Finalistka Miss Slovensko Natália Lopasovská: Pohyb přináší našemu tělu několik výhod

Pohyb je jistě nezbytnou součástí zdravého životního stylu. Fyzická aktivita nám pomáhá zbavit se špatné energie, stresu a přináší nám řadu výhod.

Natália, která se bude ucházet o vaše hlasy v kategorii MISS TOP STAV, by vás ráda motivovala ke zdravému životnímu stylu tím, že vyjmenuje některé z výhod cvičení pro vaše tělo. Fyzická aktivita přináší našemu tělu několik výhod, chrání náš kardiovaskulární systém, reguluje krevní tlak a zlepšuje srdeční činnost.

Pohyb by měl být přiměřené intenzity , frekvence a trvání. Záleží jen na vás, jaký typ cvičení si vyberete a zařadíte do svého denního režimu. Fyzická aktivita nebo pravidelné cvičení s dostatečnou intenzitou nám pomáhá snižovat nebo udržovat optimální tělesnou hmotnost. Velké množství studií ukazuje, že vyšší úroveň fyzické zdatnosti má významný vliv na snížení rizika nemocnosti%3A%.%22%%22%%22%.3000000119209%7D

Pravidelné cvičení zlepšuje paměť a další související kognitivní funkce mozku. Fyzická aktivita má také antidepresivní účinky, protože při ní se z těla uvolňují endorfiny – hormony štěstí.

Zmínili jsme několik výhod, které by nás měly vést k tomu, abychom do svého denního režimu zařadili jakoukoli fyzickou aktivitu. Tyto výhody sdílí i Natália, která věří, že nás donutí zařadit pohyb mezi naše každodenní aktivity.

A jakých 5 věcí má Natália ráda a nedokáže si bez nich představit život?


zaplétání copánků
Od té doby, co teď v létě zaplétám copánky a vytvářím různé účesy s kanekalonem, si nedovedu představit, že bych to nedělala, protože mi dělá radost, když vidím, jak jsou potom děti šťastné – to jsem šťastná i já ❣️Milujem to.

POHYB
Rozhodně si nedokážu představit svůj týden bez pohybu – procházky v přírodě nebo posilovny/tréninku/bruslení – je to relaxace.

DOG
Můj čtyřnohý parťák Bondy, bez kterého si nedokážu představit ani týden – je skoro pořád se mnou.


FOOD
Miluji jídlo, takže tohle si rozhodně nenechám ujít. Například takový piknik se sushi při západu slunce není v letních měsících špatnou volbou.

HUDBA
A samozřejmě si nedokážu představit svůj týden bez dobré hudby.

Stále můžete hlasovat pro svého favorita v kategorii MISS TOP STAV. Zapojte se do hlasování a vyhrajte!

Zdroj fotografií:Miss Slovensko, archiv Natálie Lopasovské

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!