PETRA HURBANOVÁ

Před:

105.70kg

Po:

88.60kg

Rozdíl:

17.1kg

„Kvůli problémům se štítnou žlázou mi selhal metabolismus a přibrala jsem až 50 kg!“

Vše začalo, když náhle a nekontrolovatelně přibrala neuvěřitelných 50 kg poté, co jí selhal metabolismus kvůli problémům se štítnou žlázou. Její váha se nezadržitelnou rychlostí vyšplhala ze 72 na 123 kg. „Samozřejmě jsem se bála. Lékaři mi zjistili problémy se štítnou žlázou a nasadili mi léky.

Problémy zmizely, ale kila navíc zůstala a já hledala způsob, jak se jich co nejrychleji zbavit. Zkoušela jsem různé diety, ale výsledkem bylo, že jsem zhubla jen 3-4 kila a proces hubnutí se zastavil,“ říká Petra, která dříve aktivně sportovala, dokonce vystudovala sportovní gymnázium, takže v minulosti neměla problémy s kondicí ani obezitou.

Toužili jsme po dítěti

„Mnohem větším trápením byl kromě kil navíc fakt, že jsme několik let nemohli otěhotnět, přestože všechna vyšetření byla v pořádku,“ říká Petra, která se dnes těší ze šťastné rodiny a dvou krásných dětí. Během těhotenství si udržovala váhu 112 kg, později se jí podařilo zhubnout 102 kg, ale „díky“ sladkostem se dostala zpět na 105 kg a to byl okamžik, kdy se rozhodla zahájit redukční program s NUTRI FOOD PLAN.

Kontakt jsem našla na facebookové stránce NUTRI FOOD PLAN a domluvila si schůzku na úvodní konzultaci. Poslal jsem e-mail, abych se zeptal na několik dalších otázek. Jedním z nich bylo, kolik budu platit a zda musím dát závratnou částku najednou, protože jsem na mateřské dovolené a nemohu si dovolit platit vyšší částku. Výživoví poradci mě však vyvedli z omylu a informovali mě o přesné ceně. Musím přiznat, že někteří lidé mě od diety odrazovali. Říkali, že mi to sluší, co jsem si myslela, dokonce i manžel mě ujišťoval, že se mu takhle líbím. Ale věděl jsem, že je to úplně jinak. Nechápala jsem, proč mi při mých 100 kilogramech říkali, že vypadám dobře, když opak byl pravdou. Měl jsem reálný úsudek o své postavě, ale především jsem to pocítil na svém zdraví. Proto jsem se rozhodla zhubnout hlavně ze zdravotního hlediska. V poslední době jsem se necítil dobře a myslel jsem hlavně na budoucnost. Zdraví bylo na prvním místě, protože mám rodinu, malé děti a myslel jsem především na ně. Chci být aktivní maminkou v dobré a hlavně zdravé kondici, a estetické hledisko je k tomu takovým příjemným bonusem,“ prozrazuje Peťka důvod, proč se vlastně rozhodla pro dietu. Toto je její skutečný příběh…

Nemyslel jsem si, že to zvládnu.

Na začátku hubnutí jsem si vůbec nevěřila. Proto si velmi vážím pomoci výživové poradkyně, protože jen díky ní jsem získala sebedůvěru a důvěru v sebe sama, že to opravdu dokážu. Výsledky prvotního vyšetření mě nepříjemně překvapily. Už dlouho jsem věděl, že s tím musím začít něco dělat. Byl jsem rád, že jsem se konečně rozhodl. Na kontrolních vyšetřeních jsme řešili mé průběžné výsledky a samozřejmě i mé doplňující otázky. Dietu jsem dodržoval poctivě a vždy jsem byl chválen, což mě motivovalo a hnalo kupředu. Věděl jsem, že kdybych se flákal – zjistili by to z výsledků. Moje rodina – zejména manžel – je mi velkou oporou. Můj manžel mě dříve nepovažoval za tlustou a měl mě rád, ať jsem byla jakákoli. Ale sama vidím, že mě má teď mnohem radši.

Předchozí diety selhávaly

Jednou z diet, které jsem v minulosti vyzkoušela, bylo dodržování předepsaných diet, což mi vůbec nevyhovovalo. Jednoduše řečeno – pokud vás nikdo nehlídá, nemá to smysl. Když jsem hubla s NUTRI FOOD PLAN, věděla jsem, že přijde kontrola, a tak jsem se jí držela. Ze začátku mi trochu chyběly sladkosti, na kterých jsem denně pracovala, ale už se to upravilo. Dnes mohu svou chuť na sladké pokrýt například chutnou tyčinkou s nízkým obsahem kalorií a sacharidů. V redukčním programu jsem se naučil jíst pravidelně: k snídani obvykle kaši, k obědu polévku a k večeři koktejl. Po prvním týdnu jsem již měla hlavní jídlo, takže jsem si k snídani dopřála smoothie, k obědu hlavní jídlo a k večeři polévku. Kromě toho neomezené množství bílé a zelené zeleniny a těstovin – FITpasta. Nejraději jsem měla palačinky NutriFood a z hlavních jídel těstoviny carbonara a čtyři druhy sýra. Z koktejlů to byl koktejl s příchutí čokolády a máty. Tohle byl opravdu můj TOP!

Už roky mě nikdo neviděl v plavkách!

Otevřeně přiznávám, že jsem se také styděla za své tělo. Za posledních pět let mě nikdo neviděl v plavkách. I když se mi nikdo neposmíval, můj manžel mi říkával, že čím jsem větší, tím víc se mu líbím. Ale já jsem věděla, že to chci změnit. Teď si mou proměnu užívá se mnou, neustále si mě prohlíží, pozoruje mě a usmívá se, že má doma „kolouška“. Když si vzpomenu, že jsem si dřív kupovala oblečení velikosti 48-50 (ve kterém mimochodem není žádný výběr) a teď nosím velikost 42, je to opravdu velká změna. Často vejdu do obchodu, a když se mi nějaký kousek oblečení líbí, hned si říkám – „to na mně určitě nemají“. Jen si stále nedokážu připustit, že už nosím běžná čísla. Také mě mnohem víc baví moje práce – jsem vizážistka a teď, když vypadám dobře, si svou práci užívám naplno.

Dieta má pozitivní vliv na mé zdraví a kondici.

Největší radost mám ze zlepšení zdravotního stavu. Mám mnohem více energie, držím krok s dětmi, jsem v lepší kondici a letos jsem dokonce porazila Spartan (náročná překážková dráha). Každý rok si s manželem dáváme výzvy. Loni to byl výstup na Téryho chatu, letos to byl náročný závod – tzv. Spartan. To byl můj dlouholetý sen, takže z toho mám velkou radost. Pro příští rok jsme si stanovili další výzvu – porazit všechny tři Sparťany! V naší domácnosti se nyní nejen zdravěji stravujeme, ale také zdravěji žijeme. Po mém zhubnutí se i můj manžel rozhodl pro zdravější životní styl a začal si formovat postavu, cvičit, sportovat a udržovat se v dobré kondici. Takto zhubl z 94 na 83 kilogramů. Dnes vaříme chutná a hlavně lehčí jídla. Můj manžel dokonce žádá jídla, která jsem se naučila vařit, jako součást mého jídelníčku. Velkou výhodou je, že nám tyto pokrmy také chutnají. Omezila jsem pečivo, brambory a rýži, ale vůbec mi to nechybí. Našla jsem několik skvělých nových receptů a zařadili jsme do nich spoustu zeleniny, ryb – zejména lososa, kuskus atd. Vůbec se nevyhýbáme masu a kuřecí, krůtí a hovězí maso připravujeme na různé způsoby.

Hubnutí s NUTRI FOOD PLAN považuji za své nejlepší rozhodnutí!

Moje rodina mě podporovala a stála při mně, jak když jsem se rozhodla držet dietu, tak během celého procesu hubnutí. Lidé v mém okolí jsou nyní z mé proměny nadšeni a ti, kteří mě nyní po dlouhé době potkávají, ji vnímají doslova jako wow efekt a já jsem již inspirovala a nastartovala k dietě další tři lidi. Dokonce i po zveřejnění fotografií „PŘED“ a „PO“ jsem dostávala e-maily od cizích lidí, kteří se mě ptali, jestli jsem to opravdu já a jestli je dieta NUTRI FOOD PLAN opravdu účinná a kolik jsem zhubla. A já jim ráda odpovím na jejich otázky, protože jsem si sama ověřila, že dieta NUTRI FOOD PLAN opravdu funguje.

Rozhodně se není čeho bát, všichni to zvládnou, pokud se s tím ztotožní a nastaví se tak, aby pro sebe udělali něco dobrého. Jsem po dvou dětech a komplikacích se štítnou žlázou a šlo to docela rychle a snadno. Po prvních shozených kilogramech budete tak nažhavení, že nebudete chtít přestat. Všem, kteří se k tomu odhodlají, mohu říci jen jedno – važte si sami sebe a neváhejte investovat do sebe a svého zdraví. Máte pouze jedno zdraví.

S pozdravem
Petra Hurbanová

EXPERT ADVISES