Výživová poradkyně Táňa Škrabanová: Rychlá chůze nebo ovoce a zelenina. Bez jakých 5 věcí si nedokážete představit svůj týden?

Táňa Škrabanová je naší certifikovanou výživovou poradkyní ve Velkém Krtíši. Bez čeho si nedokáže představit svůj týden? Dává přednost kávě nebo čaji? Jaký sport jí zpříjemňuje dny?

Chůze

Táňa chodí čtyřikrát týdně rychle s trekingovými holemi. Zvládne nejméně 6 až 7 km. Tato aktivita jí velmi prospívá: každý den se snaží ujít alespoň 10 000 kroků.

Pohyb je pro ni důležitý a snaží se udržovat se v aktivní a dynamické náladě po celý týden. Navíc se s problémy s krční páteří cítí mnohem lépe.

Voda

Stejně jako ostatní lidé z kolektivu NutriFood Plan se Tanya nevzdává vody. Ihned po ranním probuzení vypije 6dcl teplé vody. Její tělo si na něj už dávno zvyklo a doslova si o něj každé ráno říká.

Studená voda může způsobit křeče, ale teplá voda náš metabolismus ráno nepřekvapí.

Koktejl NutriFood

Tanya si nedokáže představit týden bez koktejlu NutriFood. Je to kombinace čokolády a máty, která je sladká a osvěžující zároveň. Je to skvělý způsob, jak si dát něco chutného a vydatného bez výčitek.

Čaj

Místo kávy si Táňa dá bylinkový čaj, nejméně 1,5 litru. Bylinky mají také uklidňující účinky na organismus, takže je to skvělý způsob, jak uvolnit metabolismus po náročném dni a zklidnit den plný akcí.

Ovoce a zelenina

Zvládnete den bez zeleniny a ovoce? Táňo, v žádném případě! Ráno se vždy snaží jíst hodně ovoce, které jí dodává vitamíny a energii, a během dne hodně zeleniny, která má stejné účinky jako ovoce.

Důležité je dodržovat správnou stravu a jíst dostatek vitaminů obsažených v ovoci a zelenině. Obojí lze pěstovat doma.

TANYA SCRAPED


Poradenské centrum NUTRI FOOD PLAN ve Velkém Krtíši
Pohyb je pro mě velmi důležitý a snažím se udržet si dynamickou náladu po celý týden. Každý den udělám alespoň 10 000 kroků.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!