Překvapivá pravda o hubnutí: tyto proteinové tyčinky mění pravidla hry!

Pokud hubnete nebo sportujete, potřebujete bílkoviny z několika hlavních důvodů. Bílkoviny jsou základní makroživinou důležitou pro tvorbu a obnovu svalové tkáně, produkci enzymů a udržování správné funkce imunitního systému. Podle výzkumu by sportovci, kteří se věnují silovému tréninku, měli denně přijímat 1,2 až 2,0 g bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti, aby podpořili růst svalů a jejich regeneraci. Studie publikovaná v časopise Journal of the International Society of Sports Nutrition zjistila, že konzumace bílkovin před a během cvičení může zlepšit vytrvalostní výkon a oddálit únavu. Bílkoviny mohou dokonce pomoci snížit množství tělesného tuku, pokud jsou součástí vyvážené stravy.

NEMUSÍTE JÍST JEN KUŘECÍ MASO, VEJCE A TOFU.

Dodržovat dietu s vysokým obsahem bílkovin je snazší, než se říká. Vždyť kolik kuřecích prsou a vajec může člověk sníst, aniž by je po chvíli cítil. Navíc není vždy pohodlné nosit s sebou krabičku s vlastním jídlem. Naštěstí lze „proteinového cíle“ dosáhnout i jednodušším a hlavně chutnějším způsobem. Proteinové tyčinky jsou dobrým zdrojem bílkovin. Ale i v tomto případě je dobré vědět, jak se správně rozhodnout.

JSOU PROTEINOVÉ TYČINKY ZDRAVÉ?

„V ideálním případě, pokud sportovci se snaží konzumovat různé zdroje bílkovin, aby tělu dodali všechny esenciální aminokyseliny, které potřebuje. Maso, drůbež, ryby a mléčné výrobky jsou vynikajícími zdroji živočišných bílkovin. Vegani nebo vegetariáni by měli věnovat zvýšenou pozornost příjmu bílkovin, protože rostlinné zdroje bílkovin nemusí obsahovat všechny esenciální aminokyseliny v dostatečném množství. Kvalitní proteinové tyčinky jsou jedním z pohodlných a výhodných zdrojů bílkovin.“ říká prezidentka Aliance výživových poradců Slovenské republiky a odborná garantka kvalifikace výživových poradců NUTRI FOOD PLAN, PhDr. Iveta Nemcová, MBA.

PŘEČTĚTE SI SLOŽENÍ

Zadní strana obalu výrobku prozrazuje, s čím máte tu čest. Kvalitní proteinové tyčinky ve svém složení nic neskrývají a většina jejich složek je přírodní. Ty nejlepší obsahují od 15 g bílkovin čistého původu a méně než 300 kcal. Paradoxně byste při výběru vhodné proteinové tyčinky měli věnovat pozornost také obsahu cukru. Mnoho proteinových tyčinek obsahuje překvapivě vysoký obsah cukru.

JSOU PROTEINOVÉ TYČINKY VHODNÉ PŘI HUBNUTÍ?

Zlatým pravidlem je mít vyšší výdaje než příjmy. Vysokoproteinové tyčinky NutriFood Keto dokáží doplnit chybějící množství cenných bílkovin se spektrem kompletních esenciálních aminokyselin v celodenním příjmu a zároveň mají jen něco málo přes 150 kcal, což je při hubnutí velmi příjemný údaj. Jejich vynikající chuťový profil je naprosto srovnatelný s typickými tyčinkami, ale nejsou zatíženy přidanými cukry a vysokým obsahem nasycených tuků.

VYSOKÝ OBSAH BÍLKOVIN A VLÁKNINY

Tyčinky NutriFood Keto mají vysoký obsah kvalitních bílkovin (až 15 g) a deklarovaný evropský původ. Bílkoviny vás mohou zasytit a udržet pocit sytosti po delší dobu. Další výhodou je opravdu nízký obsah cukru, přesněji 1,1 až 1,6 g na porci. Významnou výhodou těchto tyčinek je vysoký obsah vlákniny, která napomáhá lepšímu trávení. K množství oblíbených tyčinek této značky jsme přidali žádané novinky, nízkosacharidovou „Cookie and cream“ a vysokoproteinovou „Vanilla“. Proteinové tyčinky jsou skvělou volbou pro rychlou svačinu bez pocitu viny i pro doplnění energie před a po tréninku. Každopádně úspěšné hubnutí závisí na našem celkovém stravování a každodenní fyzické aktivitě.

NENÍ NIC JEDNODUŠŠÍHO NEŽ TOHLE!

Řada NutriFood Keto zahrnuje také kompletní vysokoproteinové diety pro redukci a optimalizaci hmotnosti. Každý, kdo nemá zdravotní problémy a kontraindikace, si může vybrat vhodný redukční program díky online kalkulačce BMI (nutrifoodketo.sk). Jídlo si objednáte online a přijde vám domů. Nic nevaříte, vše máte na dosah ruky.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!