NATÁLIA A STANISLAV

Před:

119kg

Po:

89kg

Rozdíl:

30kg

„V páru se hubne lépe.“

Nikdy jsem neměla stabilní váhu, jednou jsem přibrala a jednou zhubla. Ale bylo to tak akorát, a proto jsem nikdy neřešila svou váhu Až jednou… Namátkou jsem mámě změřila krevní tlak a překvapilo mě to – byl vysoký!

Začal jsem si pravidelně měřit krevní tlak a ten byl vždy vysoký. Měl jsem trochu strach i ve svém věku a vysokém krevním tlaku? Navštívil jsem svého praktického lékaře, který mi nejprve předepsal slabší dávky léků na snížení a stabilizaci krevního tlaku, ale později, když se můj stav nezlepšil, mě poslal na odborné interní vyšetření. Výsledek nebyl dobrý, trpěl jsem vysokým krevním tlakem a bylo třeba se s tímto stavem léčit. Nevěděla jsem, jak dál, ale nechtěla jsem si vzít léky. Cítila jsem méně energie, cvičení pro mě nebylo vůbec možné. Stano, můj partner, také dlouho trpěl vysokým krevním tlakem. Má také sedavé zaměstnání, pracuje jako profesionální řidič. Pocit únavy, ne vždy vhodná strava, to jsou další důvody, proč musíte ve svém životě něco změnit.

Rozhodli jsme se, že začneme něco dělat, ale nevěděli jsme co a jak.

Od přátel jsem dostala radu, že v Trenčíně je výživová poradna pro redukci váhy . VÝŽIVOVÝ PLÁN a prý mají velmi dobré výsledky při snižování a stabilizaci hmotnosti. Prostudovala jsem si webové stránky a dočetla jsem se, že programy na redukci váhy a výživu NUTRI FOOD PLAN jsou určeny k redukci váhy a jako jediné na Slovensku je lze používat jako plnohodnotnou náhradu celodenní stravy. Velmi mě to zaujalo a ihned jsem kontaktovala nutriční specialistku. poradce Mgr. Deckers.

S partnerem jsme šli do poradny. Výživová poradkyně nám poskytla potřebné informace a vysvětlila nám, jak fungují různé programy na hubnutí a redukci váhy, a to i s ohledem na kontraindikace, které jsme s partnerem měli.

Po důkladném vstupním diagnostickém přístrojovém vyšetření a vytvoření karty jsme se dozvěděli spoustu informací nejen o hmotnosti, ale zejména o rozložení svalů, tuků, vody a minerálů a hned bylo jasné, že se vydáváme na cestu změny životního stylu.

Odborník na výživu nám podrobně vysvětlil, že nejde jen o to, kolik vážíme, ale hlavně o to, jak je v těle rozložen vnitřní viscerální a tak nebezpečný tuk, jak pijeme, minerály a dokonce i stav cév. Provedla také diagnostiku stresového zatížení organismu.

Výsledky měření nás opravdu překvapily, a proto jsme se rozhodli jednat.

Jako první jsem začala hubnout já, protože moje váha a zdravotní problémy s tlakem, bolestmi kloubů a kolen už byly dost velké. Stano i já jsme byli zvědaví, jak to všechno půjde, ale po týdnu detoxikace, když jsem přišla na kontrolu, jsem byla příjemně překvapená výsledky. Nejenže kila šla dolů, ale hlavně jsem se začala cítit lépe. Tak můj partner také začal, protože na mně viděl, že to funguje a potřeboval upravit zejména nitrobřišní tuk. Věděli jsme, že společně nám to půjde lépe, i když moje cesta byla mnohem delší než Stanova. Vzájemně jsme se podporovali, týdny ubíhaly a najednou jsme měli stále více energie.

Samozřejmě jsme se zpočátku obávali, že nebudeme schopni jíst méně jídla a přitom správně fungovat v práci a v rodině, ale výživová poradkyně nás ujistila, že jídlo je nutričně vyvážené a dodá nám všechny potřebné makro- a mikronutrienty, které tělo potřebuje.

Pravidelné týdenní kontroly v poradenském centru jsou pro nás hnacím motorem. Velkou inspirací byly také záznamy z měření, které nám konzultant zaslal e-mailem a my jsme je podrobně prostudovali.

Postupně jsme po detoxikaci prošli různými programy které jsou tak flexibilní, že jsme si během redukce váhy dokonce užili dovolenou v Chorvatsku. Nebáli jsme se ani víkendových výletů, protože jsme se vždy radili s. .. poradcem . jak se stravovat.

Velkou výhodou jsou nejen snadné a kdekoli snadná příprava jídel NutriFood nápojů, polévek, hlavních jídel, ale také chutné tyčinky, smootie a nyní nejnověji i pivo jsou skvělým společníkem na cesty! Pravidelná měření na diagnostickém přístroji týden co týden ukazovala, že křivka hmotnosti směřuje dolů a vždy pouze z tuku, nikoliv ze svalů, což bylo skvělé pro odlehčení kloubů, kolen a celkové tukové zátěže v těle. Protože v poradenském centru je kromě redukce hmotnosti k dispozici také speciální cvičební stroj E – FIT, který dokáže krásně vytvarovat postavu a zpevnit tělo, zařadila nás do programu . poradkyně také ranní cvičení. Ze začátku to bylo náročnější, ale časem se pro nás staly motivující, protože se nám krásně zpevnily a vyrýsovaly svaly.

Za 4 měsíce jsem zhubla -30 kg. Můj partner si připsal -8 kg. Ale co je nejdůležitější, ani já, ani Stano nemáme problémy s vysokým krevním tlakem a léky bereme jen minimálně – jako prevenci.

Cítíme se skvěle, vřele doporučuji hubnutí každému, kdo má nějaký zdravotní problém, který pramení z nadváhy nebo obezity. NUTRIČNÍ PLÁN protože jsme je sami vyzkoušeli a víme, že fungují. Nejdůležitější však je, že nebudete hubnout sami, ale s podporou a odbornou pomocí odborníků na výživu, což je při hubnutí velmi důležité.

Teď je opravdu na nás, abychom si váhu udrželi, ale s trochou snahy a hlavně pohybu to pro nás nebude problém. Oba se cítíme skvěle a navíc můžeme kdykoli během roku absolvovat kontrolní měření u nutričního specialisty zcela zdarma. Pevně věříme, že si dlouhodobě udržíme životní styl, který nám pomohl zahájit tento program hubnutí.

Děkujeme odbornému poradci NutriFood a také E – FIT trenérovi. Mgr. Eve Deckarj za podporu, vysoce kvalitní profesionální diagnostiku a super školení.

Natália Compeľová s partnerem Stanislavem