Eva Deckárová: Nápady jsou pro mě zdrojem inspirace a pokroku

Eva Deckárová je naší výživovou poradkyní v Trenčíně a Liptovském Mikuláši. Bez jakých věcí si nedokáže představit den? Čím začíná a čím končí, co je pro ni důležité? Přinášíme vám 5 věcí, bez kterých si Eva nedokáže představit den.

Sklenice teplé vody

Podle ní je nejdůležitější a nejčistší věcí, kterou může tělo dostat, voda. Hydratuje pokožku a vyživuje celý metabolismus. Možná vás překvapí, že Eva začíná den sklenicí teplé vody.

To nastartuje trávení, krevní oběh a uvolní svaly ztuhlé po noční pauze. Studená voda je podle ní sice osvěžující, ale může způsobit křeče, snížit tělesnou teplotu a zpomalit aktivitu.

Také při hubnutí je důležité, aby se voda v těle nezadržovala, ale aby se toxiny rychle uvolňovaly. Teplá voda proto zrychluje metabolismus a spouští fázi hubnutí a spalování kalorií mnohem rychleji, než byste si mysleli.

Specifická káva

Všichni pijeme kávu, ale jen málokdo má na výběr. Eva si ráno ráda dá šálek své oblíbené kávy Reishi: kávy pro věčné mládí a nesmrtelnost. Miluje ji hlavně kvůli její lahodné chuti a skvělé vlastnosti podporovat imunitu. Nezadržuje v těle tekutiny, nepřekyseluje organismus, je zdrojem antioxidantů.

Má snížený obsah kofeinu a díky tomu poskytuje postupnou a dlouhotrvající energii. Zmírňuje zánět, účinně působí na střevní buňky. Kromě Evy je u jejích klientů oblíbená také proto, že aktivuje všechny vnitřní regenerační procesy a urychluje detoxikaci při hubnutí.

Pohyb ve všech ročních obdobích

Ať už je zima nebo léto, Eva se ráda hýbe. Lyžování, jízda na kole nebo pěší turistika, nic jí není cizí. V současné době absolvuje 2 tréninky týdně ve fitness centru, které jsou skvělé pro kondici těla, ale také pro klid duše a kondici.

Po tréninku je pro ni nezbytné doplnit nutričně vyvážené jídlo. Proto jsem vždy rád, když mám NutriFood Smoothie s příchutí manga, které obsahuje 15 g bílkovin a 3 g sacharidů. To je ideální volba.

Věčná škola života

To pro Evu představují knihy. V oboru výživy pracuje již téměř 9 let a stále je pro ni důležité se vzdělávat. Proto si nedokáže představit jediný den bez knihy. V současné době se například zajímá o čínskou medicínu, která vnímá člověka a tělo z více úhlů pohledu.

Knihy jsou nezbytnou součástí jejího života a díky nim se učí nové a nové věci.

Rekapitulace dne formou meditace

Večerní meditace je pro Evu jakýmsi dobíječem energie. Je to pro ni taková rekapitulace dne. Její klienti se často ptají, kde bere tolik energie, ale odpověď je jednoduchá: sama ze sebe.

Když se večer zklidní, uvolní svou mysl a dá si prostor pro další myšlenky. Jsou zdrojem jejího života, pokroku, inspirace, energie a především lásky k sobě samé.

MGR. EVA DECKÁROVÁ


Poradenské centrum NUTRI FOOD PLAN v Trenčíně
Ve své praxi terapeutky tradiční čínské medicíny zjišťuje aktuální stav klienta s ohledem na jeho stravovací návyky a životní styl. V poradně provádí pulzní diagnostiku, zkoumá jazyk a konstituční výpočet podle data narození, podle kterého pak může určit predispozice člověka a zaměřit se buď na léčbu konkrétního problému, nebo na prevenci.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!