Jak co nejrychleji zhubnout? Máme pro vás několik rad! I hubnutí může být zábava

Úbytek hmotnosti představuje odhodlání, které stojí za změnou. Má to však svou cenu a úskalí. Snažíte se zhubnout, ale nedaří se vám to? To nevadí, máme pro vás užitečné tipy, jak zhubnout za pár dní.

KOLIK KILOGRAMŮ LZE SHODIT ZA TÝDEN?

Hubnutí je individuální proces a závisí na několika faktorech. Které? Výživový poradce Bc. Simona Žáčková, která se věnuje výživovému poradenství a snižování hmotnosti, uvádí, že jde o celou směsici okolností, které ovlivňují náš život.„Pohlaví, strava, volnočasové aktivity, pitný režim a spánek,“ říká Simona Žáčková.„Ženy obvykle hubnou pomaleji než muži, a to kvůli hormonálním změnám, které mohou jejich hubnutí zpomalit nebo zastavit„.

Během menstruace a ovulace v sobě ženy zadržují vodu, což se projeví i na váze. Simona Žáčková je výživová poradkyně ve společnosti NUTRI FOOD PLAN, která pomáhá lidem zhubnout. Díky kombinaci NutriFood a cvičení její klienti zhubnou v průměru 1-2 kg týdně. Přestože se jedná o individuální záležitost, je ovlivněna společnými faktory. Při hubnutí je důležité pít hodně vody. Zásadní je také pravidelný spánek. Věděli jste, že hubneme, i když spíme? Nedostatek spánku narušuje hladinu leptinu a my si myslíme, že máme hlad, i když tomu tak není. Proto je nutné spát alespoň 7-8 hodin.

I když nemůžete zhubnout přes noc, můžete zhubnout rychle. Cvičení není podmínkou programů hubnutí a výživy NUTRI FOOD PLAN, ale může vám výrazně pomoci. Nejdůležitější však je, abyste se naučili zdravému životnímu stylu a nehledali jen jednorázový způsob, jak shodit co nejvíce kilogramů.

JAK ZHUBNOUT PROBLEMATICKÉ ČÁSTI TĚLA

Podle trenérů a odborníků je nejtěžší zhubnout břicho. Tato část těla dělá lidem největší potíže. Říká se, že cihly na břiše vznikají v kuchyni. Pokud tedy začnete cvičit, je důležité upravit i své stravovací návyky. Svaly potřebují regenerovat a přijímat potřebnou výživu pro správný vývoj. Cvičení bez vyvážené stravy nepřinese očekávané výsledky. Pokud jde o hubnutí, je to nejlepší kombinace: cvičení a dieta. Je důležité se hýbat, ale nemusí to znamenat být sedm dní v týdnu v posilovně. Nemělo by se zapomínat, že sportovat můžete všude: v letních měsících v přírodě formou pěší turistiky nebo v zimě formou rekreace a sportu, například na sjezdovkách.

Jak tedy zhubnout problematické části těla?

Jak zhubnout břicho

Břicho je pro nás všechny choulostivou záležitostí. Jedná se o jednu z nejproblematičtějších částí těla při hubnutí. Pro začátek je důležité vyhnout se cukru. Ve velkém množství škodí nejen naší váze, ale i zdraví. Při nákupu potravin je důležité sledovat etikety a množství cukru, které jednotlivé výrobky obsahují, nebo si vybírat nízkokalorické a nutričně vyvážené potraviny určené k hubnutí. Dávejte přednost potravinám s vyšším obsahem bílkovin, které pomáhají při hubnutí a také udržují svalovou hmotu.

Bílkoviny se skrývají ve vejcích, rybách, mořských plodech, drůbeži a mléčných výrobcích. Vláknina je pro tělo také důležitá a pro náš organismus nepostradatelná. Existuje rozpustný a nerozpustný. Obojí je pro lidské tělo nezbytné. Je rozpustný v zelenině a ovoci, luštěninách, bramborách a houbách. Označuje se také jako měkký a váže na sebe vodu. Nerozpustná představuje její opak: je nestravitelná a vyvolává pocit sytosti. Jeho zdrojem jsou slupky obilovin, kořenová zelenina, semena, ořechy, luštěniny nebo otruby.

V neposlední řadě je důležité cvičit. Ztrátu břišního tuku můžete zajistit pravidelným běháním, ale také různými cviky. Jedním z nich jsou tzv. nůžky. Při tomto cviku se opíráte rukama za sebou nebo vedle sebe, zvedáte nohy a střídavě je zvedáte nahoru-dolů nebo ven-dolů. Toto cvičení je zaměřeno na rovnováhu, což je to, co byste měli dělat s břichem. To bude mít v Nůžkách namále.

Zpočátku můžete mít problémy s udržením rovnováhy, ale po několika cvičeních se vaše svaly zpevní a rovnováha nebude problém. Dále prkno, které spočívá v udržení těla v jedné poloze. Je důležité u tohoto cvičení zůstat a postupně přidávat sekundy. Nejprve v poloze 10 sekund, pak 20 sekund a postupně přidávejte. Nezapomínejte udržovat páteř a hýždě v jedné linii: hýždě nesmí příliš vyčnívat a záda nesmí být prohnutá.

Jak zhubnout stehna

Stehna jsou problematická a zvláště nepříjemná pro ženy v letech, kdy mohou mít děti. Tehdy se jim na stehnech začne ukládat tuk. Hubnutí stehen je velmi náročné a je třeba věnovat pozornost zejména správnému pohybu. Zajímavé je, že příliš mnoho pohybu nesprávného typu může způsobit nežádoucí zvětšení stehen. U stehen je důležité dodržovat pitný režim. Dále jde o fyzickou aktivitu. Stehna jsou problematickou oblastí, proto je důležité najít si čas na pohyb alespoň třikrát týdně. Svižná chůze, běh, stacionární kolo: všechna cvičení pro kondici.

Dřepy, které nic nezkazí, jsou klasikou, která vám pomůže procvičit a zpevnit stehna. Můžete si je také zpestřit, a to buď skokem do výšky na místě, nebo skokem do dálky. Mrtvý tah se zaměřuje na celé tělo, ale zejména na zadní stranu stehen. Při mrtvém tahu si lehnete na nohy. Postavíte se na šířku ramen, uchopíte závaží do rukou, narovnáte záda, nadechnete se a zvednete závaží nahoru na holeně, nad kolena. Postupně se protáhnete a boky se posunou dopředu.

Stejným způsobem se pak závaží položí na zem.

Jak zhubnout z boků

Větší boky vznikají z přebytečného tuku nebo v důsledku nesprávné stravy či v důsledku porodu. Přestože je opravdu těžké zhubnout boky, platí pro ně stejná filozofie jako pro břicho: správně jíst a vhodně sportovat.

Boky jsou části těla, které zasahují do více než jedné části těla: břicha, stehen nebo hýždí. Proto je důležité trénovat všechny tyto části těla.

Co se týče cviků, pomůže vám zvedání boků, kdy se na boku položíte do pozice prkna. Poté zvedněte boky nahoru a dolů a opakujte na pravé a levé straně. Účinné jsou také výpady do stran: ruce položíte na boky, uděláte krok do strany a přenesete váhu na patu této nohy, kterou ohnete do úhlu 90°. Opakujte na obě nohy.

CO OVLIVŇUJE HUBNUTÍ?

Hubnutí nemá fungovat na principu jednorázového úbytku hmotnosti, ale je to proces přechodu na zdravý životní styl. Na hubnutí mají vliv různé procesy a podněty. Stres, psychika, nálady: nejde jen o stravu jako takovou.

Spánek

Jak jsme již zmínili, spánek má také velký vliv na hubnutí. Výzkum ukázal, že nedostatečný nebo nekvalitní spánek zpomaluje procesy, při nichž tělo přeměňuje kalorie na energii neboli metabolismus.

Pokud je metabolismus méně účinný, může tělo ukládat nevyužitou energii ve formě tuku. Špatný spánek navíc může zvýšit produkci inzulínu a kortizolu, které rovněž urychlují ukládání tuků. Délka spánku má také vliv na regulaci hormonů, které řídí naši chuť k jídlu.

Stres

Stres zase uvolňuje hormony, jako je adrenalin a kortizol, které zpočátku snižují chuť k jídlu, ale pokud jsou lidé pod neustálým stresem, kortizol může zůstat v jejich krevním oběhu, což zvýší jejich chuť k jídlu, což může vést k tomu, že budete jíst více.

Výzkumníci zjistili, že zavedení 8týdenního intervenčního programu pro zvládání stresu vedlo k významnému snížení indexu tělesné hmotnosti (BMI), a to jak u dospělých, tak u dětí s nadváhou nebo obezitou.

Se stresem se můžete vyrovnat různými způsoby. Meditace, jóga, tai chi, dechová a relaxační cvičení, procházky, pobyt na čerstvém vzduchu.

Životní styl

Nesnažte se zhubnout na úkor svého zdraví. Stačí jen trpělivost a změna návyků: omezení alkoholu nebo návykových látek.

Snídaně je základem dne a tak by to mělo zůstat. Nezapomeňte, že pravidelný a spořádaný jídelníček o třech jídlech denně vám pomůže vyhnout se přejídání nebo vlčímu hladu v noci.

Pokud jde o stravu, která je jednou z nejdůležitějších součástí hubnutí, nebojte se obrátit na odborníky. Při současném obrovském množství diet je nutné přistupovat k hubnutí zodpovědně.

Například programy hubnutí NUTRI FOOD PLAN fungují na principu ketodiety. Tato stále populárnější a účinnější dieta představuje hubnutí, které od základu ovlivní váš životní styl.

Hubnutí nemusí znamenat hladovění, ale pravý opak: chutné a nutričně vyvážené jídlo. Profesionální přístup k dietě se stává zárukou úspěchu, proto byste ji neměli nechat náhodě.

Změnil také svůj životní styl Marek Bachratý který se rozhodl svěřit svůj život do rukou odborníků. Díky NUTRI FOOD PLAN se mu podařilo zhubnout 35 kilogramů. Jeho novým životním stylem se stalo zdravé, pravidelné stravování a cvičení. A výsledek jeho diety stál za to. I rok po ukončení diety je stále v perfektní kondici, dokonce lepší než po ukončení programu.

JOJO EFEKT A JAK SE MU VYHNOUT

Jednou z věcí, která negativně doprovází hubnutí, je jo-jo efekt.. Tento začarovaný kruh ztěžuje hubnutí a má negativní dopad nejen na tělo, ale i na duševní zdraví.. Je to způsobeno nesprávným přístupem ke stravě a hubnutí obecně.

Jojo efekt můžete snadno překonat. Když hubnete, nemusíte jíst méně, ale musíte jíst lépe. Zbavte se iluze, že budete moci jíst všechno nebo že nemůžete jíst nic. Každý z nás je jiný a potřebuje profesionální přístup a správnou stravu.

Přesunout více. Máte sedavé zaměstnání? Cítíte se unavení, a tak se díváte na film? To má také vliv na opakované přibývání na váze. Choďte každý den ven, třeba jen na krátkou procházku. Změňte své myšlení tak, že se nebudete neustále srovnávat s ostatními a zaměříte se na to, proč chcete zhubnout.

Mnoho lidí, kteří hubnou, se potýká s jo-jo efektem. Je to způsobeno především špatnými dietními strategiemi, které vedou k opětovnému nárůstu hmotnosti po skončení diety. Je důležité nejen hubnout, ale také si váhu udržet a zaměřit se na své zdraví.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!