Váha může klesnout: nevymlouvejte se na věk

Náš věk by neměl mít na výsledek BMI vliv. Křivka přirozeného vývoje hmotnosti se sice zvyšuje, protože se zpomaluje metabolismus, ale kilogramy nemohou stoupnout natolik, abyste se nevešli do normální váhové kategorie.

Nadváha nebo Obezita není v pořádku v žádném věku. Přestože ženy mají větší potřebu řešit svůj vzhled, věk a nadbytečná kila, jsou při shazování nadbytečných kil méně disciplinované. Mužům naopak trvá déle, než se rozhodnou, ale pak se přesně řídí pokyny.

Mají také další velkou výhodu. Díky vyššímu podílu a rychlejšímu metabolismu se zbavují kilogramů snadněji a rychleji než ženy. “ Rychlost metabolismu se částečně řídí podílem svalové hmoty v těle, které mají muži přirozeně více než ženy, a naopak ženy mají v těle přirozeně více tuku,“ vysvětluje odborník na výživu. Mgr. Lucie Vyskočilová, MBA. Tím spíš bychom neměli svou nadváhu omlouvat geny, zdravotními problémy nebo věkem. A hlavně se nevzdávejte!

Inspirujte se příběhy našich klientů! Stačí kliknout a dozvíte se více o jejich zkušenostech.

Při psaní tohoto článku jsme čerpali také z následujících zdrojů: https: //health.clevelandclinic.org/why-it-really-is-harder-for-women-to-lose-weight-and-what-to-do/, NUTRI FOOD PLAN.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!