Ovesná kaše k snídani? Rozhodně ano!

Porovnat NutriFood ovesná kaše s jablkem a skořicí. Věděli jste, že naše ovesná kaše NutriFood má až o 170 kalorií méně než běžná ovesná kaše, kterou si připravujete doma?

Ovesná kaše se stala nezbytnou součástí každého našeho rána. Věděli jste, že naše ovesná kaše NutriFood má až o 170 kalorií méně než běžná ovesná kaše, kterou si připravujete doma? A ruku na srdce, víme, že pokud se snažíme shodit „nějaké to kilo navíc“, 80 % úspěchu pramení ze správné stravy. Proto jsme pro vás připravili srovnání nejen podle kalorií, ale také podle nutričních hodnot našich potravin. Porovnali jsme klasický recept, který jsme pro vás také napsali níže.

OVESNOU KAŠI K SNÍDANI? JEDNOZNAČNĚ ANO!

Pokud chcete začít den zdravě a správně, ovesné vločky k snídani jsou tou správnou volbou. Jsou také skvělou volbou, protože nebudete muset později bojovat s chutí na něco sladkého. Lahodné ovesné vločky najdete také v naší nabídce NutriFood, takže si během našich redukčních programů keto určitě dopřejete chutnou snídani. Ovesná kaše k snídani, která vás zasytí, je známá již po staletí. Polysacharidy obsažené v ovesných vločkách dodávají tělu energii na dlouhou dobu. Tento účinek je podpořen vysokým obsahem vlákniny. Ti, kteří začínají den ovesnými vločkami, mají stabilní hladinu cukru v krvi. Zabraňuje nadměrnému uvolňování inzulínu, podporuje odbourávání tuků a může také pomoci při hubnutí.

NUTRIFOOD KAŠE S JABLKY A SKOŘICÍ – 1 PORCE

Ovesná kaše NutriFood obsahuje pouze 82 kalorií, což je o 170 kalorií méně než běžná ovesná kaše podle níže uvedeného receptu. Kromě toho obsahuje výrazně méně sacharidů.

Výživové hodnoty Složení nutričních hodnot
Protein7g38,30%
Sacharidy9g46,81%
Cukry5g27,66%
Tuky2g8,51%
Nasycené mastné kyseliny0,28g1,49%
mononenasycené0,31g
polynenasycené0,72g
Vlákna1g6,38%
Sůl0,41
Vápník0,16 mg
PHE358 mg

RECEPT: OVESNÁ KAŠE S JABLKY A SKOŘICÍ – 1 PORCE

Klasický recept na 1 porci ovesné kaše FIT má až 252 kalorií.

Výživové hodnoty Složení nutričních hodnot
Protein6g7%
Sacharidy44g29%
Cukry25,31g
Tuky5g12%
Nasycené mastné kyseliny2,22g
Mononenasycené1,59g
Polynenasycené0,67g
Vlákna5g18%
Sůl
Vápník129 mg
PHE319 mg

Složení:

  • 20 g jemných vloček
  • 100 ml mléka
  • 1 lžíce medu
  • 1 jablko
  • skořice podle chuti

Postup:

Vločky povařte v mléce, přidejte nastrouhané jablko, lžíci medu a nakonec posypte skořicí podle chuti.

Co dalšího jsme se z tohoto srovnání dozvěděli?

V porovnání s ovesnou kaší NutriFood s jablkem a skořicí má klasický recept méně bílkovin, ale výrazně více sacharidů (až o 35 gramů více) a také vlákniny. Příjem sacharidů je však pro hubnutí klíčový, a proto jsou potraviny NutriFood speciálně vyvinuty a navrženy tak, aby nejen obsahovaly vše, co naše tělo potřebuje, ale také aby splňovaly maximální doporučený příjem sacharidů pro navození ketózy v těle.

Naše potraviny NutriFood jsou nejen nutričně vyvážené, ale:

  1. Žádné čínské bílkoviny! Kvalita surovin společnosti NutriFood je na nejvyšší úrovni a neobsahuje genetické modifikace. V porovnání s jinými dietami obsahují bílkoviny evropského původu. Kombinace mléčných, hrachových a sójových bílkovin zajišťuje příjem všech aminokyselin.
  2. Bez přidaného palmového tuku nebo oleje. Tři porce denně dodají dostatek kvalitních nenasycených mastných kyselin ve formě slunečnicového a sójového oleje. A navíc obsahují málo soli!
  3. Neobsahují syntetická barviva. Při výrobě se používají přírodní barviva – žluté je kurkumin (z kurkumy), červené lykopen (z rajčat) atd.
  4. Bez aspartamu a kontroverzních sladidel. Sladkou chuť dodává fruktóza a stévie.
  5. Většina kyseliny listové. Ten je mimořádně rizikový, protože ho máme tak málo. Potraviny NutriFood obsahují vyšší množství než ostatní diety. Všechny vitamíny a minerály pocházejí od spolehlivých evropských dodavatelů s dlouholetou tradicí. Opravdu to funguje! Svěřte se do rukou odborníků a vyhledejte nejbližší poradenské centrum ve svém regionu.

SNÍDANĚ PODLE ČÍNSKÉ MEDICÍNY? KAŠE VE VŠECH ROČNÍCH OBDOBÍCH

Ovesná kaše je vhodná nejen k snídani v chladném počasí. Teplá snídaně s ovesnými vločkami je snadno stravitelná a stimuluje trávení. Ulevují střevům, což má pozitivní vliv na celý imunitní systém. Zdravá střevní flóra je nezbytnou součástí zdravého imunitního systému, protože 70 % imunitních buněk se nachází ve střevech. Ty podporují vstřebávání živin, produkují důležité enzymy a neutralizují škodlivé látky, které se do našeho těla dostávají s potravou. Kromě toho imunitní buňky ve střevě podporují tvorbu protilátek. Tradiční čínská medicína klade důraz na teplou snídani a považuje ji za nejdůležitější jídlo dne. Podle této filozofie dodává teplá ovesná kaše tělu spoustu energie a tělo dokáže lépe vstřebávat živiny z teplé snídaně.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!