Bez jakých 5 věcí si naše výživová poradkyně Simona Záčková nedokáže představit svůj týden? Nechte se inspirovat !

Inspirujte se naší Simone, která si zdravým životním stylem a pohybem nejen zlepšila zdraví, ale také dodala energii. Jak začít?

Voda

O pití se hodně mluví, ale málokdo z nás se jím řídí. Nedokážu si představit den bez dvou litrů vody. Pocítila jsem změny, které dostatečný pitný režim „způsobil“ – zlepšila se mi pleť, jsem méně unavená, už netrpím suchou pletí ani bolestmi hlavy. Nevíte, jak se naučit pravidelně pít vodu? Mám pro vás tip, který dávám i svým klientům. Dokud se budete dívat na vodu, budete ji pít. Jakmile ji nemáte na očích, pití jde stranou. Proto doporučuji pořídit si pěknou láhev, kterou si můžete vzít kamkoli s sebou – do práce, na procházku, do auta atd. Když ho budete mít u sebe, věřte, že se vaše pití zlepší.

Jóga

Už si bez něj nedokážu představit život, a to ani na týden. Při cvičení jógy vždy nejrychleji pozoruji změny svého těla. Je totiž stále pružnější a silnější.

https://www.instagram.com/p/CCadxC6pQ8x/embed/captioned/?cr=1&v=12&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fnutrifood.company&rp=%2Fblog%2Fpost%2Fbez-akych-5-veci-si-nevie-predstavit-svoj-tyzden-nasa-vyzivova-poradkyna-simona-zackova-inspirujte-sa#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A997.6999999880791%2C%22ls%22%3A800.6999999880791%2C%22le%22%3A947.3999999761581%7D

Jóga je přesně ten druh cvičení, kterému se můžete věnovat nepřetržitě. Ranní jóga, jóga pro lepší spánek, jóga pro zlepšení flexibility a milion dalších druhů jógy zajistí, že se nikdy nebudete nudit a vždy se najde něco, co jste ještě nevyzkoušeli. A právě proto ji zbožňuji – nenacházím v ní žádný stereotyp.

Pohyb

Asi bych do toho zahrnul i další sporty, které dělám. Bruslení, posilování, chůzi a strečink. Svůj týden si bez cvičení nedokážu představit a snažím se cvičit alespoň třikrát týdně. Někdy je těžší se přinutit, ale pak si vždycky vzpomenu na pocit, který jsem mívala po tréninku. Pocit radosti, pocit hrdosti, že jsem opět překonal své hranice, a pocit vyčerpání. V tomto případě je ale vyčerpání dobré 🙂

Mnoho lidí má problém přinutit se ke cvičení po práci, večer. Mám na to také tip, který sám používám. Pokaždé, když přijdu z práce, nepřevlékám se do pohodlného (domácího) oblečení, ale oblékám si sportovní oblečení, i když jdu o tři hodiny později cvičit. Tímto způsobem obelstím svůj mozek a nezlenivím, protože vím, že mě čeká ještě jedna povinnost.

Výživné potraviny

Myslím, že si nikdo nedokáže představit týden bez dobrého jídla, nejen já. Ale co výživné potraviny? Když si chci dopřát a zároveň dopřát svému tělu maximum, sáhnu po našich potravinách NutriFood. A zejména po našich tyčinkách, koktejlech a kaších. Kromě toho, že chutná výborně, obsahuje jeden sáček až 33 % denní doporučené dávky minerálů, vitaminů a stopových prvků. Pochoutka a navíc zdravá? Lze to zvládnout!

Smích

Věděli jste, že smích léčí? A přesto vidím, že se lidé spíše mračí. Smích zmírňuje stres, uvolňuje napjaté tělo, chrání před srdečními chorobami a mnoho dalšího. Musíte se hodně smát a hlavně od srdce 🙂

BC. SIMONA ŽÁČKOVÁ


Poradenské centrum NUTRI FOOD PLAN v Bratislavě – Novém Městě a poradenské centrum NUTRI FOOD PLAN v Senci
A co rád říkám svým klientům, když říkají, že nemají čas se stěhovat? Už jen to, že v práci místo výtahu vyjedete po schodech nebo vystoupíte o zastávku dřív a půjdete pěšky o tu jednu zastávku navíc, je dobrým začátkem pro zařazení pohybu do každodenního života. Nemusí to být hned „lámání“ v posilovně, ale i taková maličkost stačí. Každý tah je skvělý!

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!