Nedívejte se na obezitu jen očima – jde především o zdraví.

Víme, že většina lidí vnímá obezitu především podle vzhledu. Ti, kteří jím netrpí, ale i ti, kteří jím trpí. Vzhled je totiž první a jednoznačnou věcí, kterou obezita výrazně ovlivňuje. Bohužel kromě toho může ovlivnit i důležitější faktor – zdraví.

V důsledku obezity je mnohdy poškozen nejen jeden konkrétní orgán, ale i celé části těla. Svou roli hrají také zažívací potíže, srdce, pohybový aparát a samozřejmě psychika. Proto jsme pro vás připravili tento inspirativní článek o bojovnících, kteří zhubli s NUTRI FOOD PLAN a získali zpět nejen své tělo, ale především zdraví.

KDYBYSTE SE VŮBEC POHNULI… ALE NE

Problémy pohybového aparátu jsou v případě vysoké hmotnosti jedny z nejčastějších. Ačkoli výsledky mohou být zpočátku dobré, časem obrovská váha zatěžuje kosti a klouby a celkový pohyb je omezen. Zejména muži si například stěžují na omezení pohybu, protože pro mužskou postavu je přirozené ukládat tuk převážně v oblasti břicha. Pan Juraj byl v podobné situaci: „ Už dlouho mi bylo špatně a měl jsem velké břicho. . K tomu se přidává těžká chůze a špatná ohebnost celého těla…“ jména Juraj. „Moje žena však zhubla a vypadala skvěle. Chtěl jsem se cítit dobře, tak jsem do toho šel! Měl jsem třikrát denně dietu NUTRIČNÍ PLÁNa později 1 porci bílkovin se zeleninou. Nejdřív jsem cítil velký hlad, ale později, když jsem měl… 3 jídla a jídlo s bílkovinami, tělo si na to zvyklo a cítil jsem se skvěle,“ vysvětluje Juraj a přidává další a další důvody a způsoby, jak dietu zvládat téměř bez problémů. Proto se mu podařilo zhubnout 20 kilo a dostat se zpět do formy.

Něco o tom ví i náš Bálint Repka, který sice neměl žádné zdravotní problémy, ale jeho pohyblivost už byla tak omezená, že bylo opravdu jen otázkou času, kdy se nějaké objeví. Bálint si naštěstí svůj problém uvědomil a včasnou reakcí ještě dokázal zvrátit možný smutný osud svých kloubů a páteře. Sám Bálint to potvrdil: „Chtěl jsem zhubnout spíše preventivně a už jsem měl pocit, že i přirozený pohyb mi dělá čím dál větší problém.

ZBAVIT SE OMEZUJÍCÍCH PŘESVĚDČENÍ

Víme, že v dnešní době je pojem „hubnu“ spojen především s otázkou času. A přestože si mnozí lidé svůj problém s obezitou uvědomují nebo dokonce vnímají své zdravotní problémy jako důsledek obezity, nejednou se jim prostě nepodaří nový životní styl do svého života zařadit. Společnost NUTRI FOOD PLAN však myslela i na to, a proto sestavila programy na hubnutí tak, aby je mohli využívat i lidé, kteří opravdu tvrdě pracují. Bálint byl podobný případ. Vzhledem k tomu, že má vysokou fyzickou zátěž, musel náš odborník na výživu během hubnutí změnit její jídelníček. programu . ale ani to hubnutí nezastavilo.

„Protože mám dvě zaměstnání a vykonávám manuální/fyzickou práci, zahájili jsme program MAN. Po čtyřech týdnech jsme přešli na program PLUS. V té době se snížila i moje váha a Gabika vyhodnotila, že se fungování mého metabolismu upravilo natolik, že jsme mohli snížit příjem kalorií,“ uvedl. Bálint se těší odbornému vedení našeho poradce.

KDYŽ SE OBEZITA PROJEVÍ I V KRVI.

Tehdy nastává ten alarmující okamžik, kdy si člověk plně uvědomí, že obezita je víc než jen velké břicho. Miriama si prošla stejným poznáním: „Byla jsem často unavená, při námaze jsem se zadýchávala a měla jsem zvýšenou hladinu cholesterolu a triacylglycerolů,“ stěžuje si a vysvětluje, co se vlastně v jejím životě stalo, že se dokázala motivovat ke zhubnutí 21 kilogramů.

„Udělejte první krok tím, že alespoň návštěvou výživového poradcekterý provede úvodní analýzu a projde s vámi naměřené hodnoty. Hodnoty jsou na začátku vždy děsivé, ale to je jen „alarm“, který by vás měl nakopnout. Rozhodnutí je na vás, ale pocit, že s každou kontrolou se vaše hodnoty zlepšují, je nepopsatelný. Chtěl bych všechny povzbudit, aby už déle nečekali a udělali správný krok ke zdravějšímu životnímu stylu. Na konci vás čeká zasloužená odměna – svou vysněnou váhu, budete se cítit krásnější, plní energie a hlavně pocitu, že jste dosáhli cíle, který pro vás byl na začátku možná nereálný.“ Mirka se raduje a my s ní, že dbala varování lékařů i vlastních kontrol a rychle zkrotila stoupající cholesterol.

VĚDĚLI JSTE, ŽE SI MŮŽETE UBLÍŽIT I NA KŮŽI?

„Také jsem se potýkala s ekzémem, který ke konci diety zmizel – jak mi poradce slíbil. I jako babička bych chtěla vypadat mladě.“ Hajnalka, která zhubla 13 kilogramů, začíná svůj příběh. Kůže je jedním z našich největších orgánů, kde se obvykle projeví téměř vše. Kůže zároveň slouží k čištění těla, takže je bohužel pravděpodobné, že při vysoké konzumaci různých nezdravých pochutin se tento jev projeví i na vaší pleti. Nemluvě o tom, že například zvýšená konzumace sladkostí může také vést ke vzniku ekzému.

Víme, že sladkosti, různé pochutiny a pamlsky na svačinu nebo jen na večer u televize si těžko odpíráme. Jsou lahodné a chutné, ale stojí za velmi častou příčinou bezmyšlenkovitého přibírání na váze a často jsou skutečným „palivem do ohně“, pokud jde o vaše zdraví, protože jsou plné velmi nezdravé surovinyjako jsou různé étery, umělá sladidla a v případě chipsů sůl, která ve zvýšeném množství působí špatně na ledviny a obecně zadržuje vodu v těle.

CHUTNÉ A ZDRAVÉ

Většině klientů NUTRI FOOD PLAN se však tento problém podařilo vyřešit pomocí našich zdravé sladkosti a slanými svačinami a mohou jíst bez výčitek. Hajnalka je stejná: „Nejraději mám vanilkovou rýžovou kaši, ale velmi chutné jsou i karamelové . Tyčinky MRP a rajčatovou polévku. Dnes se jimi chystám nahradit i své jídlo. To se mi líbí!“

KDYŽ SPÍTE 8 HODIN DENNĚ, ALE ÚNAVA VÁS STÁLE PROVÁZÍ.

Jako poslední varovný příznak obezity bychom vás rádi upozornili na častou únavu. Právě to vedlo ke změně a k našemu Ingridkterý zhubl 18 kilogramů: „Začal jsem se vyrovnávat se změnou, když už jsem se cítila velmi špatně, neměla jsem se ráda, byla jsem nešťastná kvůli své vysoké váze a cítila jsem se velmi unavená.“ Je dobře známo, že potraviny s rychlé zásobování energií, to znamená, že většinou ty nezdravé působí na organismus rychlým nabuzením a následným poklesem. Proto jste pravděpodobně po dobrém kalorickém obědě zívli a nejraději byste v práci rovnou spali.

Obecně lze říci, že jídlo je hlavním palivem pro naše tělo a mysl. Pokud je palivo špatné, nekvalitní, tělo přestane fungovat – unaví se. Proto je nutné po každé dietě zaujmout nový postoj, abyste si udrželi své nové já a zároveň se nemuseli obávat o své zdraví. Ingrid nám prostě říká pravdu: „Způsob mého stravování se rozhodně změnil, snažím se jíst méně pečiva, i když jsem ho ze svého jídelníčku úplně nevyřadila, více zeleniny a ovoce a rozhodně mám více pohybu. Snažím se být opatrný se sladkým, i když… někdy člověk hřeší, ale všeho musí být s mírou.“

NEZAVÍREJTE PŘED TÍM OČI

Bolesti pohybového aparátu, cholesterol, ekzémy, únava … i o tom může vyprávět obezita, i když to není na první pohled zřejmé. Některé z nich objasní až krevní nebo jiné testy, u jiných vás ani nenapadne, že by příčinou mohla být problematická jehla na váze. A přesto se to děje. V roce 2016 byla téměř polovina populace obézní a mnoho z nich trpělo výše uvedenými nebo jinými příznaky. Nedovolte, aby vám dieta vzala zdraví.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!