Svátky hojnosti jinak

Pro každého, kdo si svědomitě hlídá svou váhu, jsou vánoční svátky výzvou. Ze všech stran jsme vyzýváni, abychom si dopřávali. Více klidu, více jídla, více štěstí. Koneckonců si to zasloužíme. Jsme ale skutečně šťastnější, když se méně hýbeme a více jíme? Nebo jak si dopřát a nelitovat?

TRADIČNÍ SVÁTEČNÍ JÍDLO VERSUS VLASTNÍ POTŘEBY

Jak se říká, zdravý vztah k jídlu začíná v hlavě. Je v něm ústa. Každý člověk by měl jíst to, co vyhovuje jeho individuálním dispozicím a potřebám, které jsou dány genetickou výbavou, životním stylem a aktuálním zdravotním stavem. Na to bychom měli pamatovat i při výběru slavnostního menu. Ačkoli to zní trochu přísně, jídlo by mělo především respektovat naše potřeby, nikoli tradice.

Kvůli kratším zimním dnům, méně denního světla a omezenému času na sport se v zimě zpomaluje bazální metabolismus. V chladném období se naše tělo přirozeně chce zahřát. Sáhneme po kaloričtějších potravinách. Je třeba zdůraznit, že hubnutí není o hladovění. Jde o výběr správného druhu a množství potravin.

PEDIBLES, KTERÉ JSOU ŠETRNÉ K VAŠIM CHUŤOVÝM POHÁRKŮM

Příprava slavnostního menu pro celou rodinu vyžaduje spoustu času a úsilí. I při nejlepší vůli nám málokdy zbývá energie na to, abychom si připravili zdravější alternativu, a to jen pro sebe. My v NUTRI FOOD PLAN žijeme s vámi. Víme, s čím se musíte potýkat. Proto jsme vytvořili kompletní čtyřchodové menu s nízkým obsahem sacharidů, které skvěle chutná a snadno se připravuje. NutriFoodKeto Christmas Surprise Fit Pack obsahuje zdravé a chutné potraviny v podobě všech denních chodů, které vás díky vysokému obsahu kvalitních evropských bílkovin nejen zasytí, ale také podpoří růst svalů a zdravý životní styl.

Vyměňte zbytečně přeslazenou snídani za NutriFoodKeto vanilkovou rýžovou kaši, kterou můžete posypat skořicí a vlašskými ořechy. Během dne můžete svačit ořechovou tyčinku. K obědu jsme připravili hrachovou polévku se sýrovými krutony. Hlavním jídlem je houbové rizoto, ke kterému můžete připravit bílou rybu. Jako dezert se podává bílkový čokoládový pudink a slavnostní večer je zakončen nealkoholickým bílým vínem.

NutriFoodKeto Christmas Surprise Fit Pack potěší vaše chuťové pohárky i žaludek. S NutriFoodKeto přivítáte nový rok 2023 s lehkostí.

5 TIPY, CO DĚLAT, KDYŽ TO S JÍDLEM PŘEŽENEME

Víme, co je správné, ale někdy na to zapomínáme. Co když se přejídáme? Čemu rychle pomůžete?

#1 není hanba to nedokončit

Jak je možné, že i když jsme již plní, stále saháme po něčem malém? Z plného žaludku se náhle stane přeplněný žaludek. Často k tomu vede myšlenka„ach, jaká škoda to vyhodit„. Stojí ale prázdný talíř opravdu za nepříjemný pocit tíhy v žaludku? Za potíže a výčitky svědomí?

#2 přejídání nelže

Po snědení příliš velkého množství jídla pociťuje tělo náhlou únavu a potřebu lehnout si do vodorovné polohy. Ale pozor! Pokud ležíme, je na žaludek vyvíjen větší tlak, což může způsobit stoupání žaludeční kyseliny do jícnu a vyvolat nepříjemné pálení žáhy. Odborníci doporučují zůstat ve vzpřímené poloze alespoň půl hodiny, dokud se žaludek nezačne přirozeně uvolňovat. Pomoci může lžička jedlé sody rozpuštěná v šálku vody.

#3 pít lehké čaje

V první linii domácích pomocníků v boji proti pocitu těžkého žaludku je nepochybně čistý, zázvorový čaj. Zázvor obsahuje látky, které podporují trávení a stimulují svaly trávicího systému. Pomáhá také při tvorbě žluči potřebné k trávení živočišných tuků. V případě střevních potíží, zejména průjmu, je nezbytné dodržovat pitný režim. Dobrým pomocníkem je také vývar z mrkve nebo rýže.

#4 podpora pohybu střev

Svátky míru by neměly být mírové ve smyslu, že se všechno vylže. Pohyb je nezbytný pro celé naše tělo. Může navodit emocionální pohodu, zmírnit účinky stresu a především stimulovat činnost střev.

#5 vláknina pro lepší trávení

Vláknina hraje v trávicím systému důležitou roli. Pomáhá udržovat pravidelnou stolici a změkčuje stolici.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!