Finalistka Miss Slovensko Vanessa Šabíková: Šabíková: Říká se „Jsme to, co jíme“ a tak bychom se měli cítit i my

Pro Vanessu, finalistku Miss Slovensko, která se bude ucházet o titul MISS TOP STAV s číslem 9, znamená zdravý životní styl rovnováhu mezi fyzickým a duševním zdravím.

Jak byste na tuto otázku odpověděli, když přemýšlíte o tom, jak by měl vypadat váš zdravý životní styl? Odpovědi by se jistě lišily. Víme, že pokud chceme vést a udržovat zdravý životní styl, musíme se vzdát několika věcí nebo návyků, které nám v tom brání.

Mezi návyky, které rozhodně nepatří ke zdravému životnímu stylu, patříkouření, pití nadměrného množství alkoholu, konzumace nezdravých potravin s velkým obsahem tuku a rafinovaného cukru, nedostatečný pitný režim, nedostatek pohybu a mnoho dalších. Zdravý životní styl se musí stát součástí našeho života a ne krátkodobým módním výstřelkem. Mezi nejzákladnější pravidla a první kroky ke zdravému životnímu stylu patří rozhodně pestrá strava. To znamená, že do svého jídelníčku zařadíte dostatek zeleniny a ovoce a vyhnete se již zmíněnému rafinovanému cukru, smaženým tučným jídlům a alkoholu. Bylo by vhodné postupně přidávat fyzickou aktivitu ke zdravé vyvážené stravě. Víme, že fyzická aktivita posiluje lidské srdce a udržuje nás v kondici. Každá fyzická aktivita je důležitá pro lidské tělo i mysl. Vanessa, která se bude ucházet o vaše hlasy v kategorii MISS TOP STAV, ví, že pokud se dodržují tato základní pravidla, lze najít správnou rovnováhu.

Bez jakých 5 věcí si Vanessa nedokáže představit svůj týden?

SHOPPING

Nedokážu si představit svůj týden bez nakupování. Ať už jde o oblečení, nebo jen o běžný nákup v obchodě. Za celý týden jsem si ještě nic nekoupil.

ŠKOLENÍ

Moje další oblíbená věc, bez které si rozhodně nedokážu představit svůj týden, je cvičení. Protože mám sedavé zaměstnání, snažím se cvičit každý den. Je velmi dobré střídat psychickou zátěž s fyzickou, aby si mysl mohla odpočinout.

https://www.instagram.com/p/B-1sh5VntIv/embed/captioned/?cr=1&v=12&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fnutrifood.company&rp=%2Fblog%2Fpost%2Fvanessa-sabikova-hovori-sa-sme-co-jeme-k-tomu-sme-sa-tak-mali-stavat#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A887%2C%22ls%22%3A706.5%2C%22le%22%3A740.1000000238419%7D

NATURE

Navíc si rozhodně nedokážu představit týden bez práce na zahradě nebo pobytu v přírodě. Od dětství žiji na venkově a prostě to tam miluji.

VZDĚLÁVÁNÍ

Rozhodně si nedokážu představit svůj týden bez učení. Vzhledem k tomu, že jsem externím studentem vysoké školy, je učení stále hodně, ale mimo školní výuku se na sobě snažím stále pracovat a zlepšovat se. Ať už jde o jazyky nebo hudební nástroje.

RODINA

A konečně, rozhodně si nedokážu představit svůj týden bez rodiny a přátel. To je pro mě nejdůležitější. Nebýt jich, nic by nemělo takový význam.

Stále můžete hlasovat pro svého favorita v kategorii MISS TOP STAV. Zapojte se do hlasování a vyhrajte!

Zdroj fotografií:Miss Slovensko, archiv Vanessy Šabíkové

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!