Léto bez celulitidy. Zbavte se ho pomocí diety a těchto postupů.

Dnes se stále více apeluje na pěstování sebelásky. V době, kdy světu vládnou především nerealisticky nalíčené ženy a dokonale nalíčení muži, se začaly objevovat úvahy o tom, zda je přece jen tak nutné zabývat se každou svou nedokonalostí.

Léto bez celulitidy. Zbavte se ho pomocí diety a těchto postupů.

To vše je pravda a my s tím plně souhlasíme, ale je tu ještě jeden fakt – každá žena se chce cítit krásná. Na všechny ty drobnosti, jako je občasná vyrážka nebo malý faldík, jsme si nějak zvykli a nebereme je jako zásadní rušitele krásy. Pak jsou tu ale i větší neduhy, které mohou opravdu potrápit sebevědomí nejedné ženy. A protože se blíží léto, posvítíme si dnes na jednu z nejznámějších: celulitidu.

KDE SE VZALA, TADY SE VZALA …CELULITIDA

Je výrazný, není příliš sympatický, postihuje ženy bez ohledu na jejich postavu nebo frekvenci pohybu (někdy dokonce i muže) – zkrátka je nepříjemný a všichni se ho chceme zbavit. A jak jste nás našli?

Celulitida je přeměna tukové tkáně v lidově řečeno „pomerančovou kůži“, která vzniká v důsledku činnosti lymfatického systému. V takovém případě tělo není schopno odstranit z těla nezdravé odpadní látky a ty se nakonec hromadí v tukových buňkách pod kůží.

PŘÍČINY CELULITIDY

Předpokládáme, že si mnozí z vás myslí, že celulitida postihuje pouze lidi, kteří mají problémy s váhou, ale jak jsme již naznačili v úvodu, toto tvrzení rozhodně není správné. Výše popsaný proces může probíhat jak v těle štíhlého člověka, tak v těle obézního člověka. Jednou z příčin celulitidy je samozřejmě obezita a nadváha, ale nemusí tomu tak být vždy.

Pryč s celulitidou! Ale nemusí to být tak snadné

Bohužel někdy je celulitida způsobena geneticky nebo hormonálně. Jedná se zkrátka o procesy v lidském těle, které jsou většinou neovlivnitelné nebo velmi obtížně ovlivnitelné. Je pravděpodobné, že pokud někdo z vaší rodiny trpí celulitidou, budete jí trpět i vy. Na vzniku celulitidy se podílejí hormony, například estrogen nebo inzulín. Pokud jsou tyto hormony v těle méně prokrvené, tělo se nemůže dostatečně účinně zbavovat odpadních látek. To se projevuje tím, že se tento odpad ukládá v tukových buňkách, v důsledku čehož pokožka získává nerovný povrch.

CELULITIDA A DIETA? ANO, ODPOVĚĎ NAJDETE I ZDE

Pokud byste však chtěli své problémy s celulitidou svádět na genetiku nebo hormony, musíme vás hned zastavit. Hlavní příčinou celulitidy může být samozřejmě nezdravý životní styl, tedy nedostatek pohybu, špatná strava, nedostatek spánku nebo špatný pitný režim. Také jste se našli v těchto neřestech?

Úkolem pohybu je kromě podpory srdce a naší celkové kondice také podpora lymfatického systému, který je zodpovědný za práci s buňkami a v podstatě rozhoduje o tom, zda se na vašem zadku objeví celulitida, nebo ne. Pokud se tedy hýbete minimálně nebo máte sedavé zaměstnání, je opravdu na čase začít přemýšlet o pohybu. Při pohledu do zrcadla potěšíte svou lymfu i sebe.

Dalším narušitelem zdravého životního stylu je, jak jinak, strava. Máte rádi k snídani chléb s máslem, k obědu makaróny se sýrem a odpoledne sladkou pochoutku v podobě tyčinky s bílým cukrem? Nebo paštiky, tavené sýry, polévky z konzervy, sladké nápoje… Pokud ano, právě jste si odpověděli na otázku, jak se zbavit celulitidy. Prvním krokem bude vyřazení/omezení umělých sacharidů a živočišných tuků z vašeho jídelníčku a celkové nastavení jejich příjmu na normální zdravou úroveň.

JAK SE ZBAVIT CELULITIDY?

Pokud pomineme těžko ovlivnitelné faktory, jako jsou genetika nebo hormony, zůstává nám v rovnici celulitidy cvičení a strava. Víme, že se jedná o dvě největší fitness klišé, ale možná, že když vám poskytneme logické vysvětlení a reálné tipy, zkusíte na nich zapracovat. Vždyť stačí někde ubrat (například v těch sladkostech) a někde přidat (chůze?) a jste na půl cesty k vysněnému zadečku a stehnům.

Potraviny proti celulitidě

Začněme snad nejklasičtější potravinou v kuchyni, a tou je obyčejná petržel. Působí jako odstraňovač toxinů, které jsou v případě celulitidy velkým problémem, a navíc působí proti zadržování vody v těle a obsahuje řadu vitaminů A, C a E, jejichž úkolem je mimo jiné zajistit krásnou pokožku a pleť. Je to také potravina, kterou můžete přidat k jakémukoli jídlu. Úžasně chutná také v naší zeleninové polévce MRP NutriFood, ale vlastně i ve všech ostatních hlavních jídlech MRP NutriFood.

Přejděme k důležitější surovině, ze které si dnes můžete snadno uvařit zdravý oběd nebo večeři, a tou je pohanka. Bojuje také proti toxinům, ale kromě této vlastnosti má v rukávu také látky, které jsou pro boj s celulitidou opravdu užitečné – lysin a aminokyseliny.

Zdravá svačina

Olovranty a brunche jsou časy, kdy jsme nejvíce náchylní k hříchu. Jedna malá čokoládová tyčinka po obědě nebo koláč ke kávě po ránu – a máte pořádnou dávku sacharidů, a pravděpodobně i nějakých umělých a bílých. Místo těchto látek podporujících celulitidu sáhněte raději po oříšcích nebo ananasu. Ořechy jsou bohaté na omega 3 mastné kyseliny, které podporují ochrannou schopnost pokožky, což vede k zadržování prospěšných látek v těle, například vody. Pleť tak bude krásně hydratovaná a vypnutá. Ořechy doporučujeme přidávat také do naší mléčné rýže nebo zdravého mrkvového koláče.

Ananas zase obsahuje bromelain, který působí protizánětlivě. Pomůže vám zbavit se celulitidy (a také potěšit vaše chuťové pohárky) díky podpoře činnosti tukových buněk. Najdete ho také v našich koktejlech MRP NutriFood s příchutí tropického ovoce.

Pokud ale nejste zrovna příznivci ovoce a nezdravé sladkosti vás pravidelně lákají, vyzkoušejte sladkosti MRP NutriFood – tyčinky, koktejly, kaše… Jedna sladší než druhá, přesto velmi nízkokalorické a s nízkým obsahem cukrů.

ZBAVTE SE CELULITIDY POMOCÍ LYMFODRENÁŽE A DALŠÍCH PROCEDUR.

Pro ty, kteří se k výše uvedenému nemohou odhodlat, existuje pohodlnější způsob, jak celulitidě učinit přítrž, a tím je kosmetické ošetření na klinice Health&Beauty.

Zmírňuje známky celulitidy, tonizuje nebo hydratuje pokožku a dokonce potlačuje známky stárnutí pokožky. Zde jsou 3 nejlepší, kterým byste rozhodně mohli podlehnout.

Anticelulitidní mezoterapie pro účinné odstranění celulitidy

Přímo na klinice nám vysvětlili, jak to vlastně funguje. Mezoterapie proti celulitidě je bezbolestné, neinvazivní ošetření, při kterém se aplikuje speciální koncentrát, který ztenčuje tukové zásoby a mění vzhled celulitidy. Účinné látky působí přímo na tukové buňky, zajišťují odbourávání tuků a zabraňují tvorbě dalších adipocytů,“ začíná vysvětlovat odborník. Bezjehličková mezoterapie nebo jinak elektroporace pomocí kladného a záporného pólu vytváří na pokožce mikrokanálky, skrz které aplikované látky se rychleji dostanou do pokožky a proniknou do jejích hlubších struktur. Mezi použité látky patří kyselina hyaluronová, vitaminy A, C, E, provitamin B, patentovaná odlehčená kyselina Hyacare, látky podporující neokollagenezi, aminoxil a další látky v závislosti na typu koktejlu účinných látek modifikovaných nanotechnologií. Bez jehly mezoterapie je proniká až čtyři milimetry hluboko do kůže bez použití jehel.

No, co říkáte? Bezbolestné, snadné a zbaví vás i místního tuku. Pokud se však chcete celkově dostat do formy, a to jak zvenčí, tak zevnitř, požádejte o léčebné a vakupresové procedury v Health&Beauty.

Rychlé hubnutí a detoxikace organismu

Přesně na to je zaměřeno ošetření vacupress. Rychlé hubnutí samozřejmě nepovažujte za jednorázovou proceduru, vše má svou posloupnost a čas a je třeba se také řádně starat o svou pleť (a ano, to zahrnuje i stravování). Jedná se však o proceduru, která může urychlit váš boj s celulitidou a má dvě významné výhody: je zaměřena na detoxikaci, tj. zbavuje tělo toxinů a čistí ho, ale je také vhodná pro zeštíhlení problematických partií až o několik centimetrů. Kromě toho, že bude vaše pleť hladší, jemnější a hydratovanější, budete také štíhlejší a spokojenější. To se pro vás počítá, že?

Celý proces nám popsal odborník ze společnosti Health&Beauty. Vysoce účinné procedury, které kombinují nenahraditelný hřejivý terapeutický účinek antirevmatických, anticelulitidních, tvarujících a detoxikačních zábalů spolu s osvědčeným účinkem moderních přístrojů – speciálních vakuových masážních zařízení. Díky jejich synergickému působení dochází k silnému prohřátí pokožky a zejména hlubších tkání, čímž se aktivuje metabolismus. To vede k odstranění škodlivých látek a přebytečné vody z tkáně, což způsobuje výrazné zlepšení celulitidy a její postupné odstranění, zvyšuje úbytek tuku, což také významně přispívá k formování postavy.“

Příroda vás zbaví i celulitidy

A nakonec vám přinášíme absolutního vítěze v kategorii „pryč s celulitidou“, a to nejúčinnější a nejpřirozenější maderoterapii. Maderoterapie (anticelulitidní/zeštíhlující terapie) je nejúčinnější neinvazivní metoda odstraňování celulitidy pomocí dřevěných válečků. Speciální terapie s těmito válečky zlepšuje lymfatický systém, odbourává celulitidu, vypíná pokožku, formuje postavu, zbavuje tělo přebytečné vody, a tím také zmírňuje otoky. To má za následek nastartování metabolismu a s tím spojené odstraňování toxinů, které se hromadí pod kůží a způsobují nenáviděnou pomerančovou kůži.“ uzavírá své vysvětlení odbornice na zdraví a krásu a my už víme, že jsme boj s celulitidou vyhráli, stačí jen namíchat správné kroky.

Vydáte se na cestu zdravého životního stylu a budete od nynějška každý den jíst ananas nebo pohanku? Nebo si ošetřením uděláte větší pohodlí? Doporučujeme kombinaci všeho možného. Koneckonců, máte zde spoustu možností, proč je nevyužít všechny a neznásobit tak efekt?

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!