Tyto proteinové tyčinky nesmí chybět ve vaší tašce do posilovny.

Ať už jste aktivní nebo rekreační sportovec, potřebujete bílkoviny z několika hlavních důvodů. Zopakujme, že bílkoviny jsou základní makroživinou důležitou pro stavbu a obnovu tkání, produkci enzymů a udržování správné funkce imunitního systému. Pro sportovce jsou bílkoviny důležité zejména pro budování a obnovu svalové tkáně, která se může během intenzivní fyzické aktivity poškodit. Podle výzkumu by sportovci, kteří se věnují silovému tréninku, měli denně přijímat 1,2 až 2,0 g bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti, aby podpořili růst svalů a jejich regeneraci. Studie publikovaná v časopise Journal of the International Society of Sports Nutrition zjistila, že konzumace bílkovin před a během cvičení může zlepšit vytrvalostní výkon a oddálit únavu. Bílkoviny mohou dokonce pomoci snížit množství tělesného tuku, pokud jsou součástí vyvážené stravy.

NEMUSÍTE JÍST JEN KUŘECÍ MASO, VEJCE A TOFU.

Dodržovat dietu s vysokým obsahem bílkovin je snazší, než se říká. Vždyť kolik kuřecích prsou a vajec může člověk sníst, aniž by je po chvíli cítil. Navíc není vždy pohodlné nosit s sebou krabičku s vlastním jídlem. Naštěstí lze „proteinového cíle“ dosáhnout i jednodušším a hlavně chutnějším způsobem. Proteinové tyčinky jsou dobrým zdrojem bílkovin. Ale i v tomto případě je dobré vědět, jak se správně rozhodnout.

JSOU PROTEINOVÉ TYČINKY ZDRAVÉ?

„V ideálním případě, pokud sportovci se snaží konzumovat různé zdroje bílkovin, aby tělu dodali všechny esenciální aminokyseliny, které potřebuje. Maso, drůbež, ryby a mléčné výrobky jsou vynikajícími zdroji živočišných bílkovin. Vegetariáni a vegani mohou získávat bílkoviny z rostlinných zdrojů, jako jsou luštěniny, ořechy, semena a sójové výrobky. Pro vegetariánské a veganské sportovce je důležité věnovat zvýšenou pozornost příjmu bílkovin, protože rostlinné zdroje bílkovin nemusí obsahovat všechny esenciální aminokyseliny v dostatečném množství. Kvalitní proteinové tyčinky jsou jedním z pohodlných a výhodných zdrojů bílkovin.“ říká prezidentka Aliance výživových poradců Slovenské republiky a odborná garantka kvalifikace výživových poradců NUTRI FOOD PLAN, PhDr. Iveta Nemcová, MBA.

Zadní strana obalu výrobku prozrazuje, s čím máte tu čest. Kvalitní proteinové tyčinky ve svém složení nic neskrývají a většina jejich složek je přírodní. Ty nejlepší obsahují od 15 g bílkovin čistého původu a méně než 300 kcal. Paradoxně byste při výběru vhodné proteinové tyčinky měli věnovat pozornost také obsahu cukru. Mnoho proteinových tyčinek obsahuje překvapivě vysoký obsah cukru.

JSOU PROTEINOVÉ TYČINKY VHODNÉ PŘI HUBNUTÍ?

Zlatým pravidlem je mít vyšší výdaje než příjmy. Vysokoproteinové tyčinky NutriFood Keto dokáží doplnit chybějící množství cenných bílkovin se spektrem kompletních esenciálních aminokyselin v celodenním příjmu a zároveň mají jen něco málo přes 150 kcal, což je při hubnutí velmi příjemný údaj. Jejich vynikající chuťový profil je naprosto srovnatelný s typickými tyčinkami, ale nejsou zatíženy přidanými cukry a vysokým obsahem nasycených tuků.

Tyčinky NutriFood Keto mají vysoký obsah kvalitních bílkovin (až 15 g) a deklarovaný evropský původ. Bílkoviny vás mohou zasytit a udržet pocit sytosti po delší dobu. Další výhodou je opravdu nízký obsah cukru, přesněji 1,1 až 1,6 g na porci. Významnou výhodou těchto tyčinek je vysoký obsah vlákniny, která napomáhá lepšímu trávení. Každopádně úspěšné hubnutí závisí na našem celkovém stravování a každodenní fyzické aktivitě.

„Nejraději mám NutriFood Keto tyčinka s mandlemi a pistáciemi . Vždycky mám nějaký v tašce, ať už v tašce do posilovny, nebo v přihrádce v autě. S obsahem pouhých 158 kcal, 15 g bílkovin a pouze 1,1 g cukru je to pro mě ideální způsob, jak doplnit energii před nebo po tréninku,“. říká Martin Slamený, bývalý aktivní hokejista a současný ambasador značky NutriFood Keto.

PROTEINOVÉ TYČINKY JAKO ALTERNATIVA K BĚŽNÝM SLADKOSTEM

„Jako žena musím mít chuť na sladké. Alespoň jednou měsíčně. Proteinové tyčinky jsou vynikající alternativou k běžným sladkostem. Můj oblíbený je NutriFood Keto tyčinka s karamelem a arašídovým máslem, která je svou vynikající chutí a lehce krémovou karamelovou konzistencí k nerozeznání od klasické tyčinky. Tato tyčinka má pouze 154 kcal, vysoký obsah bílkovin – až 15 g, nízký obsah cukru a neobsahuje lepek. Nejraději ji mám při obědě, když pomalu usrkávám do šálku horké kávy.“ prozrazuje Mirka, fitness trenérka a zaneprázdněná matka dvou dcer.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!