Máte potíže s otěhotněním nebo problémy v intimním životě? Mohlo by za tím být toto

Problémy s plodností mají mnoho příčin, včetně geneticky podmíněných. Většinou jsou však potencovány negativními faktory, které s sebou přináší náš životní styl. V minulosti se věnovala malá pozornost vlivu životního stylu na reprodukční schopnost člověka. S nárůstem metabolických onemocnění však vzrostl i zájem o tuto oblast. Špatné stravovací návyky a s nimi spojená kila navíc mají zásadní vliv na naše sexuální a reprodukční zdraví.

Sexuální život je barometrem našeho zdraví

„Kvalita našeho sexuálního života přímo souvisí s naším celkovým zdravím. Nejde jen o plodnost. Díky Bohu se nemilujeme jen proto, abychom zplodili potomky. Důležitá je také touha po sexu, potence a schopnost dosáhnout orgasmu způsobem, který přináší uspokojení oběma partnerům. Kila navíc mohou v této oblasti způsobit spoustu zbytečných problémů.“ říká úspěšný slovenský urolog, androlog a sexuolog MUDr. Jozef Dubravický. Potíže s libidem neboli sexuální touhou se vyskytují jak u mužů, tak u žen. Do značné míry je to způsobeno špatným životním stylem.

Někdy stačí pouze 5 % hmotnosti

Počet lidí trpících nadváhou až obezitou dlouhodobě roste. To má negativní dopad na naši sexuální zdatnost, dokonce i na schopnost reprodukce. Každý šestý pár na Slovensku má problém s početím. Klíčová je přesná diagnóza a následně správně stanovená strategie léčby. Již pětiprocentní úbytek hmotnosti může u některých žen navrátit ovulaci, zvýšit sebevědomí a touhu po partnerských intimnostech.

Ztráta cyklu, problémy s otěhotněním, také nízká sexuální touha

Značný nadbytek tuku může u žen způsobit hormonální nerovnováhu, narušit menstruační cyklus nebo vést k úplné ztrátě ovulace. V důsledku toho je pro ně nejen obtížnější otěhotnět přirozenou cestou, ale potíže mohou nastat i při pokusech o umělé oplodnění. Obezita může být také příčinou předčasných porodů, potratů, ale také potíží při porodu plodu. Ženy s výraznou nadváhou častěji trpí nízkou hladinou hormonů, která je spojena se slabší sexuální touhou. Často se také potýkají s potížemi při sexuální stimulaci a s dosažením orgasmu.

„Přebytečný tuk může bránit stimulaci klitorisu, který je důležitou součástí ženské sexuální anatomie. Obézní ženy jsou také vystaveny vyššímu riziku bolesti při pohlavním styku kvůli fyzickému zatížení pánevní oblasti způsobenému vyšší hmotností. To vše značně ztěžuje plnohodnotný sexuální život.“ dodává MUDr. Dubravický.

Je možné zhubnout rychle a bezpečně?

Metabolismus každého člověka je jedinečný. Pro úspěšné hubnutí je vhodné poradit se s odborníkem, v tomto případě s výživovým poradcem. Tím spíše, když se budeme zabývat i souvisejícími zdravotními komplikacemi. NutriFood MRP má 6 účinných programů pro kontrolu, snížení a dlouhodobé udržení nabyté hmotnosti pod dohledem certifikovaného výživového poradce. V programech NUTRI FOOD PLAN může nutriční specialista rychle zjistit , jak funguje váš metabolismus, a sestavit individuální redukční nebo výživový program, který respektuje váš zdravotní stav. Díky tomu bude hubnutí rychlé a bezpečné.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!