Léto bez zmrzliny? Určitě ne! Vyzkoušejte recept FIT od naší konzultantky Zuzky a zjistěte zajímavosti o zmrzlině.

Zmrzlina. Letní pochoutka, která potěší nejen ty nejmenší, ale i dospělé. Skrývá však i své zajímavosti, i když máme pocit, že je tu s námi od nepaměti. Víte, jaký druh?

Věděli jste, že nikdo vlastně neví, jak zmrzlina vznikla? Byla to pochoutka z ledu nebo sněhu a lidé ji často doplňovali medem nebo ovocem. První oficiální recept na zmrzlinu pochází z roku 1668. Kromě zmíněného ledu používala šlechtična Anne Fanshaweová také pomerančový květ nebo muškátový oříšek a ambru – látku, která se vytváří v trávicím traktu velryb. Výroba a prodej zmrzliny ve velkém měřítku pro komerční účely byly zahájeny až v roce 1851 v Bostonu.

https://giphy.com/embed/bQMg8hU6XQAzC

přes GIPHY

Oblíbená klasika

Zmrzlina byla druh luxusní zboží. Mohli si to dovolit jen pro bohaté, byla vzácností a jakýmsi exotickým dezertem. Ačkoli dříve se jednalo pouze o ovoce nebo květiny, dnes má mnoho dalších zajímavých příchutí: česnek, slanina, křen, wasabi nebo chobotnice. Někomu zjevně chutná i tato krupice.

https://giphy.com/embed/uUs14eCA2SBgs

přes GIPHY

Lidé jsou však klasičtí: podle statistik je nejoblíbenější příchutí vanilka, těsně následovaná čokoládou a jahodou.

Zmrzlina se těší velké úctě i v zemích Velkého poháru, kde se slaví Národní den zmrzliny, který v roce 1984 vyhlásil prezident Ronald Reagan. Koná se vždy třetí neděli v červenci. USA ho dokonce produkují nejvíce na celém světě. Někdy se používá i zmrzlina při onemocněních, jako je angína nebo bolest v krku. Jeho chladivé účinky mohou zmírnit bolest. Ale není to lék!

Dnes je však těžké odlišit tuto lehkou letní pochoutku od zdravé zmrzliny.

Stejně jako jiné pochoutky může být i tato škodlivá a obsahuje spoustu éček. Není však třeba zoufat. Naše konzultantka Zuzka pro vás připravila rychlý recept na FIT zmrzlinu, kterou si můžete snadno vyrobit doma.

Co budete potřebovat?

Poté koktejl připravte v šejkru v libovolné nádobě nebo formě na nanuky.

Směs doplněnou chutnými kousky proteinových tyčinek uložte do lednice.

A zmrzlina je připravena! Především chutné a zdravé.

Zdroje: https: //www.factretriever.com/ice-cream-facts, NUTRI FOOD PLAN

ZUZANA CHICMANSKA


Poradenské centrum NUTRI FOOD PLAN v Detvě v Banské Bystrici a v Lovci
Naše zmrzliny NutriFood jsou skvělé i v tom, že je můžete jíst během našich programů na hubnutí. Naše zmrzlina navíc obsahuje až 33 % doporučené denní dávky vitamínů, minerálů a stopových prvků, které naše tělo potřebuje. Kromě toho, věděli jste, že naše zmrzlina NutriFood obsahuje pouze 129 kalorií, zatímco běžná zmrzlina (2 kopečky) ve stáncích má až 209 kalorií?

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!