Zázračný léčivý čaj a jeho účinky: moringa jako odpověď na (téměř) každý problém. Také pro hubnutí

Dokážete si představit, že by téměř všechny vitamíny a důležité látky pro tělo byly obsaženy v jediné malé rostlině? A ke konzumaci stačí jen šálek dobrého čaje? Máme pro vás skvělou zprávu – je to realita.

Někde daleko, v Karibiku, konkrétně na ostrově Svatá Lucie, ale také v Africe, nebo v Indii existuje strom, který je na základě skutečně nekonečného množství výzkumů považován za nejužitečnější a nejdůležitější rostlinu na světě. Není divu, protože obsahuje většinu vitamínů, minerálů, antioxidantů nebo aminokyselin. Jmenuje se moringa olejodárná a dnešní článek je věnován právě jí a tomu, jaké jsou účinky moringy neboli k čemu je moringa dobrá a jaké je její dávkování.

ČASTO KLADENÁ OTÁZKA: CO JE MORINGA?

Jak jsme uvedli v úvodu, moringa je tak trochu kouzelná rostlina. Je to tropický strom, jehož listy a semena mají největší a nejrozmanitější účinky. Moringa obsahuje neuvěřitelných 539 léčivých a účinných látek, se kterými pracuje samotná ájurvéda. V roce 2008 také získala pěkné ocenění za svou praktičnost, když byla Národním institutem zdraví vyhlášena rostlinou roku. Důvod byl jednoduchý, ale velmi pěkný: nejenže dokáže pokrýt výživové potřeby lidí, ale má také pozitivní dopad na problémy životního prostředí. A proč vám to všechno píšeme tady? Čtěte dále a zjistěte, jak moc můžete pomoci svému zdraví pravidelným, dokonce každodenním užíváním moringy.

MAGICKÉ ZÁŽITKY S MAGICKOU MORINGOU

Nejprve bychom se rádi podívali na vitamínový poklad, který moringa a moringový čaj obsahují. A,C,D,E,K, B1, B2, B3 a pevně věříme, že kdyby existovalo dalších 100 vitaminů, byly by obsaženy i v moringách.

Karibská vitamínová kombinace : moringový čaj a jeho účinky

Dobře tedy. Pokud trpíte špatnou imunitou, špatným zrakem nebo kožními problémy, sáhněte po vitaminu A, který se nachází především v mořských rybách a mléce, ale také v brokolici a paprice. Pokud trpíte únavou, nezapomeňte si dopřát vitamin C. Při svalových a nervových potížích nebo pokud se potýkáte s autoimunitními chorobami či cukrovkou, sáhněte po vitaminu D, který nejlépe získáte správným pobytem na slunci. Nebo máte problém s kostmi a cévami? Pak vám lékař pravděpodobně předepíše vitamin K, jehož sloučeniny K1 se nacházejí v zelené listové zelenině a K2 v mase, vejcích a sýrech. Při potížích s trávením nebo metabolismem doporučujeme vitaminy B1, B2 a B3, na které jsou bohaté například ryby, ořechy a mléko…

Jak vidíte, být zdravý může být docela těžké. Jezte hodně zeleniny, nezapomínejte na zdravé bílkoviny (mléko, vejce, maso), zařaďte do svého jídelníčku ryby a ideálně se zdržujte na slunci. Pokud si říkáte, že byste to všechno chtěli, ale nedokážete to dát dohromady, pak je moringa a její listy odpovědí. A opravdu začínáme vidět, že rostlina roku by měla být opravdu každý rok…

ZASTAVTE ÚNAVU POMOCÍ LISTŮ MORINGY

Přesně tak, i tento moderní problém může být vyřešen tímto karibským zázrakem. Obsahuje železo, jehož nedostatek opravdu nepříjemně pocítíte, pokud ho máte málo. Typickými projevy jsou úbytek energie, síly, výrazná únava (v závislosti na stupni anémie) nebo dokonce ztráta chuti k jídlu.

Moringa pomůže hubnoucím lidem i sportovcům

Častým důvodem nedostatečného příjmu železa je především nevyvážená strava . V hamburgerech, pizze a umělých sladkostech bohužel železa moc nenajdete. Další příčinou úbytku železa z těla je přetrénování, tj. nezdravé přetrénování. Pokud jste se tedy pustili do zdravého životního stylu, zdravého hubnutí a dokonce jste se rozhodli podpořit ho pořádnou dávkou pohybu, mějte na paměti, že vše má své meze. Pak rozhodně zařaďte moringu do svého pitného režimu, abyste tělu každý den dodali trochu železa.

MORINGA ČAJ PRO ZDRAVÉ HUBNUTÍ

Přichází jedno z nejdůležitějších témat – hubnutí. Předem vám říkáme, že neexistuje žádný zkratkový postup, jak zhubnout 10 kilo za týden nebo jak nepřibrat, když si každý den dáváte k obědu nudle. Zkrátka, vždy to začíná v hlavě a 50 % úspěchu je sebekázeň. Na základě našich zkušeností s moringou vám však můžeme říci, že díky svému úžasnému složení patří mezi užitečné přírodní bojovníky, kteří detoxikují vaše tělo a podpoří vaše zdravé hubnutí.

MORINGA = BÍLKOVINY = HUBNUTÍ

Už jsme se zabývali tím, jaké bílkoviny jsou pro hubnutí mimořádně důležité. Brzy se na našem blogu objeví celý článek o jejich významu a funkcích a také jsme pro vás vytvořili několik nápadů na zdravé proteinové menu.

V souvislosti s moringou bychom však rádi upozornili na aminokyseliny, které jsou pro bílkoviny alfou omegou. Aminokyseliny jsou základní složky, ze kterých se skládají bílkoviny. Fungují jako malé molekuly, které dohromady tvoří jednu velkou – protein. Až 13 z těchto aminokyselin si tělo dokáže vyrobit samo, ale zbývajících 9, které rovněž potřebuje ke svému fungování, získává z jiných zdrojů. Jedná se o tzv. esenciální aminokyseliny, na které jsou listy moringy opravdu bohaté.

MORINGA PODPORUJE ZDRAVÉ HUBNUTÍ DÍKY ZDRAVÉMU TRÁVENÍ.

To je způsobeno právě obsahem vitaminů skupiny B, jak jsme zmínili v úvodu. Vitamíny B1, B2 a B3 jsou odborníky na trávení a metabolismus. Úkolem vitaminu B1 je štěpit sacharidy a dodávat energii, vitamin B2 kromě spolupráce s vitaminem B1 při získávání energie spolupracuje také s důležitou aminokyselinou tryptofanem, která se následně přeměňuje na vitamin B3. Ten je zodpovědný za enzymatické reakce pro rychlé trávení a ovlivňuje také metabolické procesy v buňkách.

DÁVKOVÁNÍ MORINGY A KDE JI KOUPIT?

Domníváme se, že jsme vám poskytli několik důvodů, proč tuto zázračnou rostlinu konzumovat. Celkově podporuje zdraví, odstraňuje únavu, bojuje proti stresu a pomáhá při hubnutí. Čaj z moringy najdete také v NUTRI FOOD PLAN a v několika kombinacích s dalšími zázračnými rostlinami.

Na srdce a trávení: moringa a archangelika

Bylina archangelika pomáhá zejména při trávení, protože podporuje metabolismus a zlepšuje střevní peristaltiku. Stimuluje také srdce, takže je vhodný pro sportovce. A aby toho nebylo málo, má uklidňující účinek na centrální nervový systém, takže je vhodný pro regeneraci po náročném fyzickém výkonu.

Skvělé při hubnutí a cukrovce: moringa a fenykl

Fenykl také podporuje trávení a zrychluje metabolismus, což je, jak jsme již zmínili, ideální kombinace pro hubnutí. Obezita však často doprovází i nepříjemnější, dokonce život ohrožující onemocnění, jako je cukrovka nebo nebezpečný vysoký krevní tlak. I v tomto případě je pro vás vhodnou bylinou fenykl. A pokud je navíc obsažena v moringovém čaji, vaše tělo vám jistě poděkuje.

Pro nepříjemné zadržování vody v těle: moringa a vápno

Přesně tak, chytrý butterbur bojuje přesně proti tomuto problému, který tak často blokuje hubnutí, protože působí diureticky. Zadržování vody v těle je obvykle problémem nevhodné stravy, která obsahuje značný příjem soli, takže je to z velké části ve vašich rukou, ale v případě, že se tohoto problému opravdu nemůžete zbavit, i když se snažíte, zkuste právě kombinaci moringového čaje a rakytníku.

Pro detoxikaci těla: moringa a ostropestřec mariánský, ale také máta

Ostropestřec mariánský je skutečným balzámem pro vaše játra, na která působí především nezdravý životní styl a stres. Ostropestřec mariánský má za úkol právě její detoxikaci, celkově podporuje schopnost očistit tělo a také regeneruje jaterní tkáň. Kromě toho je na detoxikaci a nevolnost (z přejídání) vhodná také nenáročná máta, kterou si můžete snadno vypěstovat doma.

Třešnička na dortu: moringa a kopřiva

Tato kombinace představuje dvě zdravotní a vitaminové bomby. Kopřiva, stejně jako moringa, obsahuje velké množství vitamínů a má řadu příznivých účinků. Detoxikuje organismus, podporuje trávení, snižuje hladinu cukru v krvi, odvodňuje a také potěší vaši psychiku nebo imunitu.

Dávkování moringy: 1 – 2 čajové lžičky zdraví

Přesně tak, 1 až 2 čajové lžičky denně je množství, které stačí k tomu, aby vaše tělo postupně pocítilo blahodárné účinky moringy. Sušené listy zalijte pouze 1,5 až 2 dl vody o teplotě 80 °C a nechte 8 až 10 minut louhovat v zakryté nádobě, poté sceďte. Kromě toho nevyhazujte vyluhovanou moringu, protože i zde pocítíte její skvělé účinky – tyto listy můžete použít například do salátu. Sušenou moringu lze obecně použít do jogurtu, omáček a polévek.

Jakou kombinaci jste si vybrali? Nebo vyzkoušíte jen zcela čistý moringový čaj? Ať už se rozhodnete jakkoli, z článku by mělo být jasné, že vám vaše tělo poděkuje.

Sociální média

Nejoblíbenější články

NEWSLETTER

Nenechte si ujít exkluzivní přístup k novinkám, soutěžím nebo propagačním akcím. Přihlaste se!