Už jste viděli těchto 5 nejlepších slovenských proměn? Překonejte začarovaný kruh, který vám brání zhubnout

Poznáte ji. Jste těsně před letními měsíci a uvědomujete si, že jste si v první polovině roku dopřáli slušnou dávku domácích dobrot, protože co by člověk dělal během výluky, bohaté, ale ne tak zdravé porce jídla s sebou, protože je v práci (momentálně doma na gauči) a nemá čas googlit zdravé a cenově dostupné jídelníčky… A že jste vlastně nebyli na těch pravidelných procházkách, jak jste si naplánovali. Ručička na váze a zrcadlo však mají nepříjemné následky, a tak se rozhodnete vzít věci do vlastních rukou. Ale když přijde LÉTO a člověk by rád zhubnul i do plavek, je to to kouzelné období prosecca na terase s dortíkem, grilování s rodinou a dovolených all inclusive, které tak nějak postupně přechází v podzimní hody plné loxu. Až do chvíle, kdy si pár dní před Vánoci řeknete, že hubnout teď nemá smysl. A takhle se pracuje rok od roku, od uzamčení k uzamčení, ale váha jde od kila ke kilu. Přestaňte. A ne až bude správný čas, správné počasí a správné hvězdy, ale právě teď. Tyto skutečné proměny skutečných lidí, obyčejných Slováků, vás zaručeně nenechají chladnými.

Je nám jasné, že každý z vás, kdo čte tyto řádky, má skutečné objektivní důvody, proč nemůže nebo nechce zahájit proces hubnutí. Jsou však skutečně nepřekonatelné? Ve skutečnosti ne s NUTRI FOOD PLAN.

ZATÍŽENÍ

Jíst zdravě, když pracujete nonstop, je opravdu značně náročné. Protože „zdravé stravování“ není jen o jídle, ale zahrnuje celou řadu kroků: přemýšlení o tom, co budu vařit, nákup zdravých surovin (obvykle z různých zdrojů) a nakonec vaření. Tleskáme každé pracující ženě, která to dokáže dělat každý den po práci a bez stížností. A pro ty, kteří nemají tolik sebezapření, jsou skvělou volbou potraviny na hubnutí MRP NutriFood (nutričně vyvážené), které si můžete koupit v poradenských centrech, nebo NutriFood Keto, dostupné online. Tak tomu bylo i v případě Zuzany a Antonie, které se rozhodly změnit svůj životní styl pod dohledem výživového poradce.

Někdy se však musíme ptát, zda neustálé kladení práce na první místo a ignorování vlastního dobra není na škodu. Někdy prostě musíte říct dost. A tak kromě dostatku dívek také říkali, že práce a zdraví mohou být v souladu. A jejich výsledky opravdu stojí za to. Antonie zhubla 30,8 kg a Zuzka 27 kg.

„Vždycky jsem měl alespoň dvě zaměstnání a spoustu dalších věcí jsem dělal bokem. Jsem učitel, v srdci akademik a hudebník. Což je v mém případě smrtící kombinace. Protože moje práce je mým koníčkem,“ vysvětluje Antonia.

„Dlouhé hodiny u počítače, jídlo v restauraci v práci a sladký dortík po práci na doplnění falešné energie – to dá vašemu tělu a hlavně váze zabrat,“ dodává Zuzka.

Milé dámy, které jste se v této situaci ocitly? A není to nic složitého – stačí si během oběda vyhradit 20-30 minut pro sebe, místo steaku si vybrat salát nebo v tomto případě například extra nízkokalorické rizoto MRP NutriFood. Zbytek je opravdu jen na vás. Ne o práci. Ne o čase. O vás. Když se vám v hlavě začne ozývat ten pokušitelský hlásek, že ten úchyl vypadá božsky, statečně ho ignorujete a znovu si uvědomíte, proč jste s tím vlastně začali.

Citace:

Úspěch spočívá už jen v tom, že jste začali.

ACH, TA NEŠŤASTNÁ SILNÁ VŮLE

„Celý život se pohybuji kolem těla a celý život jsem hledala a zkoušela diety, ale vždycky jsem ztroskotala. Nikdy jsem neměl silnou vůli a nikdy se mi nepodařilo zhubnout více než -10 kg,“ začíná svůj příběh Petra, která zhubla 37,5 kg díky programu hubnutí NUTRI FOOD PLAN. „Ráda jím a hlavně sladké a uždibování během dne je pro mě automatické.“

A teď ruku na srdce, pro koho z nás to není také trochu automatické? Svačinu, sladkou svačinu a také něco na závěr po obědě. Pak přichází podvečer, což znamená, že daleko od oběda a k večeři také… Pevná vůle představuje určité hranice, které je někdy dobré mít nejen v abstraktním smyslu v hlavě, ale také si je někde zapsat, vytvořit si v nich systém. Skvělým tipem je redukční jídelníček, ve kterém budete mít jasně a přesně definováno, co a kdy jíst. Podvědomě to vnímáte jako závazek, když ne vůči sobě, tak alespoň vůči výživovému specialistovi NUTRI FOOD PLAN, který vám ho sestaví. Pokud jste někdy přemýšleli o hubnutí s odborníkem, NUTRI FOOD PLAN je skvělou volbou, protože má široký výběr poradenských místností, kde vám odborník na výživu poskytne skvělý přehled o vašem zdraví a možnostech hubnutí. Nejenže vám zajistí dodržování jídelníčku na míru, ale je také podporou a motivací, abyste se opravdu nevzdávali, skrytou berličkou právě pro vaši silnou vůli.

Víte, co se říká: ve dvou se to lépe táhne. Zapojení druhé osoby do procesu hubnutí budete vnímat jako hnací sílu.

Cituji: před měsícem to bylo jen – 3 kg, za měsíc to může být – 10.

HLOUPÉ POZNÁMKY Z OKOLÍ A ŽÁDNÁ POCHVALA

Bohužel je to pravděpodobně jeden z nejvíce demotivujících jevů, který je však velmi častý. A víte, proč se to děje? Kvůli našim očekáváním. Každý den tvrdě pracujete, odpíráte si dobré jídlo, snažíte se a váš vnitřní hlas chce jen křičet: hele, podívej, jak dobře vypadám. Ale neudělali nic. Manžel, matka, děti, tchyně… Nebo možná přilijí do ohně něco pesimistického. Jako by jim to bylo jedno. No, jim je to vlastně úplně jedno. Protože kdo chce být zdravý, štíhlý a krásný? Jste to jen a jen vy. Ať je tedy váš pocit štěstí pro vás tou největší pochvalou na prvním místě.

Stejně jako naše Katka, která zhubla 26,2 kg: „Bohužel mi okolí nepřálo. Chovali se, jako by si ani nevšimli, že hubnu, nikdy mě nepochválili, ale já jsem byla rozhodnutá, že to stejně dokážu. Každý týden jsem byla šťastnější a šťastnější, čím víc jsem se dívala do zrcadla. Místo velikosti 48 konečně nosím 42! Zase můžu nosit super věci!“

Citace: Jediné, co vám srovnávání se s ostatními přinese, je zjištění, že i oni pracují. A možná dokonce dosáhli lepších výsledků, ale za jiných podmínek než vy. Jediným ukazatelem pokroku jste tedy vy sami.

ZVYKLÍ NA ŠPATNÉ STRAVOVACÍ NÁVYKY

Špatné stravovací návyky jsou jedním z nejvýznamnějších faktorů přispívajících k obezitě. Když se k tomu přidá stres a obvykle i nedostatek spánku, vstoupí do vašeho života nezdravý životní styl. Díky NUTRI FOOD PLAN a MRP NutriFood zhubla pod dohledem poradce úžasných 75 kg. Celkem tedy zhubla neuvěřitelných 47 kg.

„První týden bylo hubnutí obtížné, protože jsem měla špatné návyky. Ráno jsem nesnídal a večer jsem se cpal chipsy a podobnými pochutinami. Jak jsem se snažil Koktejly MRP NutriFood takže jsem si je velmi oblíbil a zůstal u nich. Poradkyně mi poradila, co bych ještě mohla udělat, a tak jsem se přesně řídila jejími radami.“ Lenka vysvětluje svůj postup.

Jak se říká, zvyk je železná košile, těžko se buduje a ještě hůře se mění zavedený zvyk. Pokud však máte jasný cíl a dostatečnou motivaci, můžete alespoň začít. Další možností je začít postupně. Pokud nejste zvyklí snídat a večer byste snědli celou ledničku, zkuste alespoň malé jemné změny. Ráno začněte několika sousty zdravé kaše a večer si místo chipsů a éček dejte zeleninu (v přiměřeném množství) nebo chipsy MRP NutriFood či nové proteinové krekry NutriFood Keto. Časem sami uvidíte, kam vás i tyto malé změny dovedly, a možná vám dodají odvahu a motivaci k větším změnám.

Citát : Zdravé hubnutí je prvním krokem ke zdravému životnímu stylu.

SLYŠELI JSTE O SEBEÚCTĚ?

Podívejme se však, co může za tato kila navíc z psychologického hlediska? Problémy, jako je štítná žláza nebo jiná onemocnění, která jsou spojena s přibýváním na váze, bohužel nemůžeme zcela ovlivnit. Pokud však ničím podobným netrpíte, ale přesto přibíráte na váze, mátenutkání se přejídat a nedokážete se ovládat, je možné, že v sobě něco hluboko živíte.

Můžeme říci, že sebeúcta představuje určitá kritéria, kterými se vnímáme a podle kterých se hodnotíme. Pokud však máme tato kritéria zkreslená, neobjektivní nebo nereálná, naše sebehodnocení ve vnímání sebe sama klesá a s ním i naše sebeúcta.

Proč to dělám a co tím kompenzuji?

To jsou otázky, které byste si měli položit. Protože za každým negativním činem je pravděpodobně zraněný nebo nějakým způsobem nenaplněný vykonavatel. A nejinak je tomu i v oblasti stravování. Možná vás někde hluboko uvnitř bolí, že mezi vámi a mužem už to vlastně není tak dokonalé. Nebo je v tom možná bolest z dětství, kdy se vám posmívali kvůli vaší baculaté postavě, nebo máte pocit, že nejste dost dobří, a tak jen pracujete a pracujete a pracujete. A nervy ze všech těch potíží si obalíte pořádnou dávkou cukru nebo kilogramy chipsů, protože jsou jistotou. Dorty budou vždycky sladké, stejně jako cola bude vždycky dokonale sladce osvěžující, ale opravdu to vyřeší vaše problémy? Kromě této otázky si určitě zkuste odpovědět i na dvě výše uvedené a možná zažijete ten pravý aha moment, který vás posune k lepšímu já.

A až příště sáhnete po některé z těchto „mňamek“, přestaňte se starat o své pracovní tempo, okolí, pracovní zátěž, štítnou žlázu a všechno ostatní, co vás napadne, a prostě se zeptejte sami sebe: Mám se natolik rád/a, abych do sebe už konečně přestal/a pumpovat kila nezdravého jídla?

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!