KETO: 4 písmena, která skrývají více, než si myslíte

Keto dieta. Že vám to nic neříká, nebo že internet překypuje informacemi o různých dietách?

Lidé se zajímají o různé diety a recepty: nízkosacharidové diety, proteinové diety nebo dokonce bezlepkové diety. Velký otazník však visí nad keto dietou. O čem je tedy ketóza? Začněme tím, že se jedná o přirozený stav. Tělo pak využívá jako zdroj energie především vlastní tuk. To je způsobeno tím, že zabraňuje nedostatku sacharidů, přičemž spotřeba sacharidů pro navození ketózy je 50 g denně.

Zrychlený metabolismus

Tělo má stabilní, kontrolovanou hladinu cukru v krvi a ketolátek. Několik studií potvrzuje, že diety, které snižují příjem bílkovin a tuků, jsou úspěšnější při spalování tělesného tuku. To znamená, že nebudete mít hlad, ale ani neztratíte svaly. Vznikající ketolátky navíc dodávají dvakrát více energie než sacharidy. Jedná se především o rychlý a snadný způsob hubnutí. Především však rychle a snadno zhubnete. Metabolismus se při těchto redukčních programech nezpomaluje, ale naopak zrychluje.

Keto dieta patří k dalším dietám, které mají určitý potenciál a mohou je využívat lidé se „sedavým“ zaměstnáním . Funguje na odbourávání tuků, ale jde také o odstranění sacharidů ze stravy, což nemusí vyhovovat každému. Každému vyhovuje jiná strava, jiný způsob cvičení nebo jiný plán, což například my v NUTRI FOOD PLAN víme už dlouho.

Nízký příjem sacharidů

K tomu slouží programy hubnutí a výživy NUTRI FOOD PLAN, které jsou skutečně jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit přebytečného tuku. Je vědecky prokázáno, že nízkosacharidové diety jsou při spalování přebytečného tělesného tuku úspěšnější než diety, které kromě sacharidů snižují i příjem bílkovin a tuků.

Je známo, že omezením jedné ze základních a nezbytných živin – sacharidů, ale zachováním dostatečného přísunu bílkovin a tuků, můžeme účinně zažehnat tzv. „sacharidový kolaps“. spalovací „pec“, čímž se zrychluje celkový metabolismus – výrazně lépe než u jiných redukčních diet. Metabolismus se při programech NUTRI FOOD PLAN nezpomaluje, ale naopak. naopak se zrychluje.

Jedná se o delikátní dietu, kdy je nutné spolupracovat s odborníky. Princip ketózy je založen především na výrazném omezení příjmu sacharidů ze stravy při současném dostatečném příjmu bílkovin a tuků. Někteří lidé se však řídí laickými radami z internetu a sacharidy ze svého jídelníčku úplně vyřadí, dokonce drží hladovky, což není správné.

Při keto dietě dostává tělo impuls k postupnému vyčerpání zásob sacharidů (asi na 3-4 dny), které jsou uloženy jako glykogen v játrech a svalech. Uvolňuje uložený tuk prostřednictvím ketolátek. Ty tělo využívá jako hlavní zdroj energie, takže závěr je jasný: zhubnete. Ketóza je účinná i při léčbě epilepsie, kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky 2. typ nebo gynekologické problémy. Odstraňuje zánět a zároveň udržuje dostatečnou hladinu inzulinu.

Pokud však jde o budování svalů při keto dietě, můžete na to zapomenout. Jde o hubnutí, ale pokud jde o nabírání svalové hmoty, je to buď stání na místě, nebo opravdu pomalý pohyb. V každém případě je nezbytné, aby při jakékoli dietě kontaktovat odborníka . Díky účinným radám je každá dieta, kterou podstoupíte, také účinná.

ING. RÉKA PÁLINKASOVÁ


Poradenské centrum NUTRI FOOD PLAN v Bratislavě – Ružinově
Keto dieta patří k dalším dietám, které mají určitý potenciál a mohou je využívat lidé se „sedavým“ zaměstnáním. Funguje na odbourávání tuků, ale jde také o odstranění sacharidů ze stravy, což nemusí vyhovovat každému. Každému vyhovuje jiná strava, jiný způsob cvičení nebo jiný plán, což my v NUTRI FOOD PLAN víme už dlouho. K tomu slouží programy hubnutí a výživy NUTRI FOOD PLAN, které skutečně patří mezi nejúčinnější způsoby, jak se zbavit přebytečného tuku. Je vědecky dokázáno, že nízkosacharidové diety jsou při spalování přebytečného tělesného tuku úspěšnější než diety, které kromě sacharidů snižují příjem bílkovin a tuků.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!