NUTRI FOOD PLAN OBSERVACE: Gynekologická onemocnění

Do této kategorie onemocnění jednoznačně patří poruchy menstruačního cyklu, neplodnost, komplikace v těhotenství a při porodu. Obezita častěji vede k vynechání menstruace a problémům s plodností – sterilitě a neplodnosti.

Některé civilizační choroby, které vznikají v důsledku obezity a nadváhy, mohou ovlivnit náš zdravotní stav. Výsledky z lékařské praxe jasně ukazují zlepšení výsledků a celkového zdravotního stavu pacientů, kteří dodržovali redukční programy NUTRI FOOD PLAN (VLED a LED). V některých případech, jak ukazuje níže uvedený výzkum, dochází k úplnému vyléčení a odstranění zdravotních problémů a pacienti zůstávají bez lékařské péče.

Do této kategorie onemocnění jednoznačně patří poruchy menstruačního cyklu, neplodnost, komplikace v těhotenství a při porodu. Obezita častěji vede k vynechání menstruace a problémům s plodností – sterilitě a neplodnosti. To je způsobeno především vysokou hladinou inzulínu a také látkami vylučovanými tukovou tkání. Obézní ženy mají také horší výsledky umělého oplodnění a častěji se u nich vyskytují gynekologické záněty a mykózy. Obezita je rizikovým faktorem pro tzv. syndrom polycystických vaječníků, který se vyznačuje nadměrným ochlupením, přibýváním tuku v oblasti břicha a je častou příčinou neplodnosti. Ke zhoršení obtíží s únikem moči přispívá také nadváha.

  • Vliv ketogenní diety NutriFood VLED na syndrom polycystických vaječníků

Nejdůležitější výzkum byl proveden v oblasti syndromu polycystických vaječníků (PCOS), což je nejčastější endokrinologické onemocnění postihující ženy v neproduktivním věku, které úzce souvisí s obezitou, hyperinzulinemií a inzulinovou rezistencí.

Některé výzkumy již prokázaly snížení inzulinové rezistence díky VLED. Tento výzkum je však zaměřen na endokrinologické, gynekologické a metabolické účinky velmi nízkokalorické ketogenní diety. Program trval 6 měsíců a sledovaly se následující parametry: hmotnost, celkový cholesterol, HDL, LDL, glukóza, HbgA1c, inzulin, testosteron, volný testosteron, LH/FSH, těhotenství, vypadávání vlasů, pravidelnost menstruačního cyklu.

Podrobné výsledky výzkumu, přesné údaje o tom, jaké bylo procento hormonů a hladina testosteronu v krvi, jsou popsány ve zvláštním vydání publikace NUTRI FOOD PLAN – Průvodce pro lékaře.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!