Finalistka Miss Slovensko Melanie Tereza Benková: Z atletiky jsem přešla na vzpírání

Co znamená zdravý životní styl pro novou MISS TOP STAV Melanii Terezu Beňkovou?

,,Zdravý životní styl je souhrnem všech činností prospěšných pro naši duševní a tělesnou pohodu, jako je zdravá vyvážená strava, pitný režim a pohyb s odpočinkem,Melanie se od dětství věnovala atletice, v dospělosti přešla na vzpírání a díky tomu si ke sportu vytvořila pozitivní vztah.

Na otázku, jak by inspirovala lidi ke zdravějšímu životnímu stylu, nám odpověděla, že by jim určitě ukázala zdravá a chutná jídla. Mnoho lidí si dnes myslí, že zdravá výživa spočívá pouze v konzumaci syrového salátu. To však není pravda. Několik lidí se bojí zkoušet nové chutě a drží se klasických nevyvážených jídel s nízkým obsahem energie.

Zdravá strava musí být založena na přírodních zdrojích živin a biologicky hodnotných látek. Pokud chceme mít dostatek energie po celý den, měla by naše strava obsahovat vitaminy, minerály nebo různé stopové prvky. V v našem jídelníčku by rozhodně neměly chybět potraviny bohaté na vlákninu, bílkoviny, zdravé tuky, pomalu spalující se sacharidy nebo antioxidanty. Jablko samo o sobě obsahuje hodně vlákniny, antioxidantů a minimum kalorií. Rovněž podporuje trávení a posiluje imunitní systém. Existuje velmi mnoho potravin, které obsahují mnoho tělu prospěšných látek. Je důležité si je vybírat a zařazovat do svého jídelníčku a nebát se zkoušet různé nové recepty nebo chutě%3A%%22%%22%%22%.0999999642372%7D

Bez kterých věcí si Melanie Theresa nedokáže představit svůj týden?

Brusle a hudba

Jsou mou láskou už od dětství, nejvíc si tuto činnost užívám s Beaty na uších a oblíbenou hudbou v prostředí své vesnice, ve které trávím málo času, ale pokaždé, když se sem vracím, si ji maximálně užívám.

Posilka a palačinky
Alespoň 2x týdně musím chodit do posilovny, pokud není čas, cvičím doma s vlastní vahou:) Nejlepší kombinace po cvičení je proteinová palačinka s banánem a nutellou. Palačinky jsou mým absolutním favoritem už od mých 12 let a dělám je pravidelně. Ještě větší radost jsem měla, když jsem objevila zdravější verzi palačinek NutriFood.

Káva ve městě s přáteli

Ráda trávím čas se svými nejbližšími přáteli, a když máme čas, vždycky si někam zajdeme popovídat.

Stále můžete hlasovat pro svého favorita v kategorii MISS TOP STAV. Zapojte se do hlasování a vyhrajte!

Zdroj fotografií:Miss Slovensko, archiv Melanie Terezy Benkové

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!