PETRA BREZOVSKÁ

Před:

97.80kg

Po:

72.90 kg

Rozdíl:

24.9kg

„Dlouho jsem se odhodlávala zhubnout, teď jsem s výsledkem spokojená.“

Překvapilo mě, když jsem se dozvěděla, že můj bratranec drží dietu. Zeptala jsem se, jaký druh, a když jsem viděla postupné výsledky, začala jsem si myslet, že by to mohl být ten pravý pro mě. Předpokládal jsem, že to bude drahé, a říkal jsem si, že si to nemůžu dovolit. Začala jsem sledovat facebookovou stránku výživové poradkyně Eriky Litecké a zúčastnila se soutěže o týdenní redukční program. Kupodivu jsem byl vylosován, i když až jako čtvrtý v pořadí, a vyhrál jsem cenu útěchy v podobě vážení, měření a jednoho jídla zdarma. Tak jsem šel. Z čísel, která mi vyšla z výsledků, jsem byla docela zděšená. Řekla jsem si, že se sebou musím začít něco dělat. Ale moje „něco udělat“ přišlo až rok po první návštěvě, než jsem si všechno srovnal v hlavě. Nikdy jsem nebyla štíhlá, v mládí jsem byla silnější, ale cvičila jsem a nějak jsem si udržela váhu, která mi vyhovovala.

První týden jsem si myslela, že sním svého přítele a syna.

Před šesti lety jsem si našla přítele, přišlo štěstí, velká spokojenost, pohoda, až jsem zlenivěla natolik, že se moje váha vyšplhala na alarmující číslo. Necítil jsem se fyzicky vůbec dobře a navíc jsem vypadal jako hroch. Tak jsem napsala své výživové poradkyni Erice, že do toho jdu, že chci zhubnout alespoň -20 kilo. Erika mě zvážila, změřila mi tuk, svaly, a protože jsem neměla žádné zdravotní problémy, naordinovala mi kompletní náhradu stravy. Odjížděl jsem z ní s velkým odhodláním, že to zvládnu. Erika mě motivovala, stejně jako ona, a příběhy, které jsem četla na její facebookové stránce, byly pro mě stejně motivující. Vše mi podrobně vysvětlila a byla mi k dispozici na telefonu, pokud jsem potřebovala poradit. První týden jsem si myslela, že sním svého přítele i syna, ale naštěstí jsem měla vždycky řešení, jak hlad jednoduše zahnat. Stravu jsem doplnila povolenými potravinami – chutnala mi kedlubna s grilovanou cuketou. Nikdy jsem nesnědla tolik kalorií jako během diety. Pak už to šlo snadno, zvykla jsem si na jednoduchý režim – ráno jsem začala koktejlem, k obědu jsem měla polévku, k obědu kedlubnu a k večeři jsem zvolila opět koktejl. Ani trochu navíc. Řídila jsem se přesně doporučeními dietoložky a její slova pro mě byla svatá. Sám jsem přemýšlel, jak silná je moje vůle.

Dieta se mi líbila!

Nejvíce mi chutnaly kuřecí, chřestová a rajčatová polévka. Všechny koktejly mi chutnaly, kromě čokoládového s mátou. Musím říct, že jsem velmi spokojená s výsledkem hubnutí, musela jsem si koupit nový šatník. Teď slyším samé pochvaly od svého okolí, rodiny, přátel, kolegů, a právě ty mě hnaly a stále ženou dál a dál. Cítím se mnohem lépe, fyzicky i psychicky, protože se mi vrátilo sebevědomí (i když nevím, jestli jsem ho někdy vůbec měla). Takže test číslo jedna je hotový – redukční a přechodná fáze hubnutí skončila a nyní probíhá test číslo dvě – udržet si tento skvělý výsledek, ale to už je na mně. No, závěr tohoto příběhu ode mě pro vás je jasný – doporučuji tuto dietu všem, kteří chtějí rychle a efektivně zhubnout!