IVAN

Před:

110kg

Po:

85kg

Rozdíl:

25kg

„Hubnoucí programy a potraviny NutriFood MRP jsou skvělé, ale kdybych si je mohla někde koupit a zhubnout sama, nedokázala bych to. Mým velkým problémem bylo vždycky obžerství a ‚klování‘.“

Proč jste si vybrali právě NUTRI FOOD PLAN?

Vždycky jsem patřila k lidem, kteří dokážou zhubnout podle potřeby. Méně jíst, více se hýbat… Měsíc, dva, a pak zase obžerství, lenost. Nikdy jsem se nenaučila, jak si váhu udržet, myslela jsem si, že je to pro mě nemožné. Schválně jsem tyto řádky předala své poradkyni NUTRI FOOD PLAN několik měsíců po skončení programu hubnutí, abych zjistila, zda jednoduchá pravidla a změny životního stylu, které mě naučila, budou dlouhodobě fungovat a já znovu nepřiberu. Sám se divím, proč jsem tak dosud neučinil. Jednoduché a snadno proveditelné změny. A v tom spočívá hlavní poselství, které bych rád předal všem, kdo hubnou. Svěřte se do rukou odborníků. To, co mi celý život připadalo strašně těžké, ba nemožné, je najednou možné. Vědí, jak na to, je to relativně snadné a jste pod dohledem. Ať už ze zdravotních důvodů, nebo kvůli motivaci vydržet.

Rozhodla jsem se zhubnout s NUTRI FOOD PLAN, protože se mi poslední roky nedařilo zhubnout ani při náhlém úbytku váhy. Mladší už nebudu, zdravotní problémy se stupňují a pohyb je pro mě stále náročnější. Inspirovala mě moje dcera, která s programy NUTRI FOOD PLAN zhubla asi 20 kg za poměrně krátkou dobu bez cvičení. A už před hubnutím mi chůze dělala problémy, takže jsem se rozhodla zhubnout s plnou náhradou stravy, kde pohyb nebyl podmínkou hubnutí. Samozřejmě jsme ji s poradcem postupně zaváděli. Dnes chodím denně 6-8 km svižnou chůzí. Mimo jiné.

Jak jste se o nás dozvěděli?

Od mé dcery.

Kdy jste začala přemýšlet o změně životního stylu/hubnutí?

Každé pondělí od svých 40 let. 🙂 Ale v poslední době jsem se už nemohla sklonit k botám.

Měl jste také zdravotní problémy? Nebo jste se chtěli vytvarovat jen proto, abyste se cítili lépe?

Měl jsem zdravotní problémy – klouby, vysoký krevní tlak, dnu, prediabetes, dušnost, ekzémy, podrážděnost. V současné době jsem vysadila tablety na tlak, mám normální hladinu cukru, zmizela dušnost a s ní spojený kašel, který jsem měla několik let, a dokonce zmizel i můj dlouholetý kvasinkový ekzém. Cítím větší radost ze života, jsem aktivnější a to je asi největší přínos.

Jaký typ programu NUTRI FOOD PLAN jste absolvovali?

NutriFood MRP Hubnu s poradcem. Měla jsem plnohodnotnou náhradu jídla – KOMPLETNÍ – tj. jedno zeleninové jídlo s NutriFood vývarem + 3 NutriFood MRP potraviny + NutriFood tyčinka.

Jak jste s programem začal? Měli jste hlad?

Ne. Jen mě překvapilo, že jsem po celou dobu necítila hlad. Hlad jsem poprvé pocítila v přechodném programu, když jsem přešla na normální stravu. To se však rychle upravilo. Vždycky jsem měl problém vydržet i 2 hodiny bez jídla a v programu jsem mohl snadno vydržet 4 hodiny bez jídla.

Které potraviny NutriFood MRP jsou vaše oblíbené? Proč?

Polévky – rajčatová, hrášková, pórková – mají skvělou chuť a mnoho možností, jak je zahustit nějakou zeleninou. Protože tak jsem je připravoval já. Zalila jsem ho horkou vodou a přidala jsem trochu suché pečené nebo čerstvé zeleniny – cukety, zelí, papriky, květák, cibuli. Takže jsem mohla jíst polévku lžící a měla jsem pocit, že normálně obědvám.

Jak se vám spolupracovalo s odborníkem na výživu? Co oceňujete, co bychom měli zlepšit na druhé straně?

Spolupráce s odborníkem na výživu byla vynikající. Během hubnutí je nezbytný dohled. Programy a potraviny NutriFood MRP na hubnutí jsou skvělé, ale kdybych si je mohla někde koupit a zhubnout sama, nedokázala bych to. Mým velkým problémem bylo vždy obžerství a „klování“. Vlastně jsem si pořád něco strkal do pusy. Nebo pak extrémní dny, kdy jsem až do odpoledne nejedl nic a pak jsem jedl od pěti do devíti. A hlavně hodně, hodně a hodně (s typickou výmluvou „celý den jsem nic nejedl“). Nutriční terapeut mi pomohl nastavit pravidelnost v jídle během hubnutí a po skončení programu jsme navázali na normální stravu. A to byl pro mě klíč. Poradce je skvělý právě v tom, že dokáže rozpoznat klíčovou změnu, kterou je třeba udělat, a společně na ní pracovat. Vždycky jsem měla představu, že pokud chci zhubnout a nepřibrat, musím převrátit svůj život naruby a změnit „všechno“ od základů. A to mi samozřejmě připadalo obtížné, takže jsem to nikdy neudělal. Každé pondělí jsem se zavázal, že ano. 🙂 Ale ten podvědomý strach z velké změny mi to nikdy nedovolil. A najednou to šlo. Budu se opakovat – pokud se vám dlouho nedaří udělat ve svém životě nějakou změnu, vyhledejte odborníka na danou oblast. Nic to nestojí. Jinak mě také docela překvapilo, že se za rady nic neplatí. V rámci redukčního programu jsem nakupoval pouze potraviny. Ale další rady, které jsem dostala, byly k nezaplacení.

Změní se nyní váš jídelníček/životní styl? Co jste se rozhodli pravidelně zařazovat do svého jídelníčku/fungování (např. sport) a na co si budete dávat pozor?

Rozhodně. Pravidelnost v jídle, žádný alkohol, uzeniny, hodně zeleniny, zdravé snídaně, libovější maso, menší porce, zvykla jsem si na celozrnné pečivo a chutná mi. K snídani si dám i pohankovou nebo špaldovou kaši. Před návštěvou poradny jsem si řekla, že něco takového bych do pusy nikdy nedala! Potřeboval jsem jen správné vedení, motivaci a kombinace, které se mi líbí. Sám bych to nehledal. A pohyb detto. Zařadila jsem každodenní procházky a vypracovala se na 30minutový denní trénink pomocí jednoduchého „cvičení se zvonem“ bez nucení nebo odporu. Tak jsme to s poradcem pojmenovali. Podle Pavlovova reflexu. Údajně jde o nějaký druh programovacího cvičení. Sám tomu moc nerozumím, ale hlavně že to funguje. 🙂 Myslím, že jsem tyto techniky a rady dostala daleko za rámec redukčního programu, a o to víc si vážím spolupráce s poradcem.

Kdybyste měla inspirovat ostatní ženy/muže, kteří by rádi zhubli, ale nevědí, kde začít, co byste jim vzkázala?

Zvedněte telefon a zavolejte do nejbližší poradny! Opět se budu opakovat, ale toto je nejdůležitější a jediná obecná rada – svěřte se do rukou odborníků na hubnutí. Vše ostatní je velmi individuální. A odborník vám pomůže najít to, co vám bude vyhovovat. Na celý život. Můžete číst články a rady a donekonečna na sobě zkoušet všechno možné. Poradit se s přáteli, sousedy, kolegy a znovu vyzkoušet, co se jim osvědčilo. Nemusí vám však vyhovovat.