„Hladovění žere svaly. Hubněte moudře.“, říká nový ambasador značky NutriFood Keto.

NutriFood Keto, značka komplexních programů na hubnutí, navázala spolupráci s novým ambasadorem značky, Martinem Slameným, alias. @trainer_mates . Celý život se držel zdravého životního stylu. Více než 18 let byl aktivním hokejistou a sportoval také na univerzitě. Své znalosti a zkušenosti zúročil také jako osobní trenér. Jsme rádi, že Mates patří do naší rodiny NUTRI FOOD PLAN a bude pro mnohé z vás úspěšným motivátorem na cestě k vysněné váze a zdravému životnímu stylu. Představíme vám ho v krátkém rozhovoru.

Proč jste se rozhodl spolupracovat s NutriFood Keto?

Každý vztah má být o důvěře. Značka NutriFood Keto si získala mou důvěru již před lety. Seznámili mě s ní moji klienti v posilovně. Takže když se naše cesty zkřížily, věděl jsem, do čeho jdu. S NutriFood Keto je vše vyřešeno za vás. Myslím tím, co můžete jíst, kolik toho můžete sníst, kdy byste to měli jíst, je to pohodlné a rychlé na přípravu a můžete si to vzít s sebou, kamkoli jdete. Přesně to moderní člověk potřebuje. Jednotlivé programy NutriFood Keto se skládají ze 4 základních fází. V každé fázi jsou přesně stanovena všechna povolená jídla, potraviny a nápoje, aby došlo k rychlému úbytku hmotnosti. Oceňuji, že mají nastaven i komplex vitamínů a minerálů potřebných pro správné fungování organismu, což mnohé jiné diety vůbec neřeší. Nejde tedy jen o rychlé hubnutí, ale také o zdravé hubnutí.

Jaké jsou nejčastější důvody, proč klienti vyhledávají vaše služby osobního trenéra?

Pro dámy to často byla snaha zhubnout náhle, náhle. Na ples, na ples mého syna, na jeho plavky, na léto atd. Pánové přišli s cílem vytvarovat si záda, prsní svaly a bicepsy. Byli však i tací, které k tomu donutil jejich zdravotní stav.

Jakou chybu podle vás dělají ženy a muži, když se snaží zhubnout?

Všichni děláme většinou stejnou chybu. Muži a ženy bez rozdílu. Ze zdravotních nebo estetických důvodů si uvědomujeme, že musíme zhubnout. Ale chceme to hned. „Logika“ nám velí omezit příjem potravy. Mnozí budou držet hladovku. A to je ta chyba. Shrnul bych to tak, že půst je nepohodlný, vyčerpávající, nebezpečný a svalnatý.

Hladovění žere svaly? Můžete to blíže vysvětlit.

Když drasticky snížíme příjem potravy nebo začneme hladovět, první, co ztratíme, je energie. Tělo reaguje tím, že začne spotřebovávat vlastní zásoby cukru. Pokud budeme pokračovat v hladovění, už po několika hodinách se nám začnou vyčerpávat i zásoby bílkovin. A ve svalech máme bílkoviny. Pokud však pokračujeme v hladovění, tělo si po více než týdnu začne brát energii pro své fungování z podkožního tuku. Tímto způsobem svaly rychle zmizí, nemluvě o tom, že je to nezdravé a dlouhodobě neudržitelné. Proto když se člověk vrátí ke své původní stravě, tělo reaguje nejprve ukládáním tuku. Navíc se tuk začne mnohem rychleji ukládat pro případ, že bychom se rozhodli znovu hladovět. Nepravidelnost v jídle je základem starého známého jo-jo efektu.

Jako bývalý trenér máte mnoho zkušeností se starostmi a slabinami svých klientů. Co byste jim doporučili? Čeho by se měli držet, když chtějí zhubnout?

Strava by měla být pestrá, nutričně vyvážená a pravidelná. Mnoho lidí dnes spěchá. Povinnosti dávají zabrat pravidelnému stravování. Buď jídlo úplně vynecháme, nebo zaháníme hlad energeticky vydatnými potravinami, zejména sladkostmi. A pak už kila rychle přibývají. I když se chceme stravovat zdravěji, často nemáme možnost sledovat příjem a výdej energie. Hledáme, kde nakupovat zdravější potraviny. Přesně to řeší značka NutriFood Keto. Nejde jen o rychlé zhubnutí, ale zejména o dlouhodobé udržení hmotnosti. A o to jde. Když upravíme stravu a tělo si na ni zvykne, vznikne prostor pro pohyb v našem životním stylu. Kombinace diety a cvičení pak přináší požadované výsledky.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!