Nejznámější diety 21. Století. O kterých z nich jste ještě neslyšeli?

Krabičková dieta, proteinová dieta, dieta s nízkým obsahem sacharidů, rychlá dieta, středomořská dieta, proteinová dieta, keto dieta…. Dnes již známe mnoho typů diet. Co mají tyto diety společného?

Mají nám pomoci zhubnout. Která z nich je však nejúčinnější a jak jednotlivé diety fungují? ? A proč dochází k jojo efektu? Co to vlastně je?

NEJLEPŠÍ DIETY NA SLOVENSKU?

Diety na internetu byly v poslední době roztrhány na kusy, jsou zjednodušeně prezentovány jako univerzální a snadný způsob, jak zhubnout. A to je ten problém – nabízejí se všem. „Jako lékaře, který se již desítky let zabývá metabolickými a výživovými problémy spojenými s obezitou, mě tato bezuzdná a klamavá reklama znepokojuje.,“ říká obezitolog MUDr. Vladimír Teplan – odborný a lékařský garant redukčních programů NUTRI FOOD PLAN .

Na co si dát pozor při výběru správné diety? Které diety jsou nejoblíbenější? Může někdo skutečně zhubnout pomocí diety? Nejoblíbenější dietou současnosti je zřejmě ketogenní dieta. Jedná se o velmi účinný a rychlý způsob snižování hmotnosti.

Důležité však je, že v případě programů NUTRI FOOD PLAN, v nichž je hubnutí pod dohledem. certifikovaným výživovým poradcem , poradce učí lidi nejen zdravě jíst, ale také zařadit do každodenního života pohyb a sport, čímž předchází návratu ke špatným stravovacím návykům.

Například klient Róbert Grenčík, který zhubl 46,8 kg díky nutričně vyváženému programu – nejchutnější keto dietě NUTRI FOOD PLAN. Jeho špatná strava a životní styl si vybraly daň v podobě obezity, ale podařilo se mu doslova změnit svůj život. Začal si také zvykat na zdravou stravu v podobě zeleniny, cítil se psychicky lépe, má více energie.

Podobných příběhů a neskutečných proměn je více. Důležitým faktem zůstává, že i měřitelné parametry, jako jsou biochemické krevní testy, potvrzují zlepšení glykémie, tj. hladiny krevního cukru nebo cholesterolu.

ODPOVÍDAJÍCÍ DIETA

Strava podle paní Mačingové je velmi oblíbená i na Slovensku. Je to způsob stravování, který nemá žádný vědecký základ, žádný vědecký základ. Jedná se pouze o doporučení z„osobní zkušenosti„. Je však třeba zdůraznit, že recepty, na nichž je tento typ stravování založen, obsahují kvalitní suroviny a velké množství zeleniny, na což Slováci často zapomínají.

STŘEDOMOŘSKÁ STRAVA

Velmi oblíbená je také středomořská strava. Středomořská strava je variabilní a člověk si ji může přizpůsobit svým možnostem a chutím. Neobsahuje však správné pokyny ani postup. Měla by být proto vnímána spíše jako doporučené příklady stravy. Současná podoba středomořské stravy je inspirována stravou, která byla typická pro oblast Řecka, jižní Itálie a Španělska ve 40. letech 20. století. na 60. let minulého století.

Tento typ specifické stravy se vyznačuje velkým množstvím zeleniny, ovoce, ořechů, luštěnin, brambor, celozrnných výrobků, bylinek, koření, ryb, mořských plodů a panenského olivového oleje a sporadickou konzumací červeného masa.

Pitný režim středomořské diety se skládá především z čisté vody, součástí stravy je také káva nebo čaj.

KETO DIETA

Výše zmíněná populární ketodieta je poměrně starý způsob stravování. Původní ketodieta vznikla v letech 1920-1930 k léčbě epilepsie u dětí, prozradil obezitolog MUDr. Vladimír Teplan. Tato strava se skládá z 60 % tuků, 35 % bílkovin a necelých 5 % sacharidů. Teprve později se tento typ diety začal používat k redukci hmotnosti. Od té doby však ketodieta prošla různými změnami. Ketodietu nejprve používali kulturisté a sportovci k redukci tuku před soutěžemi, teprve později se začala používat jako účinná metoda redukce hmotnosti u obézních lidí.

Složení diety umožňuje poměrně rychlý nástup účinku, nežádoucími účinky mohou být pachuť v ústech nebo změna dýchání a časté bolesti hlavy.

Ale kdo může keto poškodit?

V současné době se ketodieta jeví jako nejlepší způsob, jak rychle zhubnout. Před zahájením ketogenní diety je však důležité důkladně posoudit svůj zdravotní stav, protože tato dieta není vhodná pro každého.

Lidé s onemocněním ledvin, střev, nevyrovnanou cukrovkou, se srdečními problémy. I když jste zdraví, doporučujeme provést řádnou zdravotní prohlídku. Ne podle internetu (!), ale podle podrobného dohledu a analýzy metabolismu nutričním terapeutem nebo doporučení lékaře, což je pravidlem u našich redukčních programů NUTRI FOOD PLAN. Během hubnutí je také důležité hlídat si vysoký příjem tekutin a při dlouhodobém užívání vyvažovat minerály, zejména draslík a hořčík. Každé tělo je originál, a pokud se do toho pustíte, dělejte to promyšleně a bezpečně.

NUTRI FOOD PLAN je program zdravého hubnutí pod dohledem certifikovaných výživových poradců a nabízí jedinou nutričně vyváženou stravu určenou pro náhradu celých potravin v zemi. Můžete si vybrat program hubnutí, 14denní detoxikaci nebo jen úpravu jídelníčku s nízkým obsahem sacharidů, abyste se udrželi v TOP formě, celkem 6 individuálních účinných programů hubnutí a kontroly hmotnosti. Polévky, koktejly, smoothies, hlavní jídla, čaje, dokonce i chipsy. Svěřte se do rukou odborníků a vyhledejte nejbližší poradenské centrum ve svém regionu.

Poradí vám, jak zajistit, aby taková strava byla nutričně vyvážená, a tudíž zdravotně nezávadná.

Principem ketogenní diety je dietou navozená ketóza, tedy stav, kdy tělo využívá k získávání energie vlastní tukové metabolity zvané ketony. Tento stav není doprovázen nedostatkem energie, takže hubnoucí člověk nepociťuje žádné potíže, naopak cítí příliv energie, pociťuje zlepšení fyzické i duševní výkonnosti. Nástup hubnutí je poměrně rychlý, a proto je pro hubnoucí dostatečně motivující.

PROTEINOVÁ DIETA

Proteinová dieta je založena na zvýšeném příjmu bílkovin. Má však více variant. Může se jednat o kombinaci s výrazným omezením sacharidů, ale existuje i verze v kombinaci se sacharidy, kterou využívají především siloví sportovci, např. Kulturisté.

Lze ji tedy využít k hubnutí, pokud je spojena s omezením sacharidů a celkového množství kalorií, nebo ji lze využít k nárůstu svalové hmoty, kdy se vysoké dávky bílkovin kombinují se sacharidy (např. extra porce steaku s rýží). Záleží na tom, čeho chceme dietou dosáhnout.

90DENNÍ DIETA

Tři měsíce hubnutí. Jak je to možné? Devadesátidenní dieta je založena na střídání dnů, kdy člověk jí převážně bílkoviny se zeleninou, nebo má tzv. sacharidový den, kdy jí rýži nebo brambory se zeleninou, nebo vitamínový den, kdy jí pouze čerstvé ovoce a zeleninu.

Z názvu vyplývá, že se jedná o stravování po dobu 3 měsíců. Tento typ diety není založen na vědeckých poznatcích. Jedná se o oblíbenou, ale poměrně náročnou formu hubnutí.

BOXED DIET

Krabičková dieta je především o rozmanitosti. Jedná se vlastně o jednoduchý, ale často dražší způsob stravování, kdy si lidé předem objednají jídlo od určité společnosti, které je jim doručeno ve formě krabiček, obvykle den předem.

Nabízené formy krabiček mohou být nízkosacharidové, hyperproteinové nebo dokonce ketogenní. Záleží jen na vás, jakou formu zvolíte. Nevýhodou je den předem uvařené jídlo, které často nezohledňuje nutriční požadavky daného organismu.

JOJO EFEKT

Diety a hubnutí často provází nepříjemný jev: jo-jo efekt. Jojo efekt, nebo také termín jojo dieta, je velmi častý stav, kdy po impulzivním hubnutí opět přiberete. Pokud se tento proces opakuje několikrát, stává se z něj začarovaný kruh, který vede ke komplikovanému hubnutí a má negativní dopad na váš metabolismus, zdraví a tělo.

Každý chce zhubnout rychle a efektivně, ale důležitá je trpělivost a rozvaha. Pokud totiž rychle odoláme pokušení, vrátíme se ke starým návykům, které nás opět přivedou k tloušťce a způsobí další zdravotní problémy. Jojo efekt je jen návratem ke špatným stravovacím návykům. Hubnutí je jen začátek. Pokud si neosvojíme zdravější životní styl a nevrátíme se k „nočním nájezdům na ledničku“ nebo nepravidelnému a nezdravému stravování, je velmi pravděpodobné, že opět přibereme. V takovém případě ale není na vině dieta.

Diety nefungují podle pravidel stanovených na určitou dobu. Zpravidla byste je měli dodržovat, dokud nezhubnete. Proto si musíte položit otázku, proč jste se rozhodli držet dietu. Chcete být zdravější? Chcete zhubnout? Jde o změnu jídelníčku a pravidelné cvičení. Oba tyto stavy jsou dlouhodobé, nikoliv dvoutýdenní, takže vaše úvahy a plánování změn by měly být připraveny na dlouhodobé cíle a nejčastěji na celoživotní cestu.

Proto si musíte dávat pozor, aby vás jojo efekt nepřivedl k větším zdravotním problémům, než jaké jste měli na začátku diety.

DIETNÍ MENU

Lidé se často mýlí, když si myslí, že existují potraviny, které jsou určeny k hubnutí. Takové však neexistují. Existují potraviny, které jsou vhodné pro hubnutí. Důležité jsou jejich nutriční a kalorické hodnoty. Kromě sledování příjmu kalorií a sacharidů je důležité věnovat pozornost také jejich výživovým hodnotám – naše tělo by mělo i během hubnutí přijímat všechny potřebné živiny.

NutriFood

Při výběru vhodné metody hubnutí by měl být základem individuální program hubnutí složený z kvalitníchpotravin. Například pouhé tři potraviny NutriFood denně vám poskytnou sto procent všeho, co vaše tělo potřebuje ke zdravému fungování. Zhubnete pod dohledem certifikovaných odborníků na výživu, kteří se postarají i o následné udržení nové váhy bez jojo efektu.

1. Žádné čínské bílkoviny! Kvalita surovin NutriFood je na nejvyšší úrovni a bez genetických modifikací. V porovnání s jinými dietami obsahují bílkoviny evropského původu. Kombinace mléčných, hrachových a sójových bílkovin zajišťuje příjem všech aminokyselin.

2. Bez přidaného palmového tuku nebo oleje. Tři porce denně dodají dostatek kvalitních nenasycených mastných kyselin ve formě slunečnicového a sójového oleje. A navíc obsahují málo soli!

3. Neobsahují syntetická barviva. Při výrobě se používají přírodní barviva – žluté je kurkumin (z kurkumy), červené lykopen (z rajčat) atd.

4. Žádný aspartam a kontroverzní sladidla. Sladkou chuť dodává fruktóza a stévie.

5. Většina kyseliny listové. Ten je mimořádně rizikový, protože ho máme tak málo. Potraviny NutriFood obsahují vyšší množství než jiné diety. Všechny vitamíny a minerály pocházejí od spolehlivých evropských dodavatelů s dlouholetou tradicí.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!