Finalistka Miss Slovensko Kristína Kramárová: Kramářová: Meditace je to, co bychom měli praktikovat alespoň několik minut denně

Podle Kristiny, která se uchází o titul MISS TOP STAV s číslem 3, je meditace jednou z činností, na které by se v hektickém životním stylu nemělo zapomínat.

Jaké pozitivní účinky nám může přinést meditace? Rozhodně nám pomáhá zbavit se stresu, vyčistit si hlavu a nastartovat ozdravné procesy v těle. Meditace má však několik podob a záleží jen na nás, kterou si vybereme. Každá forma má společný rys, kterým je harmonizace ducha a těla. Jednou z nejzákladnějších forem meditace je„dechová meditace„. Pokud chcete tuto metodu praktikovat, měli byste se postavit do pozice lotosového květu, tedy do polohy se zkříženýma nohama. Při této meditaci je důležité správné držení těla a především správné pomalé dýchání. Plné soustředění na dech vyžaduje čas a praxi. Oblíbenou metodou je také „ meditace při chůzi“. Vydejte se na procházku do lesa a pokuste se zapomenout na všechny myšlenky a starosti, které vás trápí. Stačí vnímat svůj dech, krásu lesa nebo zvuky. Důležité je vžít se do okamžiku a nemyslet na nic jiného než na přítomnost okamžiku. Pravidelná meditace nám může přinést lepší soustředění, úlevu od depresí, lepší spánek , zlepšení imunity a odolnosti a mnoho dalších výhod, které jsou prospěšné pro naše tělo i mysl. Jsme rádi, že Kristina vyzdvihla meditaci jako něco, co by mělo patřit ke zdravému životnímu stylu.

Ale bez jakých 5 věcí si nedokáže představit svůj týden?

RODINA

Klišé-neklišé, jsem rodinný typ a není hezčího pocitu během týdne, než když jsou moji blízcí nablízku.

ŠKOLENÍ

Ať už v podobě cvičení v posilovně, běhání v přírodě nebo mého oblíbeného tenisu. Bez cvičení bych si během týdne neudržel jasnou mysl.

ZDRAVÉ POTRAVINY

Bez zdravé a vyvážené stravy bych nemohla dlouho fungovat. Rád také užívám různé bylinky, vitamíny nebo proteinové doplňky.

FOTO%3A%%22%%22%%22%.0999999642372%7D

Není to vždycky pravidlo týdne, ale zvykl jsem si na příjemné chvíle před kamerou. Mohu být na chvíli někým jiným, ale zároveň mohu být vždy sama sebou.

ČTENÍ U KÁVY

Většinou je to odborná kniha do školy, ale když je více volného času, sáhnu i po románu, detektivce nebo módním časopise. Káva nesmí chybět.

Stále můžete hlasovat pro svého favorita v kategorii MISS TOP STAV. Zapojte se do hlasování a vyhrajte!

Zdroj fotografií:Miss Slovensko, archiv Kristiny Kramárové

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!