Finalistka Miss Slovensko Alexandra Svrčková: Člověk může ztratit fyzickou kondici už po sedmi dnech nicnedělání

Co znamená samotný pojem kondice a proč je důležité si ji udržovat ? Člověk může ztratit fyzickou kondici už po sedmi dnech nicnedělání, ale ti, kteří dříve sportovali, mají výhodu a finalistka Miss Slovensko s číslem 10 k nim patří. Alexandra

Podle finalistky Miss Slovensko Alexandry by se člověk měl každý den věnovat fyzické aktivitě alespoň třicet minut. Nemusí to být hned nějaký silový trénink, procházka nebo domácí práce se také počítají. Důležitým prvním krokem je udělat si čas na sebe – na svou fyzickou aktivitu, a pak si vybrat činnost, která vás baví. Alexandra se tanci věnuje odmalička a díky tomu si vytvořila vztah ke sportovním aktivitám. V současné době však vyměnila tanec za jumping, který je díky dynamice a hudbě tanci velmi podobný, a tvrdí, že díky němu můžeme mít krásně tvarované nohy.

Fyzická zdatnost jde ruku v ruce se zdravým stravováním, které tvoří zdravý životní styl. Fyzická zdatnost nám může pomoci cítit se lépe i po psychické stránce. Je všeobecně známo, že při sportovních aktivitách se uvolňují hormony štěstí – endorfiny. Tyto hormony, které se uvolňují při fyzické aktivitě, zaručují tělesnou a duševní pohodu. Už kvůli duševní pohodě by se lidé měli více hýbat a udržovat si kondici, aby i nadále zvládali nejen sportovní výkony, ale i každodenní činnosti. Alexandra by vás, kteří hlasujete pro MISS TOP STAV, ráda inspirovala ke zdravějšímu životnímu stylu tím, že vás vezme na túru a poví vám o výhodách zdravé stravy.

Bez čeho si Alex nedokáže představit svůj týden?

ŘÁDNÉ ŠKOLENÍ

Neznám lepší pocit než po tréninku. Nejraději mám kardio, při kterém se hodně zapotím, spálím kalorie a hlavně – ty vyplavené endorfiny po cvičení opravdu stojí za to.

KÁVA

Miluji kávu! Všechny typy. Přes klasické lungo, cappuccino až po flat white. Vychutnávat si odpolední kávu na terase je pro mě skvělý relax.

SLADKÉ DOBROTY

Bez snídaně nemůže můj den začít. Nejlepší je, když jsou sladké. Mám ráda různé varianty ovesných vloček, ale nechybí mi ani dobrá vejce. Mňam!

HODINA S NETFLIXEM

Rád se dívám na dokumenty a seriály, kde se dozvím něco nového. Myslím, že je to dobře strávený čas. V současné době sleduji seriál Down to Earth o udržitelném životě, doporučuji také The Crown o královské rodině a Cheer o životě roztleskávaček.

https://www.instagram.com/p/CA7uJHCpA8Z/embed/?cr=1&v=12&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fnutrifood.company&rp=%2Fblog%2Fpost%2Ffinalistka-miss-slovensko-alexandra-svrckova-fyzicku-kondiciu-clovek-dokaze-stratit-uz-po-siedmich-dnoch-nicnerobenia#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A1237.699999988079%2C%22ls%22%3A936.6999999880791%2C%22le%22%3A1197.0999999642372%7D

POLIBEK OD PŘÍTELE

Ach ta láska! I když se občas zlobíme, jeho polibek mi vždycky vykouzlí úsměv na tváři.

Stále můžete hlasovat pro svého favorita v kategorii MISS TOP STAV. Zapojte se do hlasování a vyhrajte!

Zdroj fotografií:Miss Slovensko, archiv Alexandry Svrčkové

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!