5 důvodů, proč v létě hubnete rychleji

Léto neboli „sezóna bikin“ je nejobjektivnějším zhodnocením naší dosavadní snahy o zhubnutí. Pokud jste se však nestihli dostat do formy a zbavit se přebytečných kil před létem, máme pro vás potěšující zprávu. Léto je nejlepším obdobím pro hubnutí, kdy se dá nejsnadněji zhubnout. Ve skutečnosti nám velkoryse poskytuje všechny nástroje potřebné k dosažení cílové hmotnosti. Zde je 5 hlavních důvodů, proč tomu tak je.

Zdroj: shutterstock.com

V létě se více pohybujeme

Když máme méně pracovních nebo dokonce školních povinností (zejména pokud máme děti), máme více času věnovat se sami sobě a dosahování svých fyzických cílů. Příjemné počasí nás láká a vybízí k větší aktivitě. V chladných měsících se málokomu chce chodit ven cvičit. A před prázdninami se to „nevyplatí“. Ale léto, to je jiná káva. V létě navíc máte nekonečné možnosti spalování kalorií! Studie publikovaná v časopise Environmental Science and Technology zjistila, že cvičení na čerstvém vzduchu (i pouhých 15 minut denně) může zvýšit hladinu energie a snížit úroveň stresu více než cvičení v místnosti, což nám může pomoci rychleji posunout ručičku na váze v náš prospěch.

Zdroj: shutterstock.com

Teplo potlačuje chuť k jídlu

Chladné dny, kdy se po dobré těžké večeři choulíte v dece s hrnkem svařeného vína, jsou v létě spíše odpudivou představou. Asi jste si všimli, že v horku máme menší hlad. Nebo že k nasycení stačí mnohem méně jídla než v zimě. V létě tělo nepotřebuje vytvářet tolik tepla na zahřátí jako v chladném počasí. V létě je snazší vyhnout se těžkým jídlům, potravinám bohatým na tuky a jednoduché sacharidy. To výrazně napomáhá našemu úsilí zhubnout.

Zdroj: shutterstock.com

Přirozeně volíme lehčí stravu

V létě bývá strava lehčí, ale měla by být nutričně vyvážená, s dostatkem ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, zakysaných mléčných výrobků, ryb, drůbeže a luštěnin. Čerstvé ovoce a zelenina obsahují kombinaci antioxidantů a vlákniny, které vás nejen zasytí, ale také pomáhají udržovat stálou hladinu energie a obsahují mnoho cenných živin, které ztrácíme například pocením nebo opalováním se. V létě přirozeně toužíme po čerstvém ovoci a šťavnaté zelenině, abychom doplnili tělu potřebné vitamíny a minerály.

Smoothies jsou „in“

Nápoje mohou být v létě Achillovou patou. Přestože sladké nápoje nebo alkohol jsou součástí mnoha letních akcí, lze je nahradit vhodnějšími alternativami. Není nic příjemnějšího než začít horký den chladivým, osvěžujícím smoothie! Skvělým tipem jsou proteinové koktejly NutriFood Keto. Chutnají výborně a snadno se připravují. Potřebujete pouze šejkr na proteina vodu. Rychlou snídani nebo chutnou svačinu si tak můžete vzít s sebou, ať už jste kdekoli, a snadno si tak zajistit pravidelnost stravování. Díky nízkému obsahu tuků a sacharidů jsou koktejly NutriFood Keto vhodné i při hubnutí.

Jde to i bez vaření!

Strávit léto někde v teple neznamená strávit ho v horké kuchyni. V létě se málokomu chce vyvařovat. I to nahrává možnosti snadněji zhubnout. Řada NutriFood Keto zahrnuje potraviny i kompletní vysokoproteinové jídelníčky pro redukci a optimalizaci hmotnosti. Jídlo si můžete objednat online a nechat si ho doručit až domů. Nic se nevaří, jen se zalije vodou a je hotovo. Vše máte na dosah ruky. Pohodlnější to už asi ani nejde. Díky online BMI kalkulačce si každý může vybrat vhodný redukční program. Programy se skládají ze 4 fází, které zajišťují účinné hubnutí, takže je možné přejít z redukčního programu na nutričně vyvážený jídelníček. Cílem je nejen rychle zhubnout, ale také si hmotnosti dlouhodobě udržet.

Nejúčinnější způsob redukce tuku a udržení hmotnosti

Pokud po redukční fázi, během níž skutečně zhubnete, zařadíte přechodnou fázi, která již není dietou, ale velmi vyváženou, skutečně zdravou a pestrou stravou, přiměřenou vašemu metabolickému nastavení, můžete si být jisti, že si sníženou hmotnost udržíte i po skončení diety a obávaný jo-jo efekt se vůbec nedostaví.

Zdroj: shutterstock.com

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!