Finalistka Miss Slovensko Leona Novoberdaliu: Každý by měl minimalizovat nebo vyřadit slazené nápoje ze svého jídelníčku

Leona Novoberdaliu je finalistkou Miss Slovinsko číslo 8 a jak sama říká, snaží se vyhýbat slazeným nápojům a doporučuje to každému z vás.

Sami lékaři tvrdí, že pití slazených nápojů může vést k některým závažným onemocněním, proto bychom měli pít co nejméně slazených nápojů. Někteří lidé si myslí, že lepší volbou je pomerančový nebo jablečný džus, ale pokud bychom se podívali na složení těchto džusů, zjistili bychom, že obsahují nadměrné množství cukru. „Pokud máte chuť na džus, připravte si ho doma ve formě odšťavněných pomerančů nebo jiného ovoce, které máte rádi. Dalším důvodem, proč nepít slazené nápoje, je jistě skutečnost, že nám neposkytují žádné důležité živiny, pouze cukr,“ říká Leona.

Přinášejí nám jen další cukr a zbytečné kalorie. Musíme si uvědomit, že slazené nápoje naši žízeň neuhasí. Jedním z důvodů je právě skutečnost, že klasický cukr nám poskytuje velké množství jednoduchého cukru – fruktózy, která nesnižuje hlad tak jako glukóza, která se nachází i v jiných potravinách.

Teď už víte, že slazené nápoje je třeba nahradit čistou vodou, případně ochucenou citronem, okurkou nebo lesním ovocem, a samozřejmě bylinkové čaje jsou skvělou náhradou. Pokud sdílíte Leonin názor a postoj ke slazeným nápojům, můžete pro ni hlasovat v kategorii MISS TOP STAV.

A bez jakých 5 věcí si nedokáže představit své dny?

RODINA

Pro mě byla vždy velmi důležitou součástí mého života. Protože jsem v Anglii strávil svůj studentský život, vážím si všech vzácných chvil s nimi. Mám o 15 let mladší sestru a myslím, že jsem pro ni tak trochu vzorem. Často jí říkám, jak je statečná, chytrá a krásná, aby pochopila, jak důležité je věřit si.

JOGA

Pro někoho je to cvičení, pro mě životní styl, abych našel sám sebe. Zlepšila se mi flexibilita a posiluje celé tělo. Změnilo to celý můj přístup k životu a naučilo mě to relaxovat. Někdy je dobré si uvědomit, že se stačí nadechnout a vydechnout.

KÁVA

Nejlepší káva je ta ranní, o víkendu a při snídani s rodinou a odpolední siestě s šálkem kávy. Její vůně mi vždycky navodí tu správnou náladu.

Vzpomínám si, jak jsme s maminkou, když jsem žila v Londýně, „pily kávu na dálku“. Ona doma, já v Londýně. Volali jsme si a mluvili spolu, jako bychom byli oba doma.

https://www.instagram.com/p/CAUzyr9H3-u/embed/captioned/?cr=1&v=12&wp=540&rd=https%3A%2F%2Fnutrifood.company&rp=%2Fblog%2Fpost%2Ffinalistka-miss-slovensko-leona-novoberdaliu-kazdy-mal-minimalizovat-ci-vyradit-sladene-napoje-zo-svojho-jedalnicka#%7B%22ci%22%3A0%2C%22os%22%3A859.6999999880791%2C%22ls%22%3A680.9000000357628%2C%22le%22%3A809.5%7D

BEH

Pohyb je život a běh je vášeň. Jsem závislá na pocitu, který mám po běhu. Běh je pro mě nezbytnou součástí života, poskytuje mi odpočinek od každodenního kolotoče povinností.

KNIHY

Zdědila jsem po matce zálibu ve čtení. A svět knih mě fascinuje už od dětství. Někdy je dobré otevřít dveře své fantazii. Čtení také podporuje mou empatii. V dnešní digitální době je třeba mít možnost utéct od obrazovek a knihy jsou pro mě dokonalou náhradou.

Stále můžete hlasovat pro svého favorita v kategorii MISS TOP STAV. Zapojte se do hlasování a vyhrajte!

Zdroj fotografií:Miss Slovensko, archiv Leony Novoberdaliu

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!