SANDRA BARTOŠOVÁ

Před:

112kg

Po:

77kg

Rozdíl:

35kg

„Myslím, že tyto výsledky mluví za vše. Ráda bych vzkázala všem, které trápí kila navíc, aby se nebáli vyhledat odbornou pomoc. I když si myslíte, že to zvládnete sami, s odbornou pomocí a podporou je to mnohem snazší.“

Sandra (23 let) bojuje s nadváhou už od dětství. Došlo to tak daleko, že se objevily zdravotní problémy a Sandra se přestala cítit ve svém těle dobře. „Nikdy jsem nezkoušela žádné diety, protože jsem si myslela, že nebudou fungovat a že to, co ztratím, za chvíli zase naberu. Spíše jsem potřeboval upravit stravu a poradit, jak pokračovat ve správném a zdravém stravování, a to nejen po určitou dobu. O zdravějších verzích domácích jídel jsem dříve neuvažoval. Jedl jsem vše, co bylo doma uvařené, a většinou jsem jedl velké porce 1-2krát denně. NUTRI FOOD PLAN změnil můj pohled na jídlo i na sebe samu,“ říká Sandra. Proto je hubnutí jen začátek a vždy je nutná změna životního stylu a , což se naší poradkyni Miroslavě Gubrické podařilo.

Jak jste se o nás dozvěděli?

O možnosti zhubnout pod dohledem odborníka jsem se dozvěděla od kamarádky, která také prošla programem hubnutí NUTRI FOOD PLAN. Moje matka mě podpořila a domluvila mi první schůzku s výživovou poradkyní paní Gubrickovou.

Kdy jste začala přemýšlet o změně životního stylu/hubnutí?

O zhubnutí jsem přemýšlela už dlouho, ale teprve když jsem se začala obávat, že se mi zhorší zdraví, a necítila jsem se ve svém těle dobře, rozhodla jsem se to změnit.

Měl jste také zdravotní problémy? Nebo jste se chtěli vytvarovat jen proto, abyste se cítili lépe?

Odmalička mě trápily zdravotní problémy, například vysoký krevní tlak, křečové žíly. Hektický a stresující život na vysoké škole/nepravidelná strava, špatný pitný režim a zahánění hladu a stresu sladkostmi se podepsaly na mé postavě. Protože jsem ve věku, kdy se chci hezky oblékat, estetické hledisko bylo bonusem.

Jaký typ programu NUTRI FOOD PLAN jste absolvovali?

Dokončila jsem program hubnutí PLUS, což znamená 3 plnohodnotná jídla NutriFood a 1 pevné proteinové jídlo. Protože miluji ryby a kuřecí maso, nebyl pro mě problém připravit si z těchto produktů chutný oběd nebo večeři.

Jak jste s programem začal? Měli jste hlad?

První týden jsem se cítila hladová, než jsem si zvykla na menší a pravidelné porce jídla. Ale moje tělo se rychle přizpůsobilo. Chyběly mi zejména sladkosti, které jsem nahradila tyčinkami NutriFood. Byla jsem překvapená, že jsem to vydržela, a byla jsem nadšená, jak rychle a snadno šla váha dolů. Podpora rodiny a přátel mi pomohla vydržet.

Které potraviny NutriFood jsou vaše oblíbené? Proč?

Mým nejoblíbenějším jídlem jsou palačinky, protože zbožňuji všechno sladké a bála jsem se, že bez nějakého cukroví, dortu nebo koláče nevydržím ani den, ale s trochou pevné vůle se to dalo zvládnout.

Jak se vám spolupracovalo s odborníkem na výživu? Co oceňujete, co bychom měli zlepšit na druhé straně?

Moje výživová poradkyně paní Gubrická mi vždy ochotně poradila, povzbudila mě a motivovala, i když přišla krize. Na kontroly jsem chodila v týdenních intervalech, abych nad sebou neztratila kontrolu.

Změní se nyní váš jídelníček/životní styl?

Rozhodně jsem změnila způsob stravování a na zdravou stravu se už nedívám negativně. Co se týče mého životního stylu, začala jsem se více hýbat a cvičit a mám větší chuť do života. V budoucnu si budu dávat pozor na velikost porcí a zejména se omezím ve sladkých potravinách. Už vím, jak si vybrat správné potraviny.

Kdybyste měla inspirovat ostatní ženy/muže, kteří by rádi zhubli, ale nevědí, kde začít, co byste jim vzkázala?

  • Moje váha na začátku redukce byla 112 kg, nyní mám 77,2 kg.
  • BMI: 36,6 změněno na: 25,2 – což je normální váha
  • Obvod pasu, který na začátku činil neuvěřitelných 116 cm, se změnil na 94 cm.
  • Oblečení jsem nosila ve velikosti XXL a v současné době M

Myslím, že tyto výsledky mluví za vše. Ráda bych vzkázala všem, které trápí kila navíc, aby se nebáli vyhledat odbornou pomoc. I když si myslíte, že to zvládnete sami, s odbornou pomocí a podporou je to mnohem snazší. Je hezké zhubnout a cítit se ve svém těle dobře, ale je důležité naučit se zvolit správnou dietu, která pro vás bude lékem, a naučit se, co znamená zdravý životní styl.