NUTRI FOOD PLAN POZOROVÁNÍ: Metabolické účinky VLED a LED stravy

Obezita je často zjednodušeně definována jako stav abnormálního nebo nadměrného hromadění tuku v tukových (adipózních) tkáních těla, což vede ke zdravotním rizikům a vzniku různých civilizačních onemocnění.

Některé civilizační choroby, které vznikají v důsledku obezity a nadváhy, mohou ovlivnit náš zdravotní stav. Výsledky z lékařské praxe jasně ukazují zlepšení výsledků a celkového zdravotního stavu pacientů, kteří absolvovali redukční programy NUTRI FOOD PLAN (VLED a LED). V některých případech, jak ukazuje níže uvedený výzkum, dochází k úplnému vyléčení a odstranění zdravotních problémů a pacienti zůstávají bez lékařské péče.

Obezita je často zjednodušeně definována jako stav abnormálního nebo nadměrného hromadění tuku v tukových (adipózních) tkáních těla, což vede ke zdravotním rizikům a vzniku různých civilizačních onemocnění. Základní příčinou je pozitivní energetická bilance, která vede k přibývání na váze, což je stav, kdy se spotřebuje více kalorií, než se využije.

V tomto výzkumu byli obézní pacienti rozděleni do dvou skupin, aby se zjistil vliv VLED a LED stravy na jejich zdravotní stav. Primárními výsledky byly: hmotnost, obvod pasu, BMI. Sekundární výsledky: glukózové testy, testy HbA1c, cholesterol – HDL a cholesterol -LDL, draslík, vápník, fosfor, bílkoviny, jaterní transaminázy albuminu, bilirubin, kyselina močová, hormony štítné žlázy, železo, alkalická fosfatáza, hemoglobin, počet bílých a červených krvinek, složení plazmy, různé další parametry a hodnoty glomerulární filtrace byly získány standardními metodami.

Výsledky byly pro obě skupiny velmi zajímavé. Terapeutické redukční programy měly pozitivní dopad na celkový zdravotní stav pacientů, přičemž u všech pacientů došlo k viditelnému zlepšení jejich výsledků. Podrobné informace, tabulky a grafy z výzkumu jsou popsány ve zvláštním vydání publikace NUTRI FOOD PLAN – Průvodce pro lékaře.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!