

Přesto byla zvyklá na spoustu nezdravého jídla a lenošení. Hojně jsem se potil, točila se mi hlava, měl jsem zvýšenou teplotu a průjem. Můj výživový poradce mě ujistil, že se jedná pouze o dočasný stav související s detoxikací a nástupem ketózy. Vytrval jsem a po dvou týdnech začalo mé tělo spolupracovat.

Pocit hladu zmizel a klesající kila mi dodala energii a přesvědčení, že jsem na správné cestě.

Na začátku jsem byl vyděšený z naměřených hodnot:

  • hmotnost-147,9 kg
  • celkový obsah tuku – 40,2 %
  • viscerální tuk – 25,
  • pas 143,5 cm

STANOVIL JSEM SI PRVNÍ CÍL „DO SVÝCH NAROZENIN MUSÍM MÍT MÉNĚ NEŽ 100 KG“.

Na dokončení jsem měl 5 měsíců. Čtrnáctý den po mých narozeninách jsem konečně vážila 97,2 kg!!! ! Jak šla čísla na váze dolů , stoupalo mé sebevědomí a odhodlání nevzdávat se. měl jsem podporu rodiny, přítelkyně, kolegů, přátel, dietologa. začal jsem postupně přidávat pohyb. Lékaři zase postupně snižovali dávky léků na tlak a hodnoty glykémie se také krásně upravily. Lékařka ocenila mou snahu , což mě opět povzbudilo. Mým dalším cílem bylo 85 kg. I ten jsem zdolala, konečně jsem si mohla obléct něco jiného než tepláky, při chůzi do schodů jsem se nezadýchávala, otoky nohou byly minulostí. Díky cvičení a pomalému hubnutí mi kůže na břiše nezůstala ochablá. Čísla na váze sice klesala pomaleji , ale nevzdávala jsem to. 10.12.2019 jsem na konci svého snažení dosáhla 85,0 kg. Na začátku jsem nevěřila, že je to možné. Důležitější než toto číslo bylo pro mě to, že se mi upravily hodnoty glykémie a krevního tlaku a cítila jsem se ve svém novém těle dobře.

Nikdy jsem nebyl vybíravý, pokud jde o stravu, a tak tomu bylo i v případě MRP NutriFood. Zpočátku jsem měl trochu obavy, jestli mě jako téměř 150kilového chlapa, který je zvyklý na pořádné porce, ta „trocha jídla“ dokáže zasytit. K mému překvapení však byla všechna jídla vynikající a já jsem se zasytila až na tři hodiny. Když jsem měl chuť na sladké, dal jsem si tyčinku NutriFood . Mým favoritem byla chřestová polévka.

Jsem ráda, že jsem prošla proměnou pod vedením paní Gubrické. Od začátku jsem věřil, že to tentokrát nevzdám. Každý týden jsem se těšila, až se přihlásím. Byla mi oporou nejen během programu, ale i po jeho skončení. Kdykoli jsem potřebovala, byla ochotná mi poradit, odborně vysvětlit a povzbudit mě.

BĚHEM VÝŽIVOVÉHO PLÁNU JSEM SE TOHO HODNĚ NAUČIL…

… nejen o stravě, ale i o dalších věcech, které s ní souvisejí. Nechci se už nikdy vrátit k velkému tělu. Jsem na sebe přísná a zatím se svých nových návyků držím. Pravidelně snídám, dodržuji pitný režim a cvičení se stalo mým přítelem. Udržuji si váhu na 80 kg, pas se mi zmenšil ze 143 cm na 96 cm,z pásma extrémní obezity jsem se posunula do pásma mírné nadváhy .celý svůj šatník velikosti XXXL jsem vyměnila za velikost M. Jsem velmi opatrná zejména na sladkosti a sacharidové přílohy, které by snadno rozkolísaly moji glykémii.

Z vlastní zkušenosti vím, že nejtěžší je udělat první krok – rozhodnout se. Ale ten pocit, když zvítězíte sami nad sebou, vaše pohodlí stojí za to. Žádná dieta, bandáž žaludku , ani pilulky na zrychlení metabolismu vám to nedají. Změňte své myšlení a tělo se přidá.

Pokud chcete zhubnout a nechcete, aby to byla jen další dieta s Jo-Jo efektem, nebojte se požádat o pomoc odborníky.