Nadváha muže postupně ničí.

Přitom hubnou rychleji než ženy. Zvlášť když udělají tohle!

Znáte někoho, kdo dnes neřeší svou váhu? Pravděpodobně ne. Čísla hovoří jasně. Každý druhý dospělý Slovák má nadváhu nebo je obézní. Lidé s obezitou tvoří asi třetinu slovenské populace, přičemž převažují ženy. Zatímco ženy tento problém řeší, muži svůj stav většinou podceňují.

Muži mají tendenci kila navíc dlouhodobě bagatelizovat. To dává prostor pro vznik zdravotních problémů.

Muži podceňují svou vyšší hmotnost

Muži obecně považují kila navíc spíše za estetický než zdravotní problém. A protože se na rozdíl od žen příliš nesoustředí na svůj vzhled, nemusí řešit ani přibývající kila. Z dlouhodobého hlediska jim však hrozí zdravotní rizika spojená s nadváhou. Přitom stačí opravdu málo.

Muži začínají hubnout hlavně ze zdravotních důvodů. Pokud se však k tomu odhodlají, jsou zodpovědnější než ženy a svou váhu řeší dlouhodobě, nejen jako sezónní záležitost.

Zjistěte, jakou máte nadváhu

Přestože muži na rozdíl od žen své kilogramy podceňují, čísla neklesají. Každý si může snadno spočítat, v jakém je stavu. Světová zdravotnická organizace definuje nadváhu Evropanů pomocí indexu tělesné hmotnosti (BMI) mezi 25 a 30. Dalším ukazatelem nadváhy je poměr pasu k bokům. Zdravotní riziko představuje poměr obvodu pasu k obvodu boků ˃ 0,90 u mužů a ˃ 0,85 u žen.

ZJISTĚTE SI ZDARMA SVÉ BMI ZDE

Co mají společného nadváha, plodnost, erekce a krevní tlak?

S rostoucím obvodem pasu roste i riziko metabolických problémů a kardiovaskulárních onemocnění. To jsou známá fakta. Nadváha a obezita však nejsou jen známé zdravotní problémy. Méně známý, ale pro zdraví a sebevědomí mužů nesmírně důležitý je vliv nadváhy na sexuální zdraví. A to nejen tehdy, když se snaží zplodit potomky. Spermie obézních mužů bývají pomalejší a línější, což může být příčinou neplodnosti.

„Kvalita spermií je přibližně o 10 % horší u mužů s nadváhou a až o 20 % horší u obézních mužů.„1

S přibývajícími kilogramy často přicházejí problémy s vyšším krevním tlakem. Vedlejším účinkem léků předepsaných na vysoký krevní tlak je rozšíření cév – a to i v oblasti, kde si to člověk nepřeje. Přicházejí problémy s erekcí a kvalita sexuálního života trpí. Ale platí to i naopak. Neúplná erekce je předzvěstí rozvoje srdečních a cévních onemocnění způsobených nadváhou. V neposlední řadě hraje roli také věk muže. Po čtyřicítce se hladina testosteronu snižuje, což je jeden z důvodů, proč dochází k přibírání na váze.2 S odkazem na mezinárodní normy odborníci doporučují redukci hmotnosti. Již 10% úbytek na váze může zlepšit zdraví, zvýšit sebevědomí a vrátit energii do života.

Proč muži hubnou rychleji než ženy?

Muži hubnou rychleji než ženy. Jedním z důvodů je rychlejší metabolismus způsobený výše zmíněným hormonem testosteronem, který zvyšuje syntézu bílkovin a svalovou hmotu. Pokud tedy žena hubne pomaleji než její partner, neznamená to, že dělá něco špatně.

Jak rychle a bezpečně shodit přebytečné kilogramy?

Metabolismus každého člověka je jedinečný. Aby bylo snižování hmotnosti úspěšné, je vhodné poradit se s odborníkem. V programech NUTRI FOOD PLAN může nutriční specialista rychle zjistit , jak funguje váš metabolismus, a sestavit individuální redukční nebo výživový program, který respektuje váš zdravotní stav. Díky tomu bude hubnutí rychlé a bezpečné.

„Chtěla jsem zhubnout, ale ne hladovět. Nevěřil jsem, že „jídlo v prášku“ může slušného člověka nakrmit. Ale snažil jsem se. Obzvlášť mi chutnaly polévky. Také jsem si rychle zvykl na předepsaný energetický příjem. Rychle jsem se zbavil pivního břicha a dnes jsem v udržovacím programu. NutriFood MRP meal je pro mě nejlepším řešením v mém pracovním tempu. I když neumím vařit, mohu si toto jídlo připravit snadno a rychle, a to i v práci, což je velmi praktické. Kromě toho NUTRI FOOD PLAN, jako jediný redukční a výživový program na Slovensku, splňuje přísnou legislativu a předpisy EU pro plnohodnotnou náhradu celodenní stravy. Proto mají mou důvěru.“

Peter, 52 let, grafický designér

ZDROJE:

1 Muži s nadváhou a obezitou mají horší spermie! (pluska.sk)

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!