V postkonkvistické době se o svá těla starejme sami.

Pitný režim a speciální nízkokalorický dietní program mohou být ideálním začátkem, jak dostat tělo po dlouhých výlukách zpět do formy.

I když ještě není vyhráno, je naděje, že se brzy dočkáme uvolnění všech restriktivních opatření a bude čas a prostor starat se o vlastní tělo. Podle údajů obezitologů v tomto období přibrala nejméně třetina populace. Nastal čas, abychom co nejdříve společně hledali způsoby, jak zlepšit fyzickou kondici a odstranit přebytečný tuk.

VYTVOŘME 3 PRAVIDLA

Tři základní opatření, která by nám měla pomoci: specializovaný dietní program s využitím nízkokalorických náhražek, přiměřená fyzická aktivita a pitný režim, který pomáhá mobilizovat vodu a minerály v těle. Nejideálnějším řešením je kombinovat všechny tyto atributy najednou.

PŘEDPOKLADEM JE PRAVIDELNÝ PITNÝ REŽIM

Voda je základ života, hlad je převlečená žízeň – důležitost pití doslova vychází z tohoto přísloví. Pravidelný pitný režim je nezbytnou součástí zdravého životního stylu a dostatečný příjem tekutin je nezbytný. Pokud také pracujete na zlepšení své postavy, možná jste nevěděli, že pitný režim je vedle vyvážené nízkokalorické stravy a cvičení důležitou součástí skládačky. Tichá voda skutečně omývá břehy.

Kolik tekutin bych měl během dne vypít? Ačkoli se lidé liší váhou, věkem i životním stylem, při běžném vylučování, pocení a dýchání ztrácejí zhruba dva a půl až tři litry vody denně. Podobnou částku je tedy třeba získat zpět. Ale ne náhodně. Příjem tekutin by měl být rovnoměrně rozložen během dne, aby se usnadnilo pravidelné vylučování ledvinami. Pokud se potýkáte s ručičkou na váze a stále se vám nedaří shodit přebytečná kila, problém může být ve vašem pitném režimu. Pokud není zajištěno dostatečné vylučování, čemuž napomáhá správný příjem tekutin, nemusí v takovém případě fungovat ani dieta. Při odbourávání tuků se z těla vyplavují toxické látky, k čemuž významně přispívá správný pitný režim. Studie naznačují, že lidé, kteří hodně pijí, přijímají méně potravy. V kombinaci s menším příjmem energie, kterou kvůli tomu nemusí tolik doplňovat, „podvádějí“ pitím. Tato metoda jim pomáhá snadněji zhubnout.

POTRAVINY, KTERÉ POMÁHAJÍ PŘI ODVODŇOVÁNÍ

Dostatečná hydratace těla slouží dokonce jako prevence zbytečného zadržování tuku a vody v těle. Pokud trpíte zadržováním vody, rozhodně není pravda, že byste měli pít méně. Místo toho je vhodné změnit celý jídelníček tak, aby obsahoval potraviny, které pomáhají odvodňovat vodu – například rajčata, rukolu nebo meloun. Přestože přispívá k hydrataci, může také stimulovat vylučování. Zadržování tekutin v těle může být způsobeno poruchou lymfatického systému. Kromě zvýšeného příjmu tekutin pomáhá k jeho navrácení do rovnováhy také strava bohatá na draslík. Vhodnou skladbu stravy zajišťují profesionálně sestavené jídelníčky, nejlépe pod vedením certifikovaného nutričního terapeuta.

VŠE JDE SNADNĚJI S NUTRIČNÍMI REDUKČNÍMI PROGRAMY

V programu NUTR FOOD PLAN je vypracován individuální stravovací plán vedoucí k dlouhodobé úpravě stravovacích návyků, který je každému klientovi šitý na míru. Jak z hlediska vhodného nastavení energie a živin, které projde i lékařskou kontrolou, tak z hlediska individuálních požadavků respektujících životní styl. Výživový plán klienta se skládá z jídelníčku na minimálně 14 dní, který je vždy doplněn nízkokalorickými náhražkami stravy, které jsou voleny tak, aby bylo možné varianty jednotlivých chodů (snídaně, svačiny, obědy atd.) mezi sebou libovolně kombinovat při zachování dané energetické hodnoty – což umožňuje velkou pestrost a tím i dodržování dietního programu.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!