NUTRI FOOD PLAN: Diabetes mellitus 2. typu

Světová zdravotnická organizace odhaduje, že na světě žije téměř 200 milionů lidí s cukrovkou, přičemž se očekává, že do roku 2030 se jejich počet zdvojnásobí.

Některé civilizační choroby, které vznikají v důsledku obezity a nadváhy, mohou ovlivnit náš zdravotní stav. Výsledky z lékařské praxe jasně ukazují zlepšení výsledků a celkového zdravotního stavu pacientů, kteří absolvovali redukční programy NUTRI FOOD PLAN (VLED a LED). V některých případech, jak ukazuje níže uvedený výzkum, dochází k úplnému vyléčení a odstranění zdravotních problémů a pacienti zůstávají bez lékařské péče.

Světová zdravotnická organizace odhaduje, že na světě žije téměř 200 milionů lidí s cukrovkou, přičemž se očekává, že do roku 2030 se jejich počet zdvojnásobí. Existují však i další alarmující údaje: polovina evropské populace trpí nadváhou nebo obezitou a přibližně 7 % trpí cukrovkou.

  • Účinky velmi nízkokalorické diety na diabetes mellitus 2. typu

Na toto téma byl proveden výzkum, kterého se zúčastnilo 30 pacientů trpících diabetem 2. typu. Po úvodním vyšetření podstoupili 8týdenní velmi nízkokalorickou dietu, která se skládala ze 3 proteinových nápojů a zeleniny s nízkým obsahem škrobu. Následovaly další testy a účastníci dodržovali základní pravidla stravování po dobu dalších 6 měsíců. Po uplynutí této doby vědci zjišťovali, zda se hladina glukózy v krvi změnila.

Následně byly zjištěny následující hodnoty:

  • průměrná hladina glukózy v krvi,
  • Hodnota HbA1c,
  • citlivost na inzulín – hodnoty citlivosti organismu na účinky inzulínu, nízká citlivost na inzulín je spojena s cukrovkou,
  • produkce glukózy – nadprodukce glukózy je známkou cukrovky,
  • schopnost beta buněk produkovat inzulín ve slinivce břišní – nízká produkce je také spojena s cukrovkou,
  • hladiny tuku v játrech, slinivce břišní a celkově v těle.

Výzkumy potvrdily pozitivní dopad programů snižování léčby VLED na zdravotní stav pacientů. U všech došlo ke znatelnému zlepšení výsledků.

Podrobné informace, tabulky, grafy a závěrečné výzkumné zprávy jsou popsány ve zvláštním vydání publikace NUTRI FOOD PLAN – Průvodce pro praktiky.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!